Rīgas Valsts 2. ģimnāzija aicina piedalīties iestājpārbaudījumos uz brīvajām vietām 11. klasēs 2023./2024. mācību gadā

Rīgas Valsts 2. ģimnāzija aicina piedalīties iestājpārbaudījumos uz brīvajām vietām 11. klasēs 2023./2024. mācību gadā:

1. programmā ar humanitāro ievirzi
2. programmā ar matemātikas ievirzi

Iestājpārbaudījumi notiks 2023. gada 8. jūnijā plkst. 10.00 Krišjāņa Valdemāra ielā 1 :

- Iestājpārbaudījums Matemātika (programmā ar matemātikas ievirzi)

- Iestājpārbaudījums Latviešu valoda un vēsture (programmā ar humanitāro kursu ievirzi)

Pieteikšanās: elektroniski līdz 7. jūnijam šeit

11. a klases skolēni siltā maija pēcpusdienā devās ciemos pie A. Čaka

​11. a klases skolēni siltā maija pēcpusdienā devās ciemos pie A. Čaka, kur laipni sagaidīja muzeja vadītāja A. Medne. Skolniece M. Liepiņa:,, A. Čaka muzejs palīdzēja redzēt Čaku no īstās puses, ka kādreiz zināju dzejnieku kā ,,Mūžības skartie" autoru, tad tagad zinu arī autora biogrāfiju un citus darbus." K. Slavinska:,, Ļoti patika muzeja apmeklējums, bija interesanti un autentiski. Ļoti patīkama atmosfēra."M. Ķempe: ,,Man šķiet, ka divas autentiski saglabājušās istabas dod tikai mazumpiegaršu. Es gribētu, lai viss dzīvoklis būtu saglabāts tā, kā tas izskatījās, kad Čaks tur dzīvoja, un lai ieejot varētu justies kā pirms 100 gadiem."

Lepojamies ar mūsu skolēnu panākumiem latviešu valodas olimpiādē!

Lepojamies ar mūsu skolēnu panākumiem latviešu valodas olimpiādē!


Konkursa uz RV2.Ģ 10. klasi rezultāti


Konkursa uz RV2.Ģ 10. klasi ar padziļinātu matemātikas apguvi rezultāti (24.05.2023. plkst. 9:00) šeit

Konkursa uz RV2.Ģ 10. klasi ar padziļinātu humanitāro mācību priekšmetu apguvi rezultāti (24.05.2023. plkst. 9:00) šeit 

Diploms par izciliem panākumiem ģeogrāfijā

Mūsu skolai piešķirts diploms par izciliem panākumiem ģeogrāfijā - iegūts (jau daudzus gadus noturēts) JĢS Ceļojošais kauss! 

11. E klases Farmācijas muzeja apmeklējums

2023. gada 25. aprīlī mēs devāmies uz Farmācijas muzeju Rīgā, Vāgnera ielā 13.

Interesants likās fakts, ka agrāk dziednieki šifrēja ārstniecisko augu nosaukumus, lai saglabātu savas profesijas slepenību un pieprasījumu.. Tad mūs iepazīstināja ar veclatviešu pēršanās paražām, ticējumiem, un ekskursiju noslēdza mūks, kurš demonstrēja ķīmiskas reakcijas, tās saucot par maģiju, un pasniedza mums ļoti garšīgu tēju.

Kopumā muzeja apmeklējums bija ļoti izglītojošs un interesants. Lai gan ekskursija ilga tikai stundu, pavadītais laiks tur bija noderīgs un informatīvs.

Klasesbiedru iespaidi par muzeju:

Elīna - Farmācijas muzejā bija prieks, ka varēja uzzināt vairāk par medicīnas vēsturi no ķīmijas puses (zāļu attīstība), ņemot vērā, ka pirms tam medicīnas attīstību biju apskatījusi tikai no medicīnā vēsturiski izmantoto tehniku (piem., operāciju) puses.

