Atbalsti skolu soļošanas izaicinājumā!


Skolēni, skolotāji, vecāki, absolventi un visi citi, kuri vēlas palīdzēt Rīgas Valsts 2.ģimnāzijai uzvarēt soļošanas izaicinājumā, aicināti piedalīties, reģistrējoties lietotnē "Walk15"!

Kā Tu vari piedalīties un atbalstīt skolu?

  1. Google Play vai App Store platformā lejupielādē lietotni "Walk15".
  2. Izveido profilu vai arī piesakies ar jau esošu profilu.
  3. Uzspied uz pogas "soļo par savu skolu".
  4. Atrodi Rīgas Valsts 2. ģimnāziju, pievienojies izaicinājumam.
  5. Ja ikdienā izmanto viedo pulksteni, savieno to ar "Walk15" aplikāciju.
  6. Staigā, esi aktīvs un krāj soļus!
  7. Svarīgi! Katras dienas beigās atver "Walk15", lai atjaunotu informāciju par nostaigātajiem soļiem.


Kopīgiem spēkiem līdz 1. jūnijam motivēsim cits citu praktizēt veselīgu dzīvesveidu un uzturēt pozitīvu sacensību garu.

TOP 30 visaktīvākās skolas saņems lieliskas balvas izaicinājuma noslēgumā.

Lai mums izdodas!

Teksts: Voroņko Marita 12. sb


Justīne Balanda iegūst 1. vietu raidījumā “Gudrs, vēl gudrāks”


Ar lielu prieku un lepnumu paziņojam, ka Rīgas Valsts 2. ģimnāzijas 9.b klase skolniece Justīne Balanda izcīnījusi 1. vietu Latvijas Televīzijas erudīcijas spēlē skolēniem "Gudrs, vēl gudrāks".

"Gudrs, vēl gudrāks" ir erudīcijas spēle 5.-12. klašu skolēniem, kas ik gadu pulcē zinātkārākos un drosmīgākos jauniešus no visas Latvijas. Spēle notiek četrās kārtās. Skolēni sacenšas savā starpā, atbildot uz jautājumiem, kas ietver plašu zināšanu loku - no skolas mācību vielas līdz sabiedriski aktuālām tēmām mūzikā, mākslā, vēsturē un politikā.

Justīne raidījumu "Gudrs, vēl gudrāks" skatījusies jau kopš savas bērnības un vienmēr zinājusi - kādu dienu viņa pati tajā piedalīsies. Lai gan doma par pieteikšanos raidījumam Justīnei bija prātā jau pāris gadus, draudzenes nesenā dalība raidījumā bija pēdējais nepieciešamais motivācijas solis, lai arī Justīne beidzot aizpildītu pieteikuma anketu. Skolniecei bija pienācis laiks vadīties pašai pēc sava dzīves moto: "Nebaidies kļūdīties, baidies neizmēģināt!"

Justīne atzīst, ka pilnībā sagatavoties raidījumam nemaz nav iespējams, pat pieteikuma anketas aizpilde un iesniegšana skolniecei prasīja vairākas dienas. Pirmā pieredze televīzijā arī radīja nelielu satraukumu, taču tā vienlaikus kļuva par spēcīgu motivāciju, palīdzot Justīnei kritiskāk izvērtēt sniegtās atbildes.

"Es vienmēr biju pārliecināta par savām spējām. Es zināju, ka iekļūšu finālā, tomēr līdzās zināšanām uzvarā savu lomu nospēlēja arī veiksme," atzīst skolniece. Viens no lielākajiem izaicinājumiem Justīnei bija uzvaras paturēšana noslēpumā. Viņa vēlējās, lai draugiem, tuviniekiem un skolotājiem būtu patiess pārsteigums un lielākā interese raidījumu noskatīties līdz galam.

Ļoti lepojamies ar Justīnes sasniegumiem! Lai šie panākumi ir tikai sākums vēl lielākiem mērķiem un citiem piepildītiem sapņiem!

Ričards Vimba – Rīgas skolēns 2025. m.g.


2026. gada 2. februārī VEF Kultūras pilī norisinājās svinīgais pasākums "Rīgas skolēns 2025. Mēs lepojamies!", kurā tika godināti Rīgas pašvaldības izglītības iestāžu izcilākie skolēni par augstiem sasniegumiem mācībās, olimpiādēs, sportā un kultūrā, kā arī par aktīvu pilsonisko līdzdalību un skolas tēla popularizēšanu.

Šajā nozīmīgajā notikumā šogad tika sumināts arī Rīgas Valsts 2. ģimnāzijas 12.a klases skolēns Ričards Vimba, kurš saņēma apbalvojumu nominācijā par būtisku ieguldījumu skolas attīstībā un skolas tēla popularizēšanā.


