Informācijas vakars 10. sb klases pretendentiem


19. jūnijā 18.00 skolas zālē norisināsies informācijas vakars 10. sb klases pretendentiem.

Laipni aicināti visi tie 10. klases pretendenti, kuri kārtojuši vienoto iestājpārbaudījumu matemātikā, kārtojuši 9. kl. centralizētos eksāmenus matemātikā, angļu valodā un latviešu valodā, kā arī izrādījuši vēlmi iestāties mūsu skolā integrētajā Starptautiskā bakalaurāta programmā. Laipni tiek gaidīti arī šo skolēnu vecāki.

Tikšanās laikā skolas direktors Guntis Vasiļevskis un Starptautiskā bakalaurāta Diploma programmas koordinatore Inga Treimane sniegs informāciju par Starptautiskā bakalaurāta Diploma programmu, kā arī atbildēs uz skolēnu un vecāku jautājumiem.

Rīgas Valsts 2. ģimnāzija aicina piedalīties iestājpārbaudījumos uz brīvajām vietām 11. klasēs 2024./2025. mācību gadā

Rīgas Valsts 2. ģimnāzija aicina piedalīties iestājpārbaudījumos uz brīvajām vietām 11. klasēs 2024./2025. mācību gadā:
1. 11. klasē programmā ar humanitāro ievirzi
2. 11. klasē programmā ar matemātikas ievirzi
3. 11. klasē programmā ar integrētu Starptautiskā bakalaurāta programmu

Iestājpārbaudījumi notiks 2024. gada 12. jūnijā plkst. 10.00 Krišjāņa Valdemāra ielā 1:
- kombinēts iestājpārbaudījums Latviešu valoda un vēsture, Matemātka (programmā ar humanitāro ievirzi)
- iestājpārbaudījums Matemātika (programmā ar matemātikas ievirzi)
- kombinēts iestājpārbaudījums Matemātika un Angļu valoda (programmā ar integrētu SB programmu)
- iestājpārbaudījuma ilgums - 2 astronomiskās stundas

Pieteikšanās: elektroniski līdz 2024. gada 10. jūnijam      Šeit

Vita Krieviņa
direktora vietniece izglītības jomā
67181232

Rīgas izglītības iestāžu koru konkurss

Skola saņēmusi diplomus par sasniegumiem Rīgas izglītības iestāžu koru konkursā, gatavojoties XIII Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkiem.

Sveicam Rīgas Valsts 2. ģimnāzijas 7.-9. klašu kori ar gūto 1. pakāpi!

Sveicam Rīgas Valsts 2. ģimnāzijas jaukto kori ar gūto Augstāko pakāpi!

Lepojamies ar gūtajiem panākumiem! Izsakām pateicību diriģentiem Edgaram Vītolam, Laumai Eglītei un koncertmeistarei Inesei Vaļiniecei par ieguldīto darbu skolēnu sagatavošanā!

Informācijas diena par uzņemšanu Rīgas Valsts 2. ģimnāzijas 10. klasē

Informācijas diena par uzņemšanu Rīgas Valsts 2. ģimnāzijas 10. klasē 2024./2025. mācību gadā notiek 2024.gada 17.aprīlī 18:00 Ģimnāzijas aktu zālē. 

Informācijas diena vecākiem par uzņemšanu Rīgas Valsts 2.ģimnāzijas 7. klasē 2024./2025. mācību gadā

Informācijas diena vecākiem par uzņemšanu Rīgas Valsts 2.ģimnāzijas 7. klasē 2024./2025. mācību gadā notiek 2024.gada 10.aprīlī 18:00 Ģimnāzijas aktu zālē. 

SMU priecē apmeklētājus Ziemassvētku gadatirgū “Cits Bazārs”

Aizvadītajā sestdienā, 2. decembrī, tirdzniecības centrā "Domina Shopping" tika aizvadīts Vislatvijas Skolēnu mācību uzņēmumu (SMU) Ziemassvētku gadatirgus "Cits Bazārs", kuru organizēja Junior Achievement Latvia (JA Latvia) sadarbībā ar Latvijas Investīcijas un attīstības aģentūru (LIAA).