Paula - Man no farmācijas muzeja apmeklējuma visvairāk palika atmiņā gides stāsts, kā cilvēki senatnē ārstēja nelielas brūcēs (asiņojošās ķermeņa daļas celšana virs sirds līmeņa un zirnekļu tīkla izmantošana marles vietā). Un vēl man palika atmiņā Latvijas Balzāma pudelīšu kolekcija un stāsts, ka tas agrāk esot bijis ārstniecisks līdzeklis.

Rēzija - Man farmācijas muzejā patika visas tās zālīšu tējas lietas un agrīnās medicīnas vēsture.

Sāra - Man ļoti patika un likās aizraujoša zāle, kurā bija aptieka, un telpa, kurā taisīja zāles.

Rīgas Valsts 2. ģimnāzijas Nordplus Junior projekts "New Tendencies in Economics and Entrepreneurship"/ "Jaunas tendences ekonomikā un uzņēmējdarbībā" ir atzīts par labāko 2018-2021.g. projektu Zviedrijā un izvirzīts starp 3 labākiem projektiem Ziemeļvalstu grupā.

Pirmo vietu iegūs tas projekts, kurš saņems visvairāk balsu, tapēc lūdzu nobalsojiet par projektu Nr 2. "New Tendencies in Economics and Entrepreneurship" Balsojums tiek pieņemts no 15.-31.05.2023. Te saite uz balsojuma anketu.

https://link.webropolsurveys.com/Participation/Public/efad0aa2-5ba8-4d01-a16d-a51c86ee5b65?displayId=Swe2822427

Šis bija ļoti kvalitatīvs un vērtīgs projekts, kurā mūsu skolas un citu Latvijas ģimnāziju, Igaunijas, Islandes un Zviedrijas skolēni veidoja komandas un izstrādāja biznesa idejas par tādām inovatīvām tēmām kā sociālā uzņēmējdarbība, aprites ekonomika un koplietošanas ekonomika. Par šīm tēmām skolēnus izglītoja Rīgas Ekonomikas augstskolas lektori.

Sīkāka informācija par visiem 3 fināla projektiem ir šajā saitē. Sākumā info ir zviedru valodā, bet zemāk visi 3 projekti aprakstīti angliski. https://www.utbyten.se/program/nordplus-junior/nordplus-junior-aurora-award/

Atbalstiet ar balsojumu un pārsūtiet saiti saviem paziņām, draugiem. Salasīsim lielāko balsu skaitu! Šis ir unikāls notikums.

Ja vēlaties papildus informāciju par mūsu Nordplus projektu, te ir saite uz projekta mājas lapu.

https://www.ntee.eu/


Sveicam mūsu skolēnus ar panākumiem valsts 73. matemātikas olimpiādē!

Sveicam mūsu skolēnus ar panākumiem valsts 73. matemātikas olimpiādē! Rīgas Valstspilsētas olimpiādē Ādams Viļums (9.c) izcīnīja pirmo vietu, taču daudzi citi skolēni ierindojās otrajās, trešajās vietās un izpelnījās arī atzinību. Valsts posmā trīs skolēni nopelnīja 3. pakāpi, turklāt vēl viens atzinību. Lepojamies ar panākumus guvušajiem skolēniem un pedagogiem!

9.maijā, Rīgas Valsts 2. ģimnāzijas Eiropas Parlamenta Vēstnieku skolas komanda rīkoja izglītojošu orientēšanās spēli par Eiropas Savienību.

9.maijā, Rīgas Valsts 2. ģimnāzijas Eiropas Parlamenta Vēstnieku skolas komanda rīkoja izglītojošu orientēšanās spēli par Eiropas Savienību. Tajā piedalījās 9 komandas, ko veidoja 11.a un 11.b klases skolēni. Viņi pildīja 5 staciju uzdevumus, pārbaudot savas zināšanas par ES vēsturi un tās dalībvalstīm. Pasākuma dalībnieki piedalījās arī jautrā vārdu skaidrošanas spēlē, "Eirovīzijas" dziesmu atpazīšanā un izveidoja Eiropas Savienības iniciāļus.

