10. klašu iepazīšanās pasākums


16. oktobrī visām sešām jaunajām Rīgas Valsts 2. ģimnāzijas desmitajām klasēm notika iepazīšanās pasākums. Tajā katra klase sniedza savu priekšnesumu, iepazīstinot ar kādu mūsu skolas vērtību, ko tā šajos nepilnajos divos mēnešos jau paguvusi ievērot. Pēc priekšnesumiem norisinājās viktorīna par mūsu skolu, tās vēsturi, tradīcijām un skolotājiem. Tad klases devās uz 11. klašu saorganizētajām stacijām, kur pildīja dažādus izglītojošus saliedēšanās uzdevumus – nodeva cits citam špikerus, atminēja dziesmas un fotografējās savas klases burta veidā. Notika arī klašu savstarpējā apdāvināšanās un zvēresta nodošana. Pasākuma otrajā daļā dīdžeja vadībā no sirds varēja izdejoties.

Uz jautājumu «Kas visvairāk patika pasākumā?» skolēni atbildēja:

«Klases saliedēšanās gan veidojot priekšnesumu, gan piedaloties aktivitātēs. Vislabāk man patika aktivitāte, kur bija pa visu klasi jānodod špikeri. Citu klašu priekšnesumi un visu klašu kopīga saliedēšanās, arī ballīte.» (Alise Ance, 10.e)

«Man ļoti patika tas, ka bija kopīguma sajūta ar citām desmitajām klasēm, nedaudz varējām jau sākt iepazīt paralēlklasesbiedrus. Manuprāt, vislabāk varējām sākt iepazīties tieši dīdžeja mūzikas laikā, jo varējām kopā sadejoties.» (Annija, 10.c)

«11. klašu sagatavotās stacijas, it īpaši muzikālie krēsli, jo uzvarēju. Bija interesanti arī veidot priekšnesumus, kā arī skatīties, ko citas klases sagatavoja.» (Patriks Holgers, 10.a)

«Man patika gatavošanās process - varēja uzzināt katra klasesbiedra stipro pusi un attieksmi situācijās, kad kaut kas jāorganizē, patika kopējās klases aktivitātes.» (Patrīcija, 10.c)

Apsveicam desmitās klases ar veiksmīgu iekļaušanos Rīgas Valsts 2. ģimnāzijas saimē!


Teksts: Andris Ģērmanis
Foto: Marija Zaļuma

7. klašu iepazīšanās pasākums


9. oktobrī Rīgas Valsts 2. ģimnāzijā 8. klašu skolēni ​rīkoja iepazīšanās pasākumu jaunajiem 7. klašu skolēniem, lai tos "oficiāli uzņemtu" skolas kolektīvā. Katrai klasei bija jāģērbjas savā krāsā un jāveido priekšnesums, iesaistot kādu iepriekš izlozētu vārdu. Pēc gaumīgiem priekšnesumiem un viktorīnas par skolu, jaunie septīto klašu skolēni pa grupām devās uz dažādām uzdevumu stacijām. Tā kā 8. klašu skolēni bija miermīlīgi nolaupījuši 7. klašu audzinātājas, jauniņajiem vajadzēja izpildīt dažādus uzdevumus, lai pierādītu sevi kā komandu un iegūtu atslēgu, kas palīdzētu izglābt savu klasē ieslodzīto audzinātāju. Visas skolotājas tikai atrastas un atsvabinātas, 7.klašu zvērests tika nodots un nu septītie ir pavisam pilnvērtīgi ģimnāzisti!


Teksts un foto: Ilze Bondare

Aizvadīta lasītāju pulciņa tikšanās


2024./2025. akadēmiskā gada 18. septembrī norisinājās pirmā lasītāju pulciņa tikšanās, kur interesentiem bija iespēja savstarpēji iepazīties.

Ne tikai vienam ar otru, bet arī ar mūsu skolas brīnišķīgajām bibliotekārītēm, latviešu valodas un literatūras skolotāju Inesi Anstrangu, pulciņa vadītāju, bet vissvarīgāk - ar šī gada bērnu, jauniešu un vecāku žūriju (BJVŽ). Tika aizvadītas sarunas par pirmajām, īpašajām, smagākajām un mīļākajām grāmatām un dzīves atmiņām.

Oktobra nodarbībā sagaidāmas sarunas par grāmatu pielāgošanu filmām un citiem medijiem, kā arī vienošanās par kopīgi lasāmo grāmatu. Ja tā nepatiks, tik un tā droši var nākt bez satraukumiem. Puse no pulciņam atvēlētā laika tiks pavadīta runājot par izvēlēto grāmatu un otra pusstunda par kultūru un literatūru.

Lasītāji, rakstītāji, dzejotāji, humanitārie un eksaktie, ikviens interesants ir mīļi aicināts pievienoties lasītāju pulciņam reizi mēnesī, kādā ceturtdienā, no plkst. 16:15 - 17:15 209. kabinetā.

Teksts un foto: Santa Kokina

Dimantus un dinozauru pēdas meklējot


17. un 24. septembrī 12. klašu skolēni, kuri mācās padziļināto ģeogrāfijas kursu (Ģeogrāfija II), apmeklēja Latvijas Universitātes Muzeja Ģeoloģijas kolekciju, lai piedalītos tā piedāvātajās aktīvajās nodarbībās.

