No Indonēzijas atved sudraba medaļu ģeogrāfijā

Mūsu skolas skolnieks Linards Lūsis pirms dažām dienām atgriezās no Indonēzijas, līdzi atvedot tur starptautiskajā ģeogrāfijas olimpiādē nopelnīto sudraba medaļu! Viņa ģeogrāfijas skolotājs – Andris Ģērmanis.

Starptautiskā ģeogrāfijas olimpiāde šogad no 6. līdz 18. augustam norisinājās Bandungā, Indonēzijā, tā pulcēja labākos jaunos ģeogrāfus no 54 valstīm.

Latviju olimpiādē pārstāvēja četri skolēni, katrs no viņiem izcīnīja kādu no medaļām, arī kopvērtējumā Latvijai rezultāts ir ļoti augsts – izcīnīta 6. vieta visu dalībvalstu kopvērtējumā.

Valsts izglītības satura centra mājas lapā teikts: «Kopējais izlases dalībnieku sniegums liecina par augsto lokāla un nacionāla līmeņa ģeogrāfijas olimpiāžu kvalitāti, atlases procesa nopietnību, sagatavošanās gaitas pozitīvo devumu līdz olimpiādei, ka arī augstvērtīgas ģeogrāfijas iestrādnes gan standarta, gan interešu izglītības mācību procesā.»

Starptautiskajā ģeogrāfijas olimpiādē skolēniem jāveic trīs veidu uzdevumi. Rakstiskajā daļā dalībnieki pierādīja savas spējas teorētiskajās zināšanās cēloņsakarību skaidrošanā un informācijas analīzē. Praktiskajā daļā, lauka un kamerālo darbu ietvaros, vajadzēja novērot un analizēt dažādas struktūras un fenomenus brīvā dabā, nacionālā parka teritorijā. Dalībniekiem bija jāpilda arī nu jau tradicionālais multimediju tests, kur bija nepieciešams atbildēt uz 40 āķīgiem jautājumiem, pielietojot ne tikai dalībnieku faktoloģisko zināšanu bāzi, bet arī dažādas ģeogrāfijas prasmes miniatūrā mērogā.

Linards Lūsis pēc olimpiādes stāsta: «Nacionāla un Baltijas mēroga olimpiādes retrospektīvi šķiet pat nedaudz grūtākas par starptautisko olimpiādi, kurai bijām īpaši labi sagatavojušies un erudīti. Sagatavošanās nodarbības un materiāli no komandas vadītājiem noteikti bija ļoti noderīgi. Šogad esam līderi no visām Baltijas valstīm, domāju, ka tas bija gan mūsu sagatavošanās, gan vadītāju, gan visas komandas atmosfēra un kopīgs darbs. Mēs bijām ļoti laba komanda!»

Skolēnu dalību olimpiādē īsteno Valsts izglītības satura centrs, ESF projekta "Nacionāla un starptautiska mēroga pasākumu īstenošana izglītojamo talantu attīstībai" ietvaros, projekta numurs 8.3.2.1/16/I/002.

Priecājamies un lepojamies ar Linarda Lūša kārtējo izcilo sasniegumu ģeogrāfijā starptautiskajā arēnā! 

Continue reading
  145 Hits
145 Hits

Apsveicam Linardu Lūsi ar iegūto sudraba medaļu Baltijas ģeogrāfijas olimpiādē!

No 26. līdz 30. jūnijam 34 skolēni no Latvijas, Igaunijas, Lietuvas un Polijas sacentās vairāk nekā 200 jautājumu maratonā - ikgadējā Baltijas ģeogrāfijas olimpiādē, kuru šogad pirmo reizi uzņēma divas pilsētas, turklāt divās valstīs – olimpiāde sākās Valkā, Latvijā, bet medaļu pasniegšana norisinājās Tartu, Igaunijā.

Mūsu skolas skolēns Linards Lūsis Baltijas ģeogrāfijas olimpiādē izcīnīja sudraba medaļu, pirms tam Latvijas ģeogrāfijas olimpiādē izcīnot zelta medaļu. Linardam tas ir atkārtots sasniegums, jo tāds pats medaļu birums bija arī pagājušajā gadā. Nākamais notikums - starptautiskā ģeogrāfijas olimpiāde, kas augusta mēnesī norisināsies Indonēzijā, Bandunā.