Pludmales volejbola PČ U19 2022

Pludmales volejbola pasaules čempionāts U19 vecuma grupā norisinājās mācību gada sākumā, tas ir, 14.-18. septembrim Turcijā, Dikili. Es, Dāvis Teteris, ar savu pārinieku Oliveru Bulgaču bijām izcīnījuši Latviju pasaules kausā pārstāvēt kā otrā deleģētā komanda, tādēļ mums pirmās spēles sākās dienu ātrāk par otru komandu. Mēs zinājām, ka mēs kā komanda esam spējīgi, taču lielas cerības uz pašu turnīru un tik augstiem sasniegumiem nelikām. Tomēr uz laukuma abi parādījām izcilus sniegumus, un vienu spēli pēc otras turpinājām to arī atrādīt, tādejādi no visām desmit spēlem zaudējot diemžēl tikai vienu lielajā finālā. Finālā otra komanda arī bija no Latvijas, kas mūsu maziņajai valstij bija milzīgs sasniegums, ko neviens nebija paredzējis. Protams, liels paldies jāpasaka arī skolai un skolotājiem par iespēju visu 6 gadu garumā apvienot mācības ar sportu, bez kuras šādi pasaules līmeņa sasniegumi nebūtu bijuši iespējami. Gan dodoties uz turnīru, gan atgriežoties atpakaļ, visi skolotāji bija saprotoši un izpalīdzīgi, lai varētu plūstoši atsākt mācības un iemācīties kavēto mācību vielu. 

Rīgas Valsts 2. ģimnāzija izsludina konkursu uz vienu brīvo vietu 9. klasē, kur otrā svešvaloda ir krievu valoda, 2023./2024. mācību gadā.

Rīgas Valsts 2. ģimnāzija izsludina konkursu uz VIENU brīvo vietu 9. klasē, kur otrā svešvaloda ir krievu valoda, 2023./2024. mācību gadā. Konkursa kritēriji - iestājpārbaudījuma MATEMĀTIKA rezultāts.

Pieteikšanās iestājpārbaudījumam notiek vecākiem vai citiem bērna likumiskajiem pārstāvjiem elektroniski nosūtot pieteikumu uz Ģimnāzijas e – pastu: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.. Pieteikumā norāda iesniedzēja vārdu uzvārdu, saziņas informāciju (telefona Nr. un e – pasts), pretendenta vārdu, uzvārdu. Pieteicējs atbild par informācijas pareizību.

Pieteikums jāiesūta līdz 2023. gada 29. maijam. Iestājpārbaudījums MATEMĀTIKA 2023. gada 5. jūnijā plkst. 11:00 Rīgas Valsts 2. ģimnāzijas telpās. 

lepojamies ar skolēniem - pilsētas un valsts fizikas olimpiādes uzvarētājiem.

lepojamies ar skolēniem - pilsētas un valsts fizikas olimpiādes uzvarētājiem. Paldies fizikas skolotājiem par ieguldīto darbu! Paldies fizikas skolotājiem par ieguldīto darbu!

Lepojamies ar mūsu skolēnu panākumiem 40. ģeogrāfijas olimpiādē!

Otrajā, Rīgas valstspilsētas posmā skolēni guvuši gan pirmās, gan otrās, gan trešās vietas, kā arī ir nopelnītas vairākas atzinības.Toties valsts posmā divi skolēni ieguva attiecīgi pirmo un trešo pakāpi. Sveicam laureātus un, protams, arī mūsu ģeogrāfijas skolotāju Andri Ģērmani!

Konkursa uz RV2.Ģ 7.klasi rezultāti

Konkursa uz RV2.Ģ 7.klasi rezultāti (02.05.2023. plkst. 9:00) šeit 

22. martā RV2ģ skolēni programmas „Latvijas skolas soma“ ietvaros apmeklēja filmu „Mātes piens“.