Pirmajā viesošanās reizē muzejā skolēni iepazinās ar ģeohronoloģiskajām ērām, šķetināja kristāliskā pamatklintāja noslēpumus, apskatīja Latvijā iegūto naftu, pārrunāja aktuālos jautājumus par to, vai mūsu valsts teritorijā agrāk dzīvojuši dinozauri, vai Latvijā iespējams atrast dimantus, uzzināja daudz informācijas par derīgajiem izrakteņiem un saldūdens kaļķiezi – vienu no jaunākajiem iežiem.

Savukārt otrajā nodarbībā darbojāmies praktiski, noteicām iežus, šķirojām tos pa iežu grupām (magmatiskie ieži, metamorfie ieži, nogulumieži), pielietojām Mosa skalu minerālu cietības noteikšanai, iepazinām minerālu pazīmes (krāsa, cietība, tekstūra, struktūra), aplūkojām minerālu kristālus iežos un uzzinājām daudz noderīgas informācijas, nostiprinot un padziļinot stundās apgūto.

Pateicamies Dr. geol. Vijai Hodirevai par ilggadējo sadarbību mūsu skolas skolēnu izglītošanā ģeoloģijas jautājumos!

Skolēnu atsauksmes:

Marta:
"Man ļoti patika muzeja apmeklējums, turklāt nebija nekur tālu jāiet vai jābrauc, jo muzejs atrodas netālu no skolas. Manuprāt, bija ļoti vērtīgi iegūt plašāku informāciju par jau stundā apgūto vielu un aplūkot arī vizuāli, kā katrs iezis izskatās."

Sintija:
"Ļoti patika šīs divas nodarbības muzejā, varēju izprast visu stundās mācīto labāk, jo visi ieži bija fiziski saskatāmi un pat sataustāmi, tādēļ tagad noteikti arī spēju tos vienu no otra atšķirt."

Marta Lola:
"Nodarbības bija saistošas, lielisks veids kā nostiprināt jau klasē iegūtās zināšanas, pašam pārbaudīt sevi, kā arī iemācīties ko jaunu. Otrā nodarbība šķita vēl interesantāka, jo bija iespēja praktiski izmēģināt klasē runāto (pārbaudīt iežu cietību, ķīmisko sastāvu, redzēt rūdas)."

Šārona Alīda:
"Man patiešām patika abas nodarbības muzejā, jo profesorei izdevās veidot aizraujošu stāstījumu, no kura svarīgākais paliks atmiņā. Bija interesanti redzēt tik lielu iežu daudzveidību vienuviet, kā arī iežus aptaustīt un izpētīt tuvāk."

Teksts un foto: Andris Ģērmanis

Pasaules lielākajā mācību stundā izskan ilgtspējības stāsti

Bērnībā uzdāvināta mīkstā rotaļlieta aitiņa, ko mamma nav izmetusi un kas iepriecina joprojām; vecvectēva, kāda žurnāla galvenā redaktora, atstātais mantojums – žurnāla «Atpūta» numuru krājums; burciņa, no kuras var radīt jaunu burciņu; mīļš krekls no vecvecmāmiņas, kura nomira no krūts vēža; tukša olu paka, kuru var radoši izmantot – pārstrādāt, iestādīt puķes; zivju zvīņas, kas, glabātas makā, sola daudz naudas; ilgtspējīga, veselīga un videi draudzīga kafijas krūzīte no degvielas uzpildes stacijas, kuru pēc kafijas izdzeršanas var apēst; atkritumus neradoša burka, ar kuru doties uz veikalu pēc izlejamā piena, kas gardāks par to, kurš pakās; piecu latu sudraba monēta no vecvecākiem; ilgi rakstošs zīmulis, kas iegūts balvā, uzvarot Latvijas un novadu mācības olimpiādē...

Tās ir dažas no lietām, ko Rīgas Valsts 2. ģimnāzijas 10.d klases skolēni 25. septembrī atnesa uz šī gada pasaules lielāko mācību stundu, lai katrs izstāstītu savu stāstu par ilgtspējību.

Pēc stāstu izstāstīšanas piedalījāmies pašu veidotā diskusijā. Kas ir ilgtspējība un ilgtspējīga attīstība; kāpēc pasaulei kopumā un katram no mums individuāli tā ir nepieciešama; kā mērīt to, cik ilgtspējīga ir lieta; kāpēc izvēlēties ilgtspējīgu lietu; kas ir tā pievienotā vērtība ilgtspējīgai lietai; kā es savā ikdienas rīcībā varu ienest ilgtspējību? Tie bija daži no jautājumiem, ko apspriedām pasaules lielākajā mācību stundā.

Tēzaurs vēsta, ka «ilgtspējīgs» ir tāds, kas spēj pastāvēt, attīstīties, norisināties samērā ilgu laiku, ilgstoši. Līdzīgu definīciju radīt izdevās arī mums.