Baltijas ģeogrāfijas olimpiāde ir konkurss vidusskolēniem, kas ik gadu ietver teorētisko zināšanu pārbaudi testa un uzdevumu veidā, kā arī praktisko darbu veikšanu, kas šogad norisinājās Sedas pilsētā un Valkas novadā - Zīles dabas taku parkveida pļavās, «LVM Zemes Dzīles» apsaimniekotajās smilts-grants atradnēs un citur.

Praktiskajā olimpiādes daļā tika kartēta Valkas-Valgas robeža, pētītas smiltis un grants, kartēta pilsētvide Sedā, mērīts, cik stāvas vai lēzenas ir kāpas. Olimpiādes starplaikos tika izspēlētas karšu cīņas. Papildus oficiālajai programmai dalībniekiem tika piedāvātas arī dažāda veida atpūtas iespējas, ekskursijas un citas aktivitātes.

Apsveicam Linardu Lūsi ar augsto panākumu ģeogrāfijā un pateicamies par skolas slavas kaldināšanu ārpus valsts robežām!

Plašāk šeit: https://www.visc.gov.lv/lv/jaunums/latvijas-izlase-gust-pilnu-medalu-komplektu-baltijas-geografijas-9-olimpiade


Continue reading
  60 Hits
60 Hits

02.06.2023. Ministru prezidents Krišjānis Kariņš apbalvoja Zelta Zivtiņas Čempionāta uzvarētājus

​02.06.2023. Ministru prezidents Krišjānis Kariņš apbalvoja Zelta Zivtiņas Čempionāta uzvarētājus, Rīgas Valsts 2. ģimnāzijas 10.e klases skolēnus.

Apsveicam skolēnus un klases audzinātāju Mariju Gavrasi!


Foto: Valsts kanceleja


Foto: Valsts kanceleja

Foto: Valsts kanceleja

Foto: 10.e klases skolēni

Continue reading
  144 Hits
144 Hits

Lepojamies ar mūsu skolēnu panākumiem latviešu valodas olimpiādē!

Lepojamies ar mūsu skolēnu panākumiem latviešu valodas olimpiādē!


Continue reading
  222 Hits
222 Hits

Diploms par izciliem panākumiem ģeogrāfijā

Mūsu skolai piešķirts diploms par izciliem panākumiem ģeogrāfijā - iegūts (jau daudzus gadus noturēts) JĢS Ceļojošais kauss! 

Continue reading
  121 Hits
121 Hits

Sveicam mūsu skolēnus ar panākumiem valsts 73. matemātikas olimpiādē!

Sveicam mūsu skolēnus ar panākumiem valsts 73. matemātikas olimpiādē! Rīgas Valstspilsētas olimpiādē Ādams Viļums (9.c) izcīnīja pirmo vietu, taču daudzi citi skolēni ierindojās otrajās, trešajās vietās un izpelnījās arī atzinību. Valsts posmā trīs skolēni nopelnīja 3. pakāpi, turklāt vēl viens atzinību. Lepojamies ar panākumus guvušajiem skolēniem un pedagogiem!

Continue reading
  206 Hits
206 Hits

lepojamies ar skolēniem - pilsētas un valsts fizikas olimpiādes uzvarētājiem.

lepojamies ar skolēniem - pilsētas un valsts fizikas olimpiādes uzvarētājiem. Paldies fizikas skolotājiem par ieguldīto darbu! Paldies fizikas skolotājiem par ieguldīto darbu!

Continue reading
  91 Hits
91 Hits

Lepojamies ar mūsu skolēnu panākumiem 40. ģeogrāfijas olimpiādē!

Otrajā, Rīgas valstspilsētas posmā skolēni guvuši gan pirmās, gan otrās, gan trešās vietas, kā arī ir nopelnītas vairākas atzinības.Toties valsts posmā divi skolēni ieguva attiecīgi pirmo un trešo pakāpi. Sveicam laureātus un, protams, arī mūsu ģeogrāfijas skolotāju Andri Ģērmani!