 Te daži viedokļi no 11.c klases

No: Bea Kuģevica

Manas pārdomas pēc filmas "Mātes piens" noskatīšanās.

Šī filma man lika aizdomāties par to, kā skolēniem bija jādzīvo PSRS laikos, lai gan biju dzirdējusi stāstus no vecākiem un skolotājiem par viņu pieredzi skolā. Skatoties filmu, es spēju to vizuāli skaidrāk uztvert, kas man vedināja uz pārdomām, ka man ir vairāk jānovērtē sava brīvība, viedokļa brīvība. Par pašu filmu varu teikt, ka man patika ideja un man patika pārejas, kas tika izmantotas tajā. Mazliet mulsināja tas, ka "mātes piens" tik daudz neatspoguļojās filmā, kā man likās pirms tās noskatīšanās, izlasot aprakstu, jo, cik noprotu, centrālā doma ir vērsta kā ieskats Padomju Savienības iedzīvotāja dzīvē, ikdienā. Kopumā man tā patika un arī ieteiktu skatīties citiem, īpaši skolēniem.

No: Marks Spricis

Mātes piens lika man aizdomāties par dzīvi Padomju Savienībā, par to kā mani tuvinieki dzīvoja valstī bez brīvības. Filma arī liek domāt par to, kas ir mātes uzdevums. Man ļoti patika filmas skati un kinomatogrāfija. Visi aktieri bija ļoti meistarīgi un pārliecinoši, īpaši laba man šķita Maijas Doveikas aktierspēle, kas bija ļoti emocionāla.

Edvards Reksnis, 10.b

Padomju zābaki vai gumijnieki?

Tad un tagad. PSRS un Latvija. Rodas atbildes vai jautājumi? Ināras Kolmanes filma ''Mātes piens'', kas uzņemta pēc Noras Ikstenas romāna ''Mātes piens'' motīviem, ir viss, kas bijis un ir. Darbam piemīt tāda īpaša maģija – izraut no ikdienas un iemest padomju gumijniekos.

Kāpēc ne zābakos? Vai nepilnās 2 stundās ir iespējams ietērpt mūsu tautas, senču desmitiem gadu ilgušās sāpes? Nē, bet iedegt iedvesmu, oglīti iztēlei gan. Drūmie ģīmji, raksturi, toņi, dzīvokļi, tapetes, apģērbi, grāmatas, skati un ikdiena liek izjust depresiju. To depresiju, kas virmoja tā laika ieslodzītajos "latviešos'' – Astrā, vectēvā, vecmātē. Realitāte bija nepaciešama, un dzīve tāpat.

Gluži kā mūsdienās cilvēki bija apspiesti. Pretošanās padomju režīmam – cietums, skaidrošanās. Uzskatu atšķirība, patieso vērtību atgādināšana – nāve, izraidīšana, nodevēja saturs. Kā izdzīvot? Kad tas beigsies, kad kļūs labāk? Cilvēku dusmas filmā krājas un krājas. Ja daži spēj nodzīvot, savu nepasakot un turot mēli aiz zobiem, tad citiem sākas problēmas. Maijas Doveikas attēlotā Astra – sāpju epicentrs. Naids, dusmas, bērns, padomju režīms, netaisnīgi vīrieši sabojāja viņu. Ilgi kārotā karjera – vējā. Mentālās veselības problēmas – posts. Tāda nu bija tā ikdiena, bet vai tas bija viss? Vai tiešām mēs brīvību vēlāk sasniedzām, remdējot uzkrāto sāpi?

Astrai un viņas meitai Norai, kuru atveidoja Rūta Kronberga, bija saspīlētas attiecības. Gribās teikt, ka abas bija apmainītas vietām, jo Astra ar pienu meitu nebaroja, taču pēc darba mājās ar ēdienu galdā meita sagaidīja māti. Neskatoties uz asajiem notikumiem, Nora ģimeni sargāja, mīlēja, meloja padomju funkcionāriem. Viņa riskēja ar izglītību, lai paglābtu tuvākos. Šis parāda to, ka, lai cik sarežģīti bija PSRS okupētajā Latvijā,ģimene cilvēkus vienoja, bija vērtība, un mīlestība pret to nepazuda.