Pasaules lielāko mācību stundu iniciē UNESCO, tajā ik gadu rudenī piedalās vairāk nekā simts pasaules valstu. Rīgas Valsts 2. ģimnāzija šajā akcijā piedalās jau daudzus gadus. Šogad pedagogi tika aicināti pievērsties Globālo mērķu nedēļai, kas norisinās no 20. līdz 29. septembrim. Tās laikā ik gadu pasaules līderi pulcējas Ņujorkā, lai pārrunātu, kā mums izdodas pietuvoties globālajiem mērķiem un kā turpmāk veicināt globālo mērķu sasniegšanu.

Teksts un foto: Andris Ģērmanis

Teātra pulciņš ar dzejas lasījumiem atzīmē Dzejas dienas

Viss notiek pauzēs
Kad iepauzējam
Tad atliek laika
Sev un vējam.

Atzīmējot Dzejas dienas, Rīgas Valsts 2. ģimnāzijas Teātra kolektīva dalībnieki pagājušajā nedēļā atrada laiku sev un dzejas lasījumiem, ko veltīja viens otram.

Jaunā sezona jau sen kā sākusies, darba plāni topošajām izrādēm apstiprināti, jaunpienācēji trupā pieņemti, iepriekšējie kolektīva dalībnieki ar lielu atkalredzēšanās prieku sagaidīti, tagad arī atrasts mirklis, kad kopā ar kolektīva vadītāju Ivetu Skrastiņu aizmirsties dzejas lasījumos. Tas izdodas tik aizkustinoši, ka nobirst pa asarai un tiek vienlaicīgi uzkrāts spēks jaunām lomām.

Sirdi sasilda pulciņa aktieru smiekli un atzinumi: ''Paldies, ka atkal ļāvāt būt patiesiem un mazliet dīvainiem...kā jau aktieru ansamblī tas iederas!''

Bildēs redzams neliels ieskats aizvadītajos lasījumos. Ar nepacietību gaidām šīs sezonas jaunās un spožās pulciņa izrādes!


Teksts un bildes: Iveta Skrastiņa

Ātrākais veids, kā iemācīties valodu, ir tajā runāt!

Šovasar, no 12. līdz 18. augustam, 29 Rīgas Valsts 2. ģimnāzijas skolēniem tika sniegta iespēja doties mācību braucienā uz Angliju, pilsētu Brodstērsu.

Šajā skaistajā piejūras pilsētā skolēni pavadīja veselu nedēļu vietējā skolā "Kent School of English", kas jau vairāk nekā 30 gadus specializējas angļu valodas īso kursu pasniegšanā dažādu tautību skolēniem. Šo īso kursu mērķis ir uzlabot dalībnieku angļu valodas zināšanas, tāpēc Rīgas Valsts 2. ģimnāzijas skolēniem bija iespēja ne tikai apmeklēt mācību stundas, kuras vadīja vietējie pasniedzēji, bet arī dzīvot viesģimenēs un piedalīties dažādās aktivitātes kopā ar skolēniem no Horvātijas, Ukrainas un Austrijas.

Kursu organizatori bija parūpējušies gan par to, lai skolēni regulāri apmeklētu mācību stundas, veiktu zināšanu pārbaudes testus un aktīvi piedalītos diskusijās, gan arī par to, lai jaunieši mācību procesā iepazītu Anglijas vēsturiskās vietas un vietējo iedzīvotāju kultūru. Tā skolēni iepazina pasaules slaveno Kenterberijas katedrāli, vēsturisko mītu par Tomasa Beketa nāvi, izmēģināja roku vietējās 'barn games' aktivitātēs, kā arī apmeklēja kino un muzikālo karaoke vakaru.

Kamēr skolēni uzlaboja savas angļu valodas prasmes stundās un dažādās komandu aktivitātēs, arī skolotājām bija iespēja apmeklēt mācību nodarbības, kurās tika atsvaidzinātas gan valodas prasmes, gan papildināts frazeoloģismu krājums, gan apgūtas jaunas metodoloģijas tehnikas.

Skolēnu atsauksmes par mācību braucienu:

Margrieta: "Brauciens uz Anglijas "Kent School of English" bija iespēju un pieredžu bagāts. Sākot ar rīta angļu valodas stundām un turpinot ar dažādām dienas aktivitātēm, tā bija lieliska iespēja iepazīt ne tikai vietējo kultūru, bet arī citas. Pasākums bija labi organizēts, atrodot līdzsvaru starp izglītību un izklaidi."

Zane: "Brauciens uz Angliju apvienoja atpūtu un izglītošanos, nedēļa bija jaunu pieredžu un jaunu zināšanu pilna. Lai gan saspringtais režīms bija nedaudz nogurdinošs, katrā aktivitātē varēja kārtīgi izpriecāties un lieliski pavadīt laiku draugu lokā, tajā pašā laikā izbaudot Anglijas tradīcijas un ikdienu!"

Edgars: "Šī bija lieliska pieredze iepazīties un izveidot kontaktus ar skolēniem no citām valstīm. Mācoties, komunicējot, strādājot grupās, mēs ne tikai attīstījām savas angļu valodas zināšanas, bet arī iepazinām citu kultūru! Viesģimenes un KSE skolotāji un brīvprātīgie bija ļoti draudzīgi, enerģiski, toleranti un punktuāli! Bija tiešām patīkami vienoties dažādās aktivitātes un priekos kopā gan ar klases biedriem, gan jauniem draugiem!"