Continue reading
  118 Hits
118 Hits

Lepojamies ar Rīgas Valsts 2. ģimnāzijas skolēnu panākumiem EKONOMIKAS OLIMPIĀDĒ

Lepojamies ar Rīgas Valsts 2. ģimnāzijas skolēnu panākumiem EKONOMIKAS OLIMPIĀDĒ! 


Continue reading
  136 Hits
136 Hits

Lepojamies ar Rīgas Valsts 2. ģimnāzijas skolēnu panākumiem VĒSTURES OLIMPIĀDĒ

Lepojamies ar Rīgas Valsts 2. ģimnāzijas skolēnu panākumiem VĒSTURES OLIMPIĀDĒ 


Continue reading
  166 Hits
166 Hits

Ministru kabineta Diplomi par starptautiskajiem sasniegumiem ģeogrāfijā

Piektdien, 3. martā, Ministru prezidents Krišjānis Kariņš pasniedza Ministru kabineta Diplomus Latvijas izcilākajiem skolēniem un viņu pedagogiem par sasniegumiem starptautiskajās mācību priekšmetu olimpiādēs.

https://www.visc.gov.lv/lv/jaunums/godina-skolenus-un-pedagogus-par-izciliem-sasniegumiem-starptautiskajas-macibu-prieksmetu-olimpiades-un-konkursa-worldskills-2022-special-edition

Šo apbalvojumu saņēma ar Rīgas Valsts 2. ģimnāzijas 11.d klases skolnieks Linards Lūsis un viņa ģeogrāfijas skolotājs Andris Ģērmanis. Linards 2022. gadā ieguva 3. vietu Starptautiskajā ģeogrāfijas olimpiādē (IGEO2022), kurā piedalījās dalībnieki no 56 valstīm.

Pirms pasaules ģeogrāfijas olimpiādes Linards Lūsis piedalījās arī Baltijas ģeogrāfijas olimpiādē (Baltic iGeo2022), kur ieguva 2. vietu. Viņš ir laureāts arī Rīgas valstpilsētas olimpiādēs ģeogrāfijā, fizikā, ķīmijā un angļu valodā, valsts olimpiādēs ģeogrāfijā un ķīmijā, kā arī Latvijas atklātajās olimpiādēs ģeogrāfijā, ģeoloģijā un matemātikā.

Savukārt ģeogrāfijas skolotājs Andris Ģērmanis vienmēr pratis atklāt talantīgos skolēnus, raisīt viņos interesi, attīstīt prasmes izaugsmei un vest ceļā uz jauniem un jauniem sasniegumiem.

Apsveicam, priecājamies un lepojamies!


Continue reading
  139 Hits
139 Hits

Rīgas Valsts 2.ģimnāzijas skolēniem godalgotas vietas 45.Valsts bioloģijas olimpiādē!

Continue reading
  193 Hits
193 Hits

Rīgas Valsts 2.ģimnāzijas vidusskolēniem godalgotas vietas 52.Valsts angļu valodas olimpiādē!

10.02.2023. seši 11.-12.klašu skolēni piedalījās 52.Valsts angļu valodas olimpiādes 3., noslēdzošajā posmā. Viņi 21 skolēnu konkurencē tika pie piecām godalgotām vietām. Lielisks sasniegums!

Pirms tam šie skolēni guva augstus panākumus Rīgas pilsētas angļu valodas 2. posmā, kas norisinājās 03.11.2022. Visi godalgoto vietu skolēni ar augstāko punktu skaitu guva iespēju piedalīties 52.Valsts angļu valodas olimpiādes 2.posmā, uz kuru tika uzaicināti labākie 50 skolēni no visas Latvijas. Šajā posmā seši Rīgas Valsts 2. ģimnāzijas skolēni ieguva labus rezultātus un iekļuva to 21 skolēnu skaitā, kas tika uzaicināti uz 3.,noslēdzošo valsts olimpiādes posmu, kurā mūsu skolēniem ir godalgotas vietas:

Rinai Balčūtei (12.sb klase) – II pakāpe

Lienei Fridrihsonei (11.sb klase)- III pakāpe

Lindai Reimanei (11.sb klase)- III pakāpe

Renāram Klāvam Apīnim (11.c klase) -Atzinība

Tomasam Prikulim (12.a klase)- Atzinība

Lepojamies un sveicam skolēnus un pedagogus E.Līdumnieci, I.Apīni, S.A.Ciftler un M.Žutautu!  