Padomju "drūmā aura'' uzburta, apspiestība atspoguļota, neapmierinātība līdz kaulam. Ko vēl prasās? Ko vēl gribas? Grūti teikt, bet tā nu bija. Filmā salīdzinoši virspusēji atspoguļota Padomju Savienībā dzīvojošo ikdiena. Bet vai mums vajag vairāk, lai rastu priekšstatu par seno? Vai mums vajag cildināt šīs idejas, kas mocījušas mūsu senčus? Nē, tāpēc filma ir krietns gājiens gumijniekos, kas aptver gan vērtības, gan traumu, kurai cauri esam briduši. 

INFORMĀCIJAS DIENA par vidējas izglītības programmu virzieniem un uzņemšanu 10. klasēs

INFORMĀCIJAS DIENA

par vidējas izglītības programmu virzieniem un uzņemšanu 10. klasēs

2023. gada 12. aprīlī plkst. 18.00

Ģimnāzijas aktu zālē

Ekskursijā uz Latvijas Republikas Saeimu

2023.gada 28.martā 10.a klases skolēni devās izglītojošā ekskursijā uz Latvijas Republikas Saeimu. Tās laikā jaunieši iepazina 1.Saeimas vēsturi un nesenāko Saeimas deputātu sarakstus, kā arī ieguva zināšanas par Saeimas zālē savstarpēji izvietotajām frakcijām. Zināšanas tika papildinātas arī par parlamenta ēkas būvvēsturi, arhitektūru un interjeru, kas atklāja ēkas transformāciju vairāku gadsimtu laikā.

Parlamenta ēkas un politiķu darba izzināšanu papildināja tikšanās ar Saeimas priekšsēdētāju Edvardu Smiltēnu, uz kuru parlamenta vadītājs bija personīgi izteicis uzaicinājumu. Sarunas laikā tika uzdoti interesējušie jautājumi par deputātu darbalaiku un profesionālo karjeru, valodu zināšanām, internacionālām vizītēm un došanos uz Ukrainu. Saeimas priekšsēdētājs izteica atzinību par skolēnu vēlmi savu nākotni saistīt ar politiku un mudināja viņus iesaistīties dažādos projektos, piemēram, Jauniešu Saeimā. Lai jauniešiem sniegtu vēl lielāku sapratni par Saeimas galveno telpu, tās izkārtojumu un akustiku, Edvards Smiltēns izrādīja īpašu godu, skolēniem atļaujot apsēsties pie sava darba galda Saeimas centrā.

Pēc sarunas jaunieši ieguva izpratni, ka politiķa darbs ir 24/7 un ka par politiķi nevar kļūt nakts laikā – ir jābūt zināšanām daudzpusīgās jomās. 

Fotogrāfe Ieva Ābele.

Fotogrāfijas pieejamas: https://www.saeima.lv/lv/galleries/view/11278


APMĀCĪBAS – RETRĪTS. EMOCIONĀLĀ INTELIĢENCE UN NEIROGRAFIKA. SOFIJA, BULGĀRIJA 13.-17. MARTĀ, 2023

EmoTrain (EMOTRAIN PROJECT NO. 2022-1-LV02-KA210-YOU-000084555) projekta mērķis ir paaugstināt skolotāju un jaunatnes darbinieku psiholoģisko līdzsvaru viņu motivācijai strādāt jaunatnes sektorā. Rezultātā paredzēts, ka mērķa grupa būs mierīgāka, stabilāka, laimīgāka un kļūs par iedvesmojošu, radošu paraugu jauniešiem, ar kuriem viņi strādā.