Paldies skolotājai Ievai Apīnei un Ingai Treimanei par pasākuma organizēšanu un vadīšanu!


Maryia Paromava absolvējusi JA Latvia Līderu programmu!

Augusta beigās norisinājās kārtējais JA Latvia Līderu programmas izlaidums. Līderu programma paredzēta 16-20 gadīgiem jauniešiem, un tās galvenais mērķis ir veidot jauno līderu paaudzi Latvijas konkurētspējas palielināšanai. 

Programmu veido nodarbību cikls - meistarklases, atbalsta tikšanās un vasaras nometne «Junior Achievement Unlocked», kuru laikā tiek apgūta projektu vadība, laika plānošana, saviesīga sarunu māksla, mediju treniņš, uzņēmējdarbības veidošanas pamati u.c. prasmes. Viena mācību gada laikā programmas dalībnieki mentoru un kouču pavadībā īsteno savu projekta ideju.

Katru gadu programmu absolvē 10 – 15 jaunie līderi, to vidū šoreiz arī Rīgas Valsts 2. ģimnāzijas skolniece – Maryia Paromava (12.c). Maryias mentore programmā bija Augstākās tiesas tiesnese Sanita Osipova, bet koučs Olga Balašova

Sirsnīgi sveicam Maryiu ar sasniegumiem!

Arī šajā mācību gadā interesentiem iespējams pieteikties Līderu programmai. Vairāk informācijas JA Latvija mājaslapā: https://jalatvia.lv/lideru_programma


Teksts: Ruta Pelce
Foto: JA Latvia arhīvs

12. klašu izlaidums

12. jūlijā Rīgas Valsts 2. ģimnāzijā tika atzīmēti svētki - 12. klašu izlaidums!

Svinīgas runas, muzikāli priekšnesumi un skolotāju sagatavoti pārsteigumi priecēja kā skolēnus, tā skatītājus. Pasākuma laikā izcilākie skolēni tika aicināti arī veikt ierakstu skolas goda grāmatā.

Paldies visiem, kas piedalījās un padarīja šo dienu neaizmirstamu!

Lepojamies ar mūsu skolēniem un vēlam viņiem veiksmi turpmākajā dzīves ceļā un akadēmiskajās gaitās!

9. klašu izlaidums

2. jūlijā Rīgas Valsts 2. ģimnāzijā tika aizvadīts 9. klašu izlaidums. Pasākums šoreiz tika rīkots skaistā lidojuma tematikā, aicinot uz klāja gan skolēnus, gan to skolotājus, gan vecākus un ciemiņus. Lidojuma laikā skatītājus iepriecināja skolēnu sagatavotie muzikālie priekšnesumi, skolotāju dziesma, kā arī skolēnu vecāku izteiktās pateicības.

Paldies pasākuma vadītājiem Emīlam Rodrigo Stupānam un Elīzai Lorei par skaisto lidojumu!

Sveicam mūsu 9. klašu skolēnus ar svētkiem, kā arī jaunā dzīves lidojuma sākumu!

Rīgas Valsts 2. ģimnāzija – starp skolām ar lielāko klašu skaitu “Čē Čē Čempionāts” finālā


Maija beigās noslēdzās Eiropas lielākā skolu klašu saliedēšanās festivāla "Čē Čē Čempionāts" fināls. Trijās fināla dienās Bauskā kopā tika pulcēti 1200 skolēni, kas pārstāvēja 480 klases no visas Latvijas. Šogad Rīgas Valsts 2. ģimnāzija ierindojusies starp 5 skolām ar lielāko klašu skaitu čempionāta finālā. Mūsu skolu finālā pārstāvēja 12 klases!

Šogad sacensības tika iedalītas 6 zonās:
1. zona – Nr. 1 siena Latvijā (Tele2)
2. zona – Kiberdrošības trase (SEB)
3. zona – Elektrum elektrorallijs (Elektrum)
4. zona – GO BANANAS (Super Manki)
5. zona – Nenes līdzi lieko (Latvijas Zaļais punkts)
6. zona – Mini-Mini-Ņammī (M&M's)

Bez šīm zonām dalībniekiem bija iespējams arī izbaudīt dažādas izzinošas un jautras aktivitātes: Fizmix sagatavotos eksperimentus, Papardes zieda izglītojošās aktivitātes, SEB atpūtas zonu un foto stūri, vairāku zinātnisko centru izzinošās stacijas un daudz ko citu.

Lepojamies arī ar gūtajiem panākumiem! Rīgas Valsts 2. ģimnāzija sveic 9.c klasi ar gūtajiem sasniegumiem, proti - izcīnīto 1. vietu 8.-9. klašu grupā! Sveicam arī 9.c klases audzinātāju Inesi Anstrangu un Rīgas Valsts 2. ģimnāzijas direktoru Gunti Vasiļevski ar gūto Ministru prezidentes Evikas Siliņas pateicības rakstu par ieguldījumu jauniešu izaugsmes veicināšanā un līderības prasmju attīstībā!