Continue reading
  186 Hits
186 Hits

Apsveicam!

Atklātās svešvalodu olimpiādes 2023 logo. Avots: https://www.rvvg.lv/lv/jaunumi

Mūsu 7. klašu skolēni veiksmīgi startējuši Rīgas Valsts vācu ģimnāzijas atklātajā angļu valodas olimpiādē un ieguvuši godalgotas vietas!

2. vieta Miks Strazdiņš
3. vieta Aleksa Grēta Konošonoka
Atzinība Stella Viļuma


Vairāk informācijas par olimpiādi var izlasīt šeit https://www.rvvg.lv/lv/jaunumi.


Continue reading
  151 Hits
151 Hits

Draudzīgā aicinājuma fonda balva “Par mūža ieguldījumu izglītībā”

Draudzīgā aicinājuma fonda balvu "Par mūža ieguldījumu izglītībā" piešķir pedagogiem par ilglaicīgu un nozīmīgu profesionālo ieguldījumu izglītībā. 2023.gada 27.janvārī šo apbalvojumu saņēma arī Rīgas Valsts 2.ģimnāzijas latviešu valodas un literatūras skolotāja Daina Štokmane.

/ https://www.konkurss.lv/da_gs/index.php /

Skolotājas Daina Štokmanes darbu skolā varētu raksturot kā izcilu, jo viņai izdodas ne tikai palīdzēt skolēniem gūt teicamus rezultātus mācību darbā, bet arī iedvesmot. Viņa māca domāt, analizēt, secināt, veidot izpratni par sabiedrības un kultūras norisēm, radīt vēlmi tajās piedalīties un dot savu ieguldījumu.

Skolotāja Štokmane ar saviem skolēniem regulāri apmeklē muzejus un teātra izrādes, viņas skolēni aktīvi un ar izciliem panākumiem piedalās Rīgas pilsētas un Valsts latviešu valodas olimpiādēs, skolēnu zinātniskajā konferencēs, Rūdolfa Blaumaņa literārās prēmijas konkursos, kā arī citās aktivitātēs. Skolotāja Daina ir ne tikai pedagogs, kurš priekšzīmīgi veic savus darba pienākumus, bet arī īsts skolotājs ar lielo burtu. Viņa ikkatrā stundā spēj ne tikai pasniegt paredzēto mācību vielu, bet vienlaikus arī savu personīgo pieredzi, viedokli, emocijas, kripatiņu savas dvēseles. Daina ir skolotāja, kas tic un uzticas saviem skolēniem, spēj saskatīt to visīpašāko ikkatrā un nekad neatteiks palīdzību un būs gatava panākt solīti pretim ikvienam. Viņā – kā jau īstenā latvju dainā – ir liels spēks, latviskums, čaklums un patiesums, kas iedvesmo daudzus.

Skolotāja Daina Štokmane aktīvi darbojas latviešu valodas un literatūras metodiskajā darbā, ar savu pieredzi iepazīstina kolēģus gan skolā, gan Rīgas pilsētas un valsts mērogā, vadot nodarbības pedagogu tālākizglītības programmās. Viņa ir arī daudzu mācību līdzekļu autore.

Skolotāja Štokmane divas reizes saņēmusi Rīgas domes balvu „Zelta pildspalva". Viņa ir arī LVLSA konkursa „Mans latviešu valodas skolotājs" laureāts, saņēmusi fonda „Laiks Ziedonim" cildināšanas rakstu nominācijā „Bize" un AtaKronvalda fonda Goda rakstu.

Sveicam skolotāju, Draudzīgā aicinājuma fonda balvu "Par mūža ieguldījumu izglītībā" saņemot! Priecājamies un lepojamies, ka Daina Štokmane strādā Rīgas Valsts 2.ģimnāzijā!