Šajā pasākumā piedalījās četri Rīgas Valsts 2. ģimnāzijas SMU, piedāvājot galda lampas, musli batoniņus, puķu podu turētājus un sveču veidošanas komplektus mājas apstākļos. Nominācijā "Labākais SMU zīmols" tika nominēts mūsu SMU "LK Designs", kurš piedāvā puķu podu turētājus.

Skolas 13 SMU vairāk kā trīsdesmit dalībniekus gaida darbīgs laiks ar dalību skolas Ziemassvētku tirdziņā, Rīgas Valsts 3. ģimnāzijas Ziemassvētku tirdziņos un dažādos reģionālajos SMU tirdziņos.

Lai veiksmīga tirgošanās!

Teksts: Ruta Pelce
Foto: LIAA

EPVS absolventi apmeklē "Euroscola" pasākumu Strasbūrā


Šī gada 24. novembrī Rīgas Valsts 2. ģimnāzijas EPVS programmas absolventi devās uz Strasbūru, lai piedalītos EP rīkotajā pasākumā "Euroscola". No visas Eiropas EPVS izvēlētajiem pārstāvjiem bija iespēja iejusties parlamenta deputātu lomās, piedaloties plenārsēdes simulācijā. Kā katru gadu, arī šajā tika izvēlēta galvenā tēma, kura tika veltīta pēdējā laikā aktuālam tematam - "Drošs internets stiprākai Eiropai: ES apņemšanās nodrošināt kiberdrošību". Skolēniem bija iespēja no Eiropas vadošajiem ekspertiem uzzināt kiberuzbrukumu radītos draudus kā indivīdiem, tā valstij kopumā, kā arī uzdod interesējošus jautājumus EP viceprezidentei Ditai Charanzovai.

Dienas otrajā pusē jaunieši pauda savas izvēlētās pozīcijas viedokli un nostāju par attiecīgo tematu, uzrunājot pārējos 580 skolēnus deputātus. Galu galā tika veikta balsošana par noteiktu likumu pieņemšanu, kurus vēlāk izklāstīs arī EP deputātiem un viceprezidentiem. Šis pasākums bija lieliska iespēja, kur skolēniem praktiski iejusties un labāk izprast EP deputātu darbu, kā arī viņu pieņemto likumu ietekmi uz katru no ES dalībvalstīm. Darba grupas savukārt attīstīja jauniešu oratora prasmes un spēju paust savu personīgo viedokli un uzskatus. Pasākums kopumā lika saprast, ka ar pietiekamu gribasspēku un iniciatīvas izrādīšanu arī jaunieši var ietekmēt notiekošos politiskos procesus, tāpēc ir svarīgi paust savu nostāju, tai skaitā balsojot nākamā gada EP vēlēšanās.

Tā kā EP ēka atrodas senatnīgajā un skaistajā Strasbūrā, nākamās brauciena dienas tika pavadītas, iepazīstot vietējo franču kultūru, kā arī pilsētas kultūrvēsturiskos pieminekļus. Viens no ievērojamākajiem un nozīmīgākajiem pieminekļiem bija Strasbūras Dievmātes katedrāle, kas pārsteidza ar grandiozajiem ēkas izmēriem un arhitektūrā apvienotajiem romānikas un gotikas stila elementiem. Skolēni izmantoja arī iespēju uzkāpt katedrāles tornī, no kura pavērās ainavisks skats uz vecpilsētu. Tika apskatītas arī citas nozīmīgas vecpilsētas celtnes, kā Strasbūras Nacionālā bibliotēka. Viscaur pilsētā varēja novērot franču un vācu kultūras sajaukumu kā ēku celtniecības stilā, tā arī ielu nosaukumos. Lai tuvāk iepazītu un izbaudītu franču mākslu, tās vēsturi, tika apmeklēts Strasbūras pilsētas mākslas muzejs Rohanas pilī, Strasbūras katedrāles vēstures muzejs, kā arī Modernās un laikmetīgās mākslas muzejs, kas piedāvāja tādu klasiķu kā Pikaso, Monē mākslas darbu orģinālus.