Izsakām pateicību arī visiem pārējiem klašu skolēniem un audzinātājiem, kas godam pārstāvēja mūsu skolu "Čē Čē Čempionāta" finālā, un visiem pasākuma rīkotājiem par sniegto iespēju!

"Čē Čē Čempionāts", kuru rīko "Tele2", ir kļuvis par ilglaicīgāko skolēnu tradīciju Latvijā, šogad aizvadot un atzīmējot jau savu 18. sezonu!

Vairāk informācijas:
https://www.cempis.lv/

Aizvadīti mācību gada noslēguma pasākumi

31. maijā Rīgas Valsts 2. ģimnāzijā tika aizvadīti mācību gada noslēguma pasākumi 7.-8. un 10.-11. klašu skolēniem.

Pasākumos tika sveikti Rīgas pilsētas, atklāto olimpiāžu un Valsts olimpiāžu laureāti. Skolēni tika iepazīstināti ar sasniegumiem sportā, pašdarbībā, dažādos konkursos un projektos. 7.-8. klašu skolēni saņēma atzinības par labiem un teicamiem sasniegumiem mācībās.

Skatītājus ar skanīgu dziedājumu priecēja pamatskolas meiteņu koris un zēnu ansamblis, bet ar skaistu deju "Raibie cimdi"- Ričards Vimba un Anastasija Kurahtanova. Pārsteigumu ar muzikālo priekšnesumu sagādāja 11.c klases pārstāvji.

Saulainu vasaru un uz tikšanos septembrī! 

Teksts un foto: Žanna Knoka

Šaha turnīrs

16. maijā Rīgas Valsts 2. ģimnāzijā norisinājās skolēnu veidots šaha turnīrs, kuru rīkoja 11. sb klases skolēni Valentīns Galaiskis, Artjoms Cašečņikovs un Krišjānis Ikstens sadarbībā ar Exupery International school skolēniem Aleksandru Tihenko un Vladu Elīzu Ševšeļovu.

Turnīra 7 kārtās 1. vietu ieguva Artūrs Krastiņš, 2. vietu ieguva Melānija Jansone un 3. vietu ieguva Rafaels Spiridovskis. Sveicam skolēnus!

Apbalvojumus par garāko spēli saņēma Valentīns Galaiskis un Rūdolfs Donskis, kuru partija ilga 23 minūtes un 34 sekundes.

Skolas šaha turnīrs ir lielisks veids un iespēja, kā caur intelektuālu spēli aicināt gan jauniešus, gan pieaugušos attīstīt stratēģiskās prasmes un izbaudīt šaha pasaules burvību.

Īpašs paldies visiem atbalstītājiem un vadītājiem: Rīgas Šaha skolai, Visvaldim Gercānam un Matīsam Miteniekam, kā arī Rīgas Valsts 2. ģimnāzijas IB koordinatorei Ingai Treimanei.

Teksts: Ikstens Krišjānis

Skolotāju profesionālās pilnveides kursi Eiropas Kosmosa aģentūrā

No 15. līdz 17. maijam Eiropas Kosmosa aģentūra (EKA) rīkoja skolotāju tehnoloģiju un robotikas darbnīcas Beļģijā, Transinne e-tehnoloģiju laboratorijā. Mācību semināri un darbnīcas pulcēja 29 skolotājus no Spānijas, Grieķijas, Itālijas, Čehijas, Rumānijas, Kanādas, Polijas, Beļģijas un Latvijas. Latviju kursos pārstāvēja skolotāji no Valmieras tehnikuma, Kuldīgas Centra vidusskolas un arī mūsu pašu skolotāja Tatjana Strigaļova no Rīgas Valsts 2. ģimnāzijas.

Skolotāju profesionālās pilnveides semināri tika izstrādāti, balstoties uz pašreizējām EKA misijām un pētniecības aktivitātēm, aptverot tehnoloģijas, robotiku, Zemes novērošanu un kosmosa izpēti. Nodarbībās dalībniekiem tika sniegta iespēja gūt ieskatu EKA aktualitātēs, apgūt dažādu mācību rīku un platformu izmantošanu, kā arī pēc mācībām ar Kosmosa izziņas centra palīdzību sagatavosies jauniegūtās pieredzes pārnešanai izglītības standartā noteikto sasniedzamo rezultātu realizācijai mācību stundu ietvaros. Kosmosa tematika, sevī ietverot visaptverošu prasmju un kompetenču klāstu (kritisko domāšanu, problēmu risināšanu, digitālo pratību, jaunradi, uzņēmējspēju u.c.), protams, saistīta arī ar strauji augošo kosmosa industriju, kas jauniešiem nākotnē nodrošinās plašas darba iespējas.

Tatjana Strigaļova, kas piedalījās tieši vidusskolas skolotāju tehnoloģijas un robotikas darbnīcas semināros, pilnveides kursos dalījās arī ar savu pieredzi, uzstājoties ar prezentāciju "Unlocking the Power of InknoeClasspoint for Teachers".