No 13.-17. martam Sofijā, Bulgārijā notika starptautiskas mācības „EmoTrain" skolotājiem un jaunatnes darbiniekiem, kuras organizēja „Miromida" (Latvija) un „E-Academy" (Bulgārija).

Galvenās tēmas bija:

  • Izpratne par emocionālo inteliģenci un kāpēc tā ir svarīga.
  • 5 universālas emocijas (neirografikas zīmējums).
  • Pamatvērtību noteikšana (neirografikas zīmējums).
  • Emocionālā epizode – teorija, praktiskie vingrinājumi, darbs mazās grupās.
  • Pārliecība - 10 galvenie noteikumi (neirografikas zīmējums).
  • Starptautiskā viedokļu un pieredzes apmaiņa.
  • Kultūras programma un Sofijas pilsētas apskate.

Pateicoties mācību vadītājām Gerganai Deničinai, Kristīnai Kastronovo, Ralitsai Popovai, Ludmilai Sokolovai ir iegūtas pozitīvas emocijas, lieliskas neformālās izglītības un nevardarbīgas komunikācijas darba metodes, kuras varēs izmantot sevis pilnveidošanai un darbā ar jauniešiem.


Patiess paldies visām kolēģēm par draudzīgu un emocionālu atmosfēru!

#EmoTrain
Tatjana Strigaļova,
Rīgas Valsts 2. ģimnāzijas matemātikas skolotāja un šo kursu dalībniece.
Foto: Tatjana Strigaļova.

Lepojamies ar Rīgas Valsts 2. ģimnāzijas skolēnu panākumiem EKONOMIKAS OLIMPIĀDĒ

Lepojamies ar Rīgas Valsts 2. ģimnāzijas skolēnu panākumiem EKONOMIKAS OLIMPIĀDĒ! 


Vērtēšanas pieredzes popularizēšana forumā

17. martā Rīgas Valsts 2. ģimnāzijā norisinājās pedagogu profesionālās pieredzes forums «Vērtēšana skolēna sniegumam». Forumu organizēja Rīgas Izglītības un informatīvi metodiskais centrs sadarbībā ar Skola2030. Tajā ar saviem labās prakses piemēriem dalījās vairāki desmiti skolotāji no Rīgas un Pierīgas skolām. Forumā kā klausītāji piedalījās vairāki simti skolotāju.

Forumā uzstājās un ar veiksmīgiem vērtēšanas pieredzes piemēriem dalījās arī mūsu skolas skolotāji Andris Ģērmanis un Inga Treimane. Viņi iepazīstināja citu skolu pedagogus ar labās prakses piemēriem sadarbības grupu darbā izvērtēšanā pamatskolas skolēnu projektu darbu piemērā.

Šajā mācību gadā mūsu skola 7. klašu skolēniem sniedza inovatīvu atbalstu, pirms projektu darba uzsākšanas mācot grupu darba atšķirības no individuālā darba, grupas veidošanas priekšnosacījumus, izprast līdera lomu grupā, grupu darba attīstības fāzes, lomu sadalījumu grupā, vērtības, pienākumus un atbildību. Savukārt pēc projekta darbu aizstāvēšanas izvērtējām, kas projekta darbu veidošanas sakarā veicies, kas neveicies.

Foruma dalībnieki atgriezeniskajā saitē mums rakstīja:

«Popularizēšu pedagogu auditorijā, jo ir jābūt projektu darbu ekspertiem, kuri sagatavo augsni darbam skolas kolektīvā.»

«Paldies, ļoti labi redzamas pamatīgas izstrādnes un milzīgs darbs. Ieguvēji ir skolēni.»

«Sniedz ieskatu skolēniem, kā mācīties strukturēt informāciju. Projektam ir praktisks pielietojums! Lieliski! Aktualizēšu kolēģiem idejas, kā jau 7. klasēs skolēnus var rosināt domāt plašāk.»

«Ieguvu apstiprinājumu, ka visiem skolas pedagogiem ir jāsadarbojas.»

Teksts: Andris Ģērmanis
Foto: Inga Treimane