Pilsētai īpašu šarmu piešķīra Ziemassvētku noskaņās veidoti vietējie tirdziņi, piedāvājot franču tradicionālos labumus. Kā zināms, Strasbūra tiek uzskatīta par Eiropas Ziemassvētku galvaspilsētu, tāpēc izteiksmīgie ielu izgreznojumi ļāva pilsētu iepazīt svinīgā veidolā. Viens no brauciena spilgtākajiem mirkļiem bija Elzasas reģiona vietējo ēdienu baudīšana, iepazīstot arī Strasbūras unikālo gastronomiju. Brauciena laikā skolēniem bija iespēja iegūt daudzveidīgus iespaidus, kā arī noderīgu un praktisku pieredzi starptautiskā vidē. Kā "Euroscola" pasākums, tā pati Strasbūras pilsēta ļāva iepazīt daudznacionālu kultūru, tādējādi paplašinot jauniešu redzesloku un iepazīstot ārvalstu vienaudžu viedokli un skatījumu par sabiedrībai aktuālām tēmām.

Teksts: Jānis Arājs

Teleklātbūtnes robots - jaunais palīgs mācību procesā

Gadsimtā, kad ikdienas dzīve nav iedomājama bez jaunāko tehnoloģiju atbalsta, arī izglītības joma neatpaliek un joprojām spēj pārsteigt. Šogad pirmo reizi Rīgas Valsts 2. ģimnāzijas pastāvēšanas vēsturē skolas gaiteņos un klasēs bija iespējams sastapties ne tikai ar čalojošiem skolēniem, bet arī teleklātbūtnes robotu.

Teleklātbūtnes robots ir daļa no "Erasmus+" starptautiskā projekta "InClass - Using Telepresence Robots in the Classroom". Šī projekta galvenais mērķis ir uzlabot to skolēnu iesaisti mācību procesā, kuri dažādu iemeslu dēļ spiesti mācīties attālināti (sporta nometnes, veselības problēmas, rehabilitācija u.c.). Lai noskaidrotu, cik vērtīgi mācību procesā ir šāda veida teleklātbūtnes roboti, Valsts izglītības satura centrs (VISC), kā projekta dalībnieks Latvijā, sniedz iespēju dažādām skolām praktiski tos izmēģināt un sniegt atgriezenisko saiti. Šobrīd Rīgas Valsts 2. ģimnāzija kļuvusi par otro skolu Latvijā, kurai sniegta šāda iespēja.

Kā norāda VISC starptautisko projektu vadītāja Marita Kroiča, šī robota lielākā priekšrocība ir tāda, ka to attālināti ar datora palīdzību vada pats skolēns, tāpēc skolotājiem un citiem mācību procesa vadītājiem par to nav jāuzņemas pārāk lielas rūpes. Protams, ka robotam var rasties nepieciešamība pēc neliela tehniskā atbalsta gadījumā, ja skolā jāpārvietojas pa kāpnēm vai jāatver durvis. Līdzšinējā pieredze gan rāda, ka ar to labprātīgi izpalīdz paši klases biedri jeb tā saucamie 'robot buddies'.

Teleklātbūtnes robots sniedz vienreizīgu iespēju skolēnam neatpalikt no mācību ritma un būt mācību stundā. Pateicoties tajā iebūvētajām funkcijām, skolēns ar šī robota starpniecību spēj ne tikai pārvietoties, lasīt, dzirdēt un grozīt galvu jeb ekrānu, bet arī pilnvērtīgi socializēties gan ar pasniedzējiem mācību stundā, gan ar saviem skolas biedriem gaitenī. Šobrīd šāda iespēja tikusi dota skolēnam no 10. c klases.

Savu pieredzi puisis raksturo šādi: "Kopumā man patika, ka bija iespēja apmeklēt stundas, izmantojot robotu, kuru gan dažkārt bija problemātiski vadīt. Uzskatu, ka vienīgais, ko varētu uzlabot, ir robota kameras kvalitāte. Es noteikti ieteiktu arī citiem izmantot šo iespēju. Domāju, ka nākotnē šādus robotus varētu izmantot vairāk."

Savu komentāru un atgriezenisko saiti sniedz arī skolotāji, kuru stundās izmantots teleklātbūtnes robots:

"Pašam robotam nav ne vainas, bet interneta pieslēgumam gan ir. Nav tā, ka man tas traucēja vadīt stundu, bet skolēniem, protams, tas robots bija uzmanības centrā, dažbrīd varēja just, ka tas viņiem nedaudz traucē koncentrēties."

