Elza Strupiša – Rīgas skolēns 2023

2024. gada 6. februārī pirmo reizi Rīgas pašvaldība sumināja labākos skolēnus svinīgajā pasākumā "Rīgas skolēns 2023. Mēs lepojamies!". Skolu izvirzītie skolēni tika sveikti dažādās kategorijās: par izciliem mācību sasniegumiem, izaugsmi mācību darbā, par augstiem sasniegumiem mākslinieciskajā pašdarbībā, sportā un karjeras izglītībā, par būtisku ieguldījumu skolas attīstībā un skolas tēla popularizēšanā, kā arī par pilsonisko līdzdalību un iesaistīšanos brīvprātīgajā darbā. Apbalvojumu kategorijā "Par pilsonisko līdzdalību un skolas tēla popularizēšanu" saņēma arī Rīgas Valsts 2. ģimnāzijas 12.b klases skolniece Elza Strupiša.

Elzu nevar nepamanīt – meitene jau 10 gadus aktīvi darbojas Jaunsardzē un skolā regulāri ierodas Jaunsardzes formas tērpā. Pati meitene atzīst, ka savas gaitas Jaunsardzē uzsākusi gluži nejauši: "Ieraudzīju plakātu vecajā skolā par Jaunsardzes darbību un aizgāju pamēģināt. Mani piesaistīja tieši tas militārais aspekts. Kad es iestājos, es gribēju pamēģināt kaut ko jaunu un aktīvāku, izaicināt sevi. Izrādās, ka militārais aspekts kopā ar fizisko sagatavotību un programmas zināšanām mani ļoti uzrunāja!"

Elzas aizrautība lieliski novērojama arī viņas gūtajos sasniegumos. 2019. un 2023. gadā meitenei bija tas gods piedalīties 18. novembra militārajā parādē Rīgā. 2023. gadā Elza kļuva arī par Jaunsardzes pašpārvaldes dalībnieci un Eiropas dienā Saeimas namā organizētajā diskusijā dalījās ar savu iedvesmas stāstu, kas mainījis viņas dzīvi – dienests Jaunsardzē un strādāšana Latvijas valsts labā. Elza joprojām turpina aktīvi darboties Jaunsardzē un norāda, ka arī pēc vidusskolas absolvēšanas labprāt saistītu savu darbību ar militāro jomu: "Esmu pieteikusies trešajam valsts aizsardzības dienesta iesaukumam, kura laikā plānoju saprast, vai gribu turpināt gaitas kā virsnieks vai tomēr instruktors. Tad skatīšos, vai došos uz Latvijas Nacionālo aizsardzības akadēmiju vai turpināšu profesionālo dienestu Nacionālo bruņoto spēku sastāvā, papildus studējot."

"Esmu priecīga un pagodināta par saņemto apbalvojumu. Pasākums arī bija skaisti noorganizēts. Domāju, nozīmīgi atcerēties, ka dzīvē ir arī svarīgākas lietas par atzīmēm, tāpēc katram ir jāmeklē savs īstais lauciņš. Man paveicies, ka tas ir izdevies. Esmu ļoti pateicīga savai skolai un skolotājiem, kas ir bijuši pretimnākoši un snieguši man atbalstu, kad tas bijis nepieciešams. Paldies skolai!" norāda Elza, stāstot par pasākumu.

Izsakām pateicību skolnieces vecākiem, kā arī visiem skolas pedagogiem, kuri strādājuši ar talantīgo skolnieci. Lepojamies un sveicam mūsu 12.b klases skolnieci Elzu Strupišu!

Jaunsardzes 30. gadadiena. E. Strupišas pateicības raksts par ieguldījumu Jaunsardzes centra attīstībā.

2023. gada NBS militārā parāde. E. Strupiša karoga labajā pusē.

Apliecības saņemšana par 4. līmeņa pabeigšanu Jaunsardzē.

"ERNAKE 2022" sacensības Igaunijā. Sacensībās tika noiets vairāk par 60 km 36h laikā, tika veikti dažādi uzdevumi.

Vairāk informācijas:

Foto: Elizabete Gražule, Ēriks Kukutis, E. Strupišas arhīva materiāli