Continue reading
  203 Hits
203 Hits

RV2Ģ gūst augstus rezultātus konkursā “Best in English”

Šī gada 30. novembrī risinājās starptautiskais angļu valodas tiešsaistes konkurss "Best in
English". Tas ir ikgadējs konkurss, kas paredzēts gan Eiropas Savienības valstīm, gan citām
pasaules valstīm. Šogad "Best in English" konkurss aizvadīja jau savu desmito sezonu,
sniedzot iespēju dažādām pasaules valstu vidusskolām un to skolēniem (vecumā no 14 līdz
19 gadiem) sacensties un pierādīt savas spējas starptautiskā mērogā. Konkursa pamatā ir
tests, kuru veido gramatikas, lasīšanas un klausīšanās daļa. Galvenā balva par augstāko
sasniegto punktu skaitu garantē divu nedēļu ceļojumu uz Kanādu.
2022. gadā konkursā kopā piedalījās 22 779 vidusskolēni no 34 dažādām pasaules valstīm,
pārstāvot 704 skolas. Rīgas Valsts 2. ģimnāziju šogad pārstāvēja 27 skolēni.

Rīgas Valsts 2. ģimnāzija konkursā "Best in English" guvusi augsto 4. vietu visu skolu
kopvērtējumā. Izcilus rezultātus konkurentu vidū uzrāda arī mūsu pašu skolēni. 12.a klases
skolēns Tomass Prikulis guvis 17. vietu sadaļā "Top 20 students - Other nationalities (excl.
the Czech Republic)". Paldies skolotājai Elitai Līdumniecei un Tomasa iepriekšējām angļu
valodas skolotājām.
https://bestinenglish.org/top-eu-20-results-2022/

Priecājamies un lepojamies par savējiem! 

Continue reading
  160 Hits
160 Hits

Ričards Vimba pārliecinoši uzvar ģeogrāfijas olimpiādē

26. novembrī norisinājās Rīgas pilsētas 6. atklātā ģeogrāfijas olimpiāde 8. un 9. klašu skolēniem. Olimpiādi organizēja Rīgas Valsts 2. ģimnāzija. Arī šogad olimpiādes dalībnieki uzdevumus pildīja tiešsaistē, atrodoties katrs savās mājās.

Šogad interese par olimpiādi bija pat divkārt lielāka, ja salīdzinām ar pagājušo gadu. Ģeogrāfijas skolotāji no 39 Rīgas skolām bija pieteikuši 174 dalībniekus, bet līdz darbu iesniegšanai tika 143 jaunie ģeogrāfi.

Šogad olimpiādes tēma bija dabas jeb fiziskā ģeogrāfija, tādēļ skolēniem nācās atpazīt ezerus pēc to aprakstiem, atbildēt uz jautājumiem par Latvijas ģeoloģisko uzbūvi, atpazīt meža augšanas apstākļu tipus, zināt, kur atrodas dažādas alas, saranžēt ģeogrāfiskos objektus un notikumus, kā arī veikt citus ar dabu saistītus uzdevumus.

1. uzdevumā bija jātiek galā ar jautājumiem par salām. Kas ir atols, kas – salu arhipelāgs? Kur atrodas lielas un mazas salas? Vai var būt tā, ka Havaju salas patiesībā augstākas par pašu Everestu? Šajā uzdevumā nepārspēts palika Oļegs Dubovskis (Rīgas Purvciema vidusskola), kurš ieguva 18 no 20 punktiem.

2. uzdevums visvairāk prieka sagādāja speleoloģijas faniem. Ar stalaktītiem un stalagmītiem bagātās alas, alas smilšakmeņos un ledus blāķos, alas filmās un mākslas darbos... Viszinošākie par alām (iegūstot 8 no 10 punktiem) izrādījās Kirills Kožemjačonoks (Rīgas 89. vidusskola) un Niks Zaharkins (Rīgas Valsts Klasiskā ģimnāzija).

3. uzdevumā bija jādemonstrē zināšanas par Baltijas jūras krastiem. Pēc attēliem vajadzēja noteikt, kur tie uzņemti, bija jāorientējas šērās, lagūnās un fjordos, kas vislabāk (14 punkti no 15) izdevās Adrianam Selezņevam (Rīgas Valsts 2. ģimnāzija), Aleksam Ankuram (Rīgas Valsts 2. ģimnāzija), Sandim Vīburam (Rīgas Valsts 2. ģimnāzija), Līvai Laugalei (Andreja Pumpura Rīgas 11. pamatskola) un Oskaram Freimanim (Rīgas Centra daiļamatniecības pamatskola).