"Katrā ziņā skolēnam bija iespēja redzēt un dzirdēt klasē notiekošo, kā arī uzdot jautājumus. Manu darbu robots neietekmēja. Skolēniem nedaudz traucēja saskatīt uz tāfeles rakstīto."

"Robots ir noderīgs, lai skolēns neatpaliek no mācību vielas, proti, ir informēts par apgūstamo tēmu. Vienīgais, man nesanāca ar tā palīdzību iesaistīt arī skolēnu līdzdarboties un atbildēt. Mani nekādi neietekmēja robota klātesamība stundā, vārdu sakot, neizjutu diskomfortu vai apgrūtinājumu."

Teleklātbūtnes robots mācību stundā

Iepazīšanās ar robotu skolas gaiteņos

Marita Kroiča ar teleklātbūtnes robotu

Starptautiskais projekts tika uzsākts 2022. gadā sadarbībā ar Dānijas universitāti, kas ir projekta vadošais partneris. Pārējie iesaistītie sadarbības partneri ir no Vācijas, Kipras, Rumānijas un Itālijas. Marita Kroiča norāda, ka visām iesaistītajām pusēm galvenais uzdevums esot viens - izprast robota lietojamību, noderīgumu un vispārējo darbību skolas vidē. Tas, kas atšķiras iesaistīto pušu darbībā, ir dažādie robotu modeļi, kas tiek izmēģināti skolās. Piemēram, robots, kas tiek izmēģināts Rīgas Valsts 2. ģimnāzijā, ir diezgan statisks un izturīgs, tam ir salīdzinoši liels ekrāns un 3 riteņi stabilitātei. Citās valstīs tiek izmēģināti arī mazāki roboti, kurus iespējams ne tikai novietot uz galda klasē, bet arī darbināt attālināti ar telefonu. Marita Kroiča arī uzsver, ka pētījumā ļoti svarīgs noteikums bija izmantot tādus robotus, lai tiktu ievērota personas datu aizsardzība. Šī iemesla dēļ visi teleklātbūtnes roboti strādā kā datu pārraide, paši neko neierakstot un datus nesaglabājot.


Lai gan Rīgas Valsts 2. ģimnāzija ir tikai maza daļiņa no visa šī lielā pilotprojekta pētījuma, esam priecīgi un pateicīgi par sniegto iespēju.

1.septembra svinīgais pasākums

Rīgas Valsts 2. ģimnāzijas jauktais koris XXVII Vispārējo latviešu Dziesmu svētkos

Rīgas Valsts 2. ģimnāzijas jauktais koris XXVII Vispārējo latviešu Dziesmu svētkos 

Rīgas Valsts 2. ģimnāzijas koris Dziesmu svētku karoga godināšanā

Rīgas Valsts 2. ģimnāzijas koris Dziesmu svētku karoga godināšanā 

Rīgas Valsts 2. ģimnāzija aicina piedalīties iestājpārbaudījumos uz brīvajām vietām 11. klasēs 2023./2024. mācību gadā

Rīgas Valsts 2. ģimnāzija aicina piedalīties iestājpārbaudījumos uz brīvajām vietām 11. klasēs 2023./2024. mācību gadā:

1. programmā ar humanitāro ievirzi
2. programmā ar matemātikas ievirzi

Iestājpārbaudījumi notiks 2023. gada 8. jūnijā plkst. 10.00 Krišjāņa Valdemāra ielā 1 :

- Iestājpārbaudījums Matemātika (programmā ar matemātikas ievirzi)

- Iestājpārbaudījums Latviešu valoda un vēsture (programmā ar humanitāro kursu ievirzi)

Pieteikšanās: elektroniski līdz 7. jūnijam šeit

Konkursa uz RV2.Ģ 10. klasi rezultāti


Konkursa uz RV2.Ģ 10. klasi ar padziļinātu matemātikas apguvi rezultāti (24.05.2023. plkst. 9:00) šeit

Konkursa uz RV2.Ģ 10. klasi ar padziļinātu humanitāro mācību priekšmetu apguvi rezultāti (24.05.2023. plkst. 9:00) šeit 

Rīgas Valsts 2. ģimnāzija izsludina konkursu uz vienu brīvo vietu 9. klasē, kur otrā svešvaloda ir krievu valoda, 2023./2024. mācību gadā.