Daudzpusība, mērķtiecība un augsti sasniegumi

Skolotāji Ričardu raksturo kā atbildīgu, mērķtiecīgu, radošu un iedvesmojošu Rīgas Valsts 2. ģimnāzijas skolēnu. Trīs mācību gadu laikā Ričards ir pārliecinoši pierādījis sevi un savas daudzpusīgās spējas, veiksmīgi apvienojot nemainīgi augstus mācību sasniegumus ar aktīvu līdzdalību kultūras dzīvē.

Gadu no gada Ričards guvis augstus rezultātus gan Rīgas valstspilsētas, gan valsts līmeņa mācību olimpiādēs. Ričards pārstāvējis skolu angļu valodas, vācu valodas, bioloģijas, vēstures, ģeogrāfijas, ekonomikas, matemātikas, latviešu valodas un literatūras olimpiādēs. Starp būtiskākajiem sasniegumiem jāmin skolēna III pakāpes diplomi valsts līmeņa bioloģijas, vēstures, ģeogrāfijas, latviešu valodas un literatūras olimpiādēs.


Skolas avīze – ideja, kas kļuva par tradīciju un iedvesmu citiem

Ne mazāk nozīmīgs ir Ričarda ieguldījums skolas sabiedriskajā un kultūras dzīvē. Ričards ir aktīvs skolas tautas deju kolektīva pārstāvis, un 10. klasē tieši viņš nāca klajā ar iniciatīvu veidot Rīgas Valsts 2. ģimnāzijas skolas avīzi. Uzrunājot klasesbiedrus un skolēnu padomes pārstāvjus, ideja ātri pārtapa realitātē.

Šobrīd skolas avīze iznāk jau trešo gadu reizi ceturksnī, un Ričards tajā ir galvenais redaktors. Avīzes komanda veido dažādu žanru rakstus un ilustrācijas, nodarbojas ar maketēšanu, drukāšanu un avīzes izplatīšanu. Ričards spējis ap sevi pulcēt skolēnus no dažādām klasēm, īpaši iedvesmojot humanitārā virziena jauniešus. Pats Ričards visbiežāk raksta par kultūras norisēm - teātra izrādēm, literatūras jaunumiem un aktuāliem notikumiem kultūras dzīvē. Skolas avīze kļuvusi par vidi, kur skolēni var atklāt savus talantus, dalīties idejās un radīt intelektuāli bagātu lasāmvielu skolasbiedriem.

Ričards Vimba ir iedvesmojoša un daudzpusīga personība, kas izceļas ar plašu intelektuālo redzesloku un spēju rosināt citus iesaistīties kopīgā radošā darbībā. Viņa attieksme pret mācībām, kultūru un skolas ikdienu apliecina mērķtiecību un vēlmi ne tikai sasniegt augstus personīgos rezultātus, bet arī veidot ilgtspējīgas un paliekošas vērtības savā skolā un plašākā sabiedrībā.

Skolas vārdā sveicam Ričardu Vimbu ar saņemto apbalvojumu, novēlot panākumus arī turpmākajā izaugsmē!

​Pasākums "Rīgas skolēns 2025. Mēs lepojamies!" notiek jau trešo gadu, dodot iespēju katrai Rīgas pašvaldības skolai izvirzīt skolēnu, kura mērķtiecīgais darbs, personīgā izaugsme un iniciatīva ir īpaši nozīmīga gan skolas, gan sabiedrības kopējai attīstībai. Šī godināšana veicina skolēnu mācīšanās motivāciju, radošo izaugsmi, pilsonisko līdzdalību un aktīvu iesaisti ārpusstundu aktivitātēs.


Starp prokrastināciju un radīšanu: 11.A klases pieredze muzejā

​Vēsā 3. februāra pēcpusdienā 11.A klases skolēni devās iepazīt dažādu laikmetu rakstniekus mazliet neierastā veidā Latvijas Nacionālā rakstniecības un mūzikas muzeja ekspozīcijā "Prokrastinācija un radīšana".

​Skolēni atzina, ka pieredze bijusi gan pārdomas rosinoša, gan sajūtās bagāta:

M. E. Ļaksa: ,,Šis, manuprāt, ir viens no modernākajiem un interaktīvākajiem muzejiem Rīgā, kuru katram jaunietim vajadzētu apmeklēt."

S. Remdeniece: ,,Īpaši sirdī palika veidi, kā personības prokrastinēja savā dzīvē, un siena ar autoru citātiem, ko varēja paņemt līdzi, lai tie kalpotu kā nelieli ikdienas atgādinājumi par motivāciju."

S. Gulua: ,