Tatjana atzīst: "Tā bija lieliska iespēja gan uzzināt kaut ko jaunu, gan praktiski darboties, gan iegūt noderīgus mācību materiālus par Lego robotiem, par Arduiono un Raspberry Pi izmantošanu STEM priekšmetos. Apmācību laikā izveidojās arī plašs kolēģu kontaktu loks turpmākajiem projektiem. Noteikti sekošu līdzi EKA jaunumiem un piedalīšos arī tuvākajā tiešsaistes konferencē!"


Plašāks video materiāls pieejams šeit: https://www.facebook.com/reel/422681137209103



Padziļinātās ģeogrāfijas brīvdabas mācību nodarbības Zemgales līdzenumā


8. maijā 12. klašu skolēni, kuri apgūst padziļinātās ģeogrāfijas (Ģeogrāfija II) kursu, devās mācību ekskursijā uz Zemgali. Brīvdabas mācību nodarbībās tika apgūtas daudzas praktiskas lietas, dabā ieraudzīts mācību stundās mācītais un veidota dziļāka izpratne par dažādiem ģeogrāfijas jautājumiem un likumsakarībām.

Ceļā iepazinām Latvijas ainavu dārgumu krātuvi, pārrunājām Zemgales līdzenuma kultūrainavas pazīmes un vērtības. Praktiskās nodarbības sākām ar uzkāpšanu Tērvetes Cukurkalnā, tad devāmies uz Bukaišu Melnā stārķa parku un iepazinām Bukaišu aleju – aizsargājamu dabas pieminekli.

Dabas liegumā «Ukru gārša» dabā apskatījām vairākus stundās bieži mācītos meža augšanas apstākļu tipus – vēri un gāršu. Iepazinām reto un aizsargājamo augu – villaino gundegu. Praktiski apguvām dižkoku uzmērīšanu un koku augstuma noteikšanas tehnikas. Daudz noderīgas informācijas ieguvām ne tikai par dabas lieguma vērtībām, bet arī par Latvijas savvaļas dzīvniekiem, to pēdām, trofejām, paradumiem, kā arī medībām.
Apmeklējām Latvijas Finiera stādītās bērzu audzes, kur mācījāmies par dabisku un mākslīgu meža atjaunošanu un to atšķirībām, kā arī apskatījām sukcesijas gaitu Zemgales mežu ekosistēmās.

Dodoties izglītojošā pastaigā pa Ukru ciemu, atkārtojām stundās mācīto par Latvijas apdzīvoto vietu tipiem, praktiski iepazinām lauku ciema struktūru un plānojumu, depopulācijas ietekmi uz pierobežas apdzīvotību un tā saucamo «tukšās telpas problēmu», savukārt Bēnes ciemā diskutējām par ciema un pilsētas atšķirībām un pazīmēm, pārrunājot, kāpēc bijušais pilsētciemats savulaik nolēma kļūt par ciemu, nevis – pilsētu.
Bēnes Garākalna smilšu krupja atradnes dabas liegumā dabā iepazinām osu kā ļoti savdabīgu reljefa formu. Dabas liegumā apskatījām arī teritorijas rekultivācijas izpausmes pēc derīgo izrakteņu ieguves un mēģinājām saklausīt smilšu krupja sisināšanu.

Šāda izbraukuma mācību nodarbība ir ļoti nepieciešama skolēniem, lai dabā ieraudzītu dažādās reljefa formas, mežu tipus, aizsargājamās dabas teritorijas, apdzīvotās vietas un to tipus, praktiski apgūtu koku uzmērīšanu, uzzinātu daudz jauna par augiem un dzīvniekiem.


​Skolēnu viedokļi:

Lauris (12.d klase):
Man ekskursija patika, uzskatu, ka caur šādu neformālu mācīšanās procesu jaunieši var vieglāk apgūt mācību vielu.

Marta (12.d klase):
Ekskursija bija ļoti labi saplānota. Es ļoti izbaudīju visas aktivitātes, it īpaši dzīvnieku kažokādu un kaulu apskati. Ļoti patika gida, Agra, stāstījums, kas bija ļoti izglītojošs un patīkams, nebija steigas.

Sāra Elizabete (12.e klase):
Man šī ekskursija ļoti patika un likās aizraujoša. Visvairāk man patika pastaiga pa Ukru gāršu, jo nekad iepriekš tur nebiju bijusi, kā arī tajā redzēju un uzzināju daudz ko jaunu. Man šī diena likās produktīvi pavadīta, jo vienā dienā paspējām apskatīt vairākas vietas. Ļoti noderīgi likās uzzināt par Latvijas meža dzīvniekiem un to pēdu nospiedumiem, kas palīdz arī mācību procesā. Nevar nepieminēt arī jauko kompāniju, kas padarīja ekskursiju jautrāku.

Deina (12.d klase):
Bija liels prieks pirmo reizi doties šādā ekskursijā, pamainīt vidi, kārtīgi izstaigāties. Manuprāt, tas bija ideāls noslēgums mācību gadam, jo aplūkojām vairākas lietas, par ko tika runāts skolā, analizējām dzīvē redzēto ar jau iepriekš gūtajām zināšanām, kā arī uzzinājām jaunu, unikālu informāciju par, piemēram, medniecību. Kopumā jauka, noderīga, pārdomāta ekskursijas pieredze. Paldies!