Rīgas Valsts 2. ģimnāzija izsludina konkursu uz VIENU brīvo vietu 9. klasē, kur otrā svešvaloda ir krievu valoda, 2023./2024. mācību gadā. Konkursa kritēriji - iestājpārbaudījuma MATEMĀTIKA rezultāts.

Pieteikšanās iestājpārbaudījumam notiek vecākiem vai citiem bērna likumiskajiem pārstāvjiem elektroniski nosūtot pieteikumu uz Ģimnāzijas e – pastu: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.. Pieteikumā norāda iesniedzēja vārdu uzvārdu, saziņas informāciju (telefona Nr. un e – pasts), pretendenta vārdu, uzvārdu. Pieteicējs atbild par informācijas pareizību.

Pieteikums jāiesūta līdz 2023. gada 29. maijam. Iestājpārbaudījums MATEMĀTIKA 2023. gada 5. jūnijā plkst. 11:00 Rīgas Valsts 2. ģimnāzijas telpās. 

Konkursa uz RV2.Ģ 7.klasi rezultāti

Konkursa uz RV2.Ģ 7.klasi rezultāti (02.05.2023. plkst. 9:00) šeit 

INFORMĀCIJAS DIENA par vidējas izglītības programmu virzieniem un uzņemšanu 10. klasēs

INFORMĀCIJAS DIENA

par vidējas izglītības programmu virzieniem un uzņemšanu 10. klasēs

2023. gada 12. aprīlī plkst. 18.00

Ģimnāzijas aktu zālē

Informatīva sanāksme par uzņemšanu 7.klasēs 2023./2024. māc. g.

Š. g. 29. martā plkst. 18:00 Rīgas Valsts 2. ģimnāzijas aktu zālē notiks informatīva sanāksme par uzņemšanu 7.klasēs 2023./2024. māc. g.

Aicināti interesenti! 

Sirsnīgi sveicam skolotāju, skolēnus un absolventus svētkos!

Šī gada 12. februāri atzīmējam skolas 107. jubileju. Rīgas Valsts 2. ģimnāzija dibināta 1916. gada 12. februārī, kad "Latviešu izglītības biedrība" atvēra Meiteņu ģimnāziju un Zēnu reālskolu, kas bija pirmā Rīgas vidējās izglītības iestāde, kurā pilna izglītība bija apgūstama latviešu valodā.

Svētku ietvaros norisinājās skolēnu padomes rīkotā modes nedēļa, kurā skolēni aktīvi piedalījās.

Par godu svētkiem 10. februārī norisinājās svētku koncerts, kurā uzstājās pamatskolas meiteņu koris, vidusskolas jauktais koris un skolas tautas deju kolektīvs. Paldies dziedātājiem un dejotājiem, kā arī diriģentiem - Edgaram Vītolam un Laumai Eglītei.

Sirsnīgi sveicam skolotāju, skolēnus un absolventus svētkos!


Vidusskolas skolēni tiek aicināti tikties ar Gabiju Žukauskaiti

Vidusskolas skolēni tiek aicināti tikties ar Gabiju Žukauskaiti, kura konsultē skolēnus par iespējām iestāties labākajās ārvalstu univresitātēs. Tie, kuri vēl nav reģistrējušies, lūdzu piereģistrēties dotajā saitē.

Dear students,

You're invited to a presentation on admissions to the top universities in the world, which will be led by Gabija Žukauskaitė, an alumna of King's College London representing Atlas Academy. In the five years, Atlas Academy has helped dozens of students to get into the top universities such as Yale, Harvard, Princeton, Cambridge, LSE, Sciences Po and many others, often with full scholarships. If you'd like to hear about admissions within the best institutions of higher education in the United States and Western Europe, get some useful tips on how they could improve your applications as well as know more about study experience at each of these destinations, please fill out this registration form: https://docs.google.com/forms/d/1XDMXWvRrASXEp0j5CZlbgIfcjbujmvtGJf6HZK23mms/edit.

Date: 8th of February (Wednesday)

Time: 15:00Location: Room 121,

Riga State Gymnasium No. 2 

Diskusija: jaunietis – vēlētājs. Rīgas Valsts 2. ģimnāzijā. 8. februārī, 15.00.