4. uzdevumā nācās risināt jautājumus par klimatu. Bija doti 20 apgalvojumi par klimatu, daži no tiem arī ļoti āķīgi. Tomēr prieks, ka četri skolēni spēja nopelnīt pat 17 punktus (no 20). Tātad vislabākās zināšanas klimata jomā uzrādīja Pēteris Zvirgzdiņš (Āgenskalna Valsts ģimnāzija), Ričards Vimba (Rīgas Valsts 2. ģimnāzija), Ādams Viļums (Rīgas Valsts 2. ģimnāzija) un Kristaps Buivids (Rīgas Centra humanitārā vidusskola).

5. uzdevumā vajadzēja pēc dotajiem aprakstiem atpazīt gan Latvijas, gan pasaules ezerus. Kaut arī bija daži jaunie censoņi, kas Velnezeru meklēja Āfrikā, absolūtajam vairumam olimpiādes dalībnieku šis uzdevums problēmas nesagādāja. Maksimālos 10 punktus ieguva pat 47 skolēni, tāpēc visus neuzskaitīsim.

6. uzdevums visvairāk pie sirds gāja tiem, kuriem patīk mežs. Un vēl labāk, ja ne tikai patīk, bet ir arī zināšanas par meža augšanas apstākļu tipiem. Uzdevums gan izrādījās diezgan ciets rieksts, bet 7 no 10 meža tipiem nepārspēti izdevās «pārkost» Grētai Volkovičai (Āgenskalna Valsts ģimnāzija).

7. uzdevumā skolēni parādīja ranžēšanas prasmes. Vajadzēja saranžēt paugurus pēc to augstuma, Baltijas jūras attīstības stadijas un daudz ko citu. Visus 30 punktus spēja iegūt vienīgi Evelīna Bumbure (Rīgas Natālijas Draudziņas vidusskola).

8. uzdevums izcēla saulītē tos skolēnus, kuri draudzējas ar ģeogrāfijai radniecīgo ģeoloģijas jomu, jo šajā uzdevumā vajadzēja atbildēt uz jautājumiem par Latvijas ģeoloģisko uzbūvi. Kad veidojies kristāliskais pamatklintājs, kad – pamatieži? Kādi resursi sastopami Latvijas zemes dzīlēs? Šajā uzdevumā nepārspēts palika Ričards Vimba (Rīgas Valsts 2. ģimnāzija).

9. uzdevums parādīja ģeogrāfiskās domāšanas prasmes. Ģeogrāfiskās koordinātas, laika joslas, orientēšanās apvidū, dienas garums – tās ir pamatlietas, ko vajadzētu zināt katram. Prieks par pieciem olimpiādes dalībniekiem, kuri spēja iegūt maksimālo punktu skaitu šajā uzdevumā. Tie ir Mārtiņš Gulbis (Āgenskalna Valsts ģimnāzija), Rihards Krusts (Rīgas 84. vidusskola), Ričards Vimba (Rīgas Valsts 2. ģimnāzija), Ādams Viļums (Rīgas Valsts 2. ģimnāzija) un Kristaps Buivids (Rīgas Centra humanitārā vidusskola).

10. uzdevums lika paskatīties uz seniem un ļoti seniem notikumiem, jo vajadzēja savienot ievērojamus ģeogrāfus ar viņu savulaik veiktajiem atklājumiem. Tas vislabāk (17 no 20 punktiem) izdevās Pēterim Zvirgzdiņam (Āgenskalna Valsts ģimnāzija) un Tomam Vulānam (Rīgas 25. vidusskola).

Saskaitot visus iegūtos punktus, izkristalizējās olimpiādes laureāti. Absolūtais olimpiādes laureāts ir RIČARDS VIMBA (Rīgas Valsts 2. ģimnāzija). Priecājamies un lepojamies!