Kristaps (12.d klase):
Ekskursija bija ļoti patīkama. Varēja iepazīt Latvijas pierobežas ciemus, uzkāpt interesantajā Tērvetes pilskalnā un Rīgas saspringto dzīvi nomainīt pret izzinošu un veselīgu pastaigu Ukru gāršā. Prieks, ka mācību procesu var papildināt arī ar kopīgām ekskursijām, lai iepazītu Latvijas ģeogrāfiju.

Betija (12.d klase):
Ekskursija izdevās ļoti jauka. Patika, ka ar mums bija gids, kurš varēja izcelt Ukru gāršai raksturīgākos dabas «eksponātus» un padalīties ar detaļām no ikdienas, strādājot šajā dabas liegumā. Vēl man palika atmiņā dižkoku apskatīšana un salīdzināšana un nodarbība par dzīvniekiem. Bija interesanti salīdzināt, kā ir saglabājušies dažādi dižkoki un kā tie atšķiras, augot blakus. Runājot par dzīvnieku nodarbību, iepriekš ar medībām vairāk saskāros izklaides kontekstā, tāpēc bija vērtīgi dzirdēt gida atsaukšanos uz to, kāda nozīme medībām ir dzīvnieku kontroles kontekstā (piem., ierobežojot invazīvo sugu izplatīšanos, kurām nav dabisko ienaidnieku konkrētajā teritorijā). Domāju, ka ekskursija ir labs papildinājums apgūtajam stundās. Man ļoti patika ekskursija un svaigais gaiss.

Evelīna (12.e klase):
Ekskursija pa Zemgali bija interesanta, jo ierasto muzeju vietā izzinājām un baudījām dabu. Protams, nevar aizmirst par gida stāstījumu, nodarbību par medībām, kas dienu padarīja vēl daudzpusīgāku. Šī bija laba iespēja gan parunāt ar skolasbiedriem, ko sanāk satikt tikai ģeogrāfijas stundās, gan dzīvē apskatīt, par ko tad mācību gada laikā esam mācījušies. Domāju, ka šādas ekskursijas ir vērtīgs mācību līdzeklis jebkurā priekšmetā.

Artūrs (12.d klase):
Izbrauciens man ļoti patika. Īpaši noderīgi bija informācija par plantācijas mežu izveidi un meža dzīvniekiem, saistībā ar medībām. Patika apskatīt reģionu, kur nebiju bijis.

Līva (12.d klase):
Ekskursija likās jauka, informatīva. Visinteresantākā bija prezentācija par dzīvniekiem un pastaiga pa gāršu. Skolotāja stāstījums pa ceļam labi papildināja redzēto ar kontekstu.


Teksts un foto: Andris Ģērmanis

Pēdējais zvans


17. maijā, svinīgā gaisotnē skolas aktu zālē tika aizvadīts 9. un 12. klašu pēdējais zvans.

Skolēnus priecēja koru muzikālie priekšnesumi, dejotāju jestrais "Govju kazaks" un vadības sagatavotie apsveikumi par godu izcilajiem sasniegumiem mācību olimpiādēs.

Vēlam 9. un 12. klašu skolēniem izturību, spēku un labus rezultātus eksāmenos!

Foto: Viktorija Treimane

Orientēšanās spēle "saSkati Eiropu"

9. maijā – Eiropas dienā – Rīgas Valsts 2. ģimnāzijas Eiropas Parlamenta vēstnieku komandas pārstāvji sadarbībā ar Rīgas Valsts 1. un 3. ģimnāziju, kā arī Eiropas Savienības māju un Latvijas Republikas Saeimu organizēja orientēšanās spēli "saSkati Eiropu". Spēles ievaros rīdzinieki, īpaši – skolēni, tika aicināti pārbaudīt un aktualizēt savas zināšanas par dažādiem tematiem, kas saistīti ar Eiropas Parlamentu.

Spītējot laikapstākļiem, aktivitātē dalībnieku bija ļoti daudz, un, kā atzīst paši dalībnieki, uzdevumu izpilde nesagādāja grūtības – tā vairāk raisīja dalībniekos prieku un vēlmi apmeklēt arī citus kontrolpunktus.
Kontrolpunktā pie Rīgas Valsts 2. ģimnāzijas dalībnieki tika aicināti domāt par Eiropas vērtībām. Dalībniekiem bija iespējams gan pārbaudīt zināšanas, atbildot uz vēstnieku uzdotajiem erudīcijas jautājumiem, gan izvēlēties savu vērtību, kura katram šķiet vissvarīgākā. Īpaši lielu atsaucību izpelnījās Latvijas un Eiropas dziesmu minēšanas uzdevums. Interesenti aktivitātē varēja ne vien atminēt dziesmu nosaukumu un izpildītāju, bet arī dziedāt un pat dejot līdzi!

Šādu pasākumu rīkošana ir lielisks veids un iespēja, kā gan jauniešus, gan pieaugušos aicināt uzzināt vairāk par Eiropas vērtībām un kultūru caur dažādām atraktīvām un izglītojošām aktivitātēm.

Paldies visiem orientēšanās spēles "saSkati Eiropu" dalībniekiem un ikvienam, kas izrādīja interesi, un piedalījās pasākumā, apmeklējot Rīgas Valsts 2. ģimnāzijas telti!

Teksts: Jānis Arājs

Tikšanās ar Ivaru Ijabu


2. aprīlī Rīgas Valsts 2. ģimnāzijas Eiropas Parlamenta vēstnieku skolas pārstāvji – Uļjana Polovko, Patrīcija Zandere, Daniels Mednis un Ričards Vimba – attālināti tikās ar Eiropas Parlamenta deputātu Ivaru Ijabu ("Renew Europe").

Skolēnu tikšanās ar Ivaru Ijabu tika organizēta ar mērķi gūt informāciju atklātās stundas "Ceļš uz Eiropas Parlamenta deputāta mandātu: no kandidatūras līdz darbam EP" papildināšanai no deputāta personīgās pieredzes un darba pēdējo četru gadu laikā. Skolēni saņēma izvērstas un skaidras atbildes uz tādiem jautājumiem, kas skar tēmas par pievienošanos partijai, iegūstamās izglītības virziena izvēli un interesēm, kas nepieciešamas, lai startētu politikā, kā arī pašu ikdienu un darbu Parlamentā. Viens no jautājumiem, ko I. Ijabam skolēni uzdeva, akcentēja priekšvēlēšanu aģitāciju nozīmi, kā arī to pozitīvos un negatīvos aspektus. Kā EPVS komandas pārstāvji noskaidroja, katra kampaņa tiek stingri uzraudzīta un tās izvietošanai publiskā vidē ir vairāki ierobežojumi, kas liedz iespēju "pārpludināt" arī digitālo telpu. Tādejādi vēlētājiem tiek sniegta iespēja iepazīt daudzveidīgu partiju piedāvājumu un atrast tos kandidātus, kas pārstāv viņu intereses. Protams, partiju starpā pastāv arī konkurence, tamdēļ tām ir jāspēj sasniegt pēc iespējas lielāka vēlētāju atsaucība un ieinteresētība balsošanā, meklējot risinājumu dažādos veidos, piemēram, dodoties pie vēlētājiem klātienē, organizējot un atbalstot pasākumus, veicinot diskusijas sabiedrībā u.c.

Plašāk ar Ivara Ijaba aktivitātēm un darbību aicinām iepazīties sociālo tīklu profilos (TikTok, X, Instagram, Facebook) – @ivarsijabs un tīmekļvietnē ijabs.eu.

Teksts: Jānis Arājs

Pēc H. Gulbja motīviem atrādīti ''Cīrulīši''


Rīgas Valsts 2. ģimnāzijas teātra kolektīvs ''In statu nascendi'' pieredzējis atkal pirmizrādes vakaru! 2024. gada 11. aprīlī pēc H. Gulbja motīviem tika atrādīti ''Cīrulīši''. Lomās: Madara Kalniņa, Lauma Cirša, Elīze Lore, Marta Kurmiņa, Alma Apkalna, Ieva Valeine, kā arī Rīgas Valsts 1. ģimnāzijas skolēns Sebastians Kučeruks un Rīgas Valsts 3. ģimnāzijas skolēns Edgars Mētra.

Viss tik mīļi un ierasti, proti - režisore uzrunā skatītājus, kuri lielā skaitā pulcējas zālē, ieradušies arī absolventi un vecāki, draugi velta labus vārdus, ziedi smaržo un vīst aktieru rokās.

Paldies skolotājai Ivetai Skrastiņai par kārtējo sagādāto kultūrmirkli!

Izrādes laikā skaņu ierakstos čivina putni, tie čivina arī aiz loga. Esam godam sagaidījuši mūsu teātra pavasari!


Seniespieddarbu un rokrakstu izstāde “Bibliotheca Rigensis 500”

10. aprīlī 11.a klase apmeklēja izstādi, kas izveidota Latvijas Universitātes Akadēmiskajā bibliotēkā par godu vēsturiskās "Bibliotheca Rigensis" dibināšanas 500. gadadienai.

Izstādē atlasīti 70 darbi – ilustrēti manuskripti, grāmatas, rokraksti u.c. -, kuru datējums iekļaujas diapazonā no 9. līdz 20. gadsimtam. Starp tiem ir tādi darbi kā Šekspīra kopoto rakstu 2. izdevums, I. Kanta "Tīrās prāta kritikas" 1. izdevums un citi. Izstādē aplūkojamo darbu vērtība mērāma miljonos, un citās situācijās tie nebūtu pieejami apskatei. 11.a klases skolēnus ar bibliotēkas vēsturi un izstādes saturu iepazīstināja Rokrakstu un reto grāmatu nodaļas vadītāja Aija Taimiņa.

Izstāde sniedz vērtīgu informāciju par grāmatniecības vēsturi Latvijas teritorijā un par šīs nozares svarīgo lomu kultūras, politikas un citos procesos, un tā ir brīvi pieejama apskatei.

Teksts: Jānis Arājs