8. klašu grupā:

1. vietas diplomu saņem:

Pēteris

Zvirgzdiņš

Āgenskalna Valsts ģimnāzija

Tabita

Rūsiņa

Rīgas 84. vidusskola

Mārtiņš

Gulbis

Āgenskalna Valsts ģimnāzija

2. vietas diplomu saņem:

Aleksandrs

Veinbergs

Āgenskalna Valsts ģimnāzija

Silva

Stūrmane

Rīgas 85. pamatskola

Alekss

Ankurs

Rīgas Valsts 2. ģimnāzija

Adrians

Selezņevs

Rīgas Valsts 2. ģimnāzija

Sandis

Vīburs

Rīgas Valsts 2. ģimnāzija

3. vietas diplomu saņem:

Rihards

Ahmetovs

Rīgas Baltmuižas pamatskola

Roberts Dainis

Ābols

Rīgas Natālijas Draudziņas vidusskola

Evelīna

Bumbure

Rīgas Natālijas Draudziņas vidusskola

Olivers

Zirnis

Andreja Pumpura Rīgas 11. pamatskola

Jānis

Misiņš

Rīgas Franču licejs

Adelina

Zabecka

Rīgas 40. vidusskola

Rihards

Urbanovičs

Rīgas Valsts 2. ģimnāzija

Kārlis

Kopštāls

Rīgas Igauņu pamatskola

Mārtiņš

Mālakalns

Rīgas Centra humanitārā vidusskola

Atzinības rakstu saņem:

Marta

Zvirbule

Rīgas Valsts 2. ģimnāzija

Laura

Garkane

Rīgas Franču licejs

Jānis

Grabis

Āgenskalna Valsts ģimnāzija

Sarma

Gusare

Mežciema pamatskola

Alise

Ūpe

Rīgas Centra daiļamatniecības pamatskola

Iļja

Trofimovs

Rīgas Valsts Klasiskā ģimnāzija

Hugo

Brālis

Rīgas Natālijas Draudziņas vidusskola

9. klašu grupā:

1. vietas diplomu saņem:

Ričards

Vimba

Rīgas Valsts 2. ģimnāzija

Ādams

Viļums

Rīgas Valsts 2. ģimnāzija

Linards

Buivids

Rīgas Centra humanitārā vidusskola

2. vietas diplomu saņem:

Grēta

Volkoviča

Āgenskalna Valsts ģimnāzija

Kristaps

Buivids

Rīgas Centra humanitārā vidusskola

Raimonds

Smiltnieks

Rīgas 47. vidusskola

Rihards

Krusts

Rīgas 84. vidusskola

Anda

Vismane

Rīgas 47. vidusskola

Marta

Avota

Āgenskalna Valsts ģimnāzija

Līva

Laugale

Andreja Pumpura Rīgas 11. pamatskola

3. vietas diplomu saņem:

Rolands

Skorohodovs

Rīgas 84. vidusskola

Augusts

Punenovs

Rīgas Franču licejs

Laura

Darkevica

Rīgas Valsts 2. ģimnāzija

Emīls Gustavs

Sangovičs

Rīgas Valsts 2. ģimnāzija

Elza

Aščuka

Rīgas Valsts 2. ģimnāzija

Paula

Bičeka

Rīgas Natālijas Draudziņas vidusskola

Oskars

Freimanis

Rīgas Centra daiļamatniecības pamatskola

Krišjānis

Urniks

Rīgas Natālijas Draudziņas vidusskola

Zelma

Grīvane

Āgenskalna Valsts ģimnāzija

Arturs

Jansons

Rīgas Valsts 2. ģimnāzija

Atzinības rakstu saņem:

Renāte

Šmite

Andreja Pumpura Rīgas 11. pamatskola

Jevgenija

Ļivšica

Š. Dubnova Rīgas ebreju vidusskola

Roberts

Būcens

Rīgas Valsts 2. ģimnāzija

Rainers

Rončs

Rīgas Imantas vidusskola

Viktorija

Spurķe

Mežciema pamatskola

Artjoms

Berestenskis

Rīgas Anniņmuižas vidusskola

Henrijs Gustavs

Strīģelis

Rīgas Kultūru vidusskola

Atzinības rakstu par veiksmīgu skolēnu sagatavošanu ģeogrāfijas olimpiādei saņem šādi ģeogrāfijas skolotāji – Alla Tumiņa (Rīgas 40. vidusskola), Anastasija Podlužnaja (Rīgas Centra Daiļamatniecības pamatskola), Andris Ģērmanis (Rīgas Valsts 2. ģimnāzija), Gunta Gultniece (Rīgas Natālijas Draudziņas vidusskola), Ilze Grīnhofa (Rīgas 84. vidusskola), Ina Jukēvica (Rīgas Centra humanitārā vidusskola), Inese Roziņa (Rīgas Franču licejs), Irina Čučukina (Rīgas Baltmuižas pamatskola), Laura Freimane (Rīgas 47. vidusskola), Ligita Zelča (Rīgas Igauņu pamatskola), Santa Miksone-Tukiša (Āgenskalna Valsts ģimnāzija), Tīna Sarkane (Rīgas 85. pamatskola) un Vija Melne (Andreja Pumpura Rīgas 11. pamatskola). Paldies arī pārējiem skolotājiem!

Rīgas Valsts 2. ģimnāzija pateicas visiem olimpiādes dalībniekiem par dalību šajā ikgadējā pasākumā. Rīgas pilsētas atklātās ģeogrāfijas olimpiādes 8. un 9. klašu skolēniem organizēšana kļuvusi par Rīgas Valsts 2. ģimnāzijas neatņemamu tradīciju, kas nu jau turpinās sešu gadu garumā. Uz tikšanos 7. olimpiādē nākamgad!

Andris Ģērmanis

Continue reading
  646 Hits
646 Hits

Rīgas pašvaldības balvas “Zelta pildspalva” un “Zelta stipendija”

Piektdien, 14. oktobrī, Rīgas domes priekšsēdētājs Mārtiņš Staķis un Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta komitejas priekšsēdētāja Iveta Ratinīka pasniedza balvas "Zelta pildspalvas" galvaspilsētas labākajiem skolotājiem un "Zelta stipendijas" – izcilākajiem skolu absolventiem.

Nominācijā „Par ieguldījumu un sasniegumiem darbā ar talantīgajiem skolēniem" balvu saņēma arī Rīgas Valsts 2. ģimnāzijas matemātikas un informātikas skolotāja Tatjana Strigaļova.

Rīgas pašvaldības balvu "Zelta stipendija" pasniedza 20 izcilākajiem galvaspilsētas skolēniem, to skaitā Rīgas Valsts 2. ģimnāzijas absolventēm Paulai Lācei un Madarai Sīmanei.

Vairāk informācijas https://izglitiba.riga.lv/lv/izglitiba?target=news_item&news_item=sviniga-klatienes-ceremonija-pasniegtas-rigas-pasvaldibas-balvas-zelta-pildspalva-un-zelta-stipendija-10107


Continue reading
  299 Hits
299 Hits

Latvijas skolu reitings 2022 darbā ar talantīgajiem skolēniem

Rīgas Valsts 2. ģimnāzija par darbu ar talantīgajiem skolēniem šogad saņēmusi divus augstus Ata Kronvalda fonda apbalvojumus: 2. vietu Valsts ģimnāziju grupā http://www.skolureitings.lv/?page_id=1418 un ceļojošo balvu "Mazā pūce" par sasniegumiem valsts un Latvijas atklātajās mācību priekšmetu olimpiādēs un zinātniskās pētniecības darbu konferencēs, kā arī 3. vietu Zvaigžņu reitingā http://www.skolureitings.lv/?p=1385 par sasniegumiem starptautiskajās mācību priekšmetu olimpiādēs.
Svinīgajā pasākumā ģimnāzija saņēma arī "Pūces pēdas" - skolas īpašumā paliekošu apbalvojumu atmiņai par to, ka pagājušajā mācību gadā Rīgas Valsts 2. ģimnāzija saņēma "Lielo pūci" – ieguva 1. vietu Valsts ģimnāziju grupā darbā ar talantīgajiem skolēniem.

Paldies skolēniem un skolotājiem par ieguldīto darbu! Un veiksmīgu jauno mācību gadu!


Continue reading
  553 Hits
553 Hits

Sveicam Latvijas atklātās matemātikas olimpiādes laureātus!

Continue reading
  689 Hits
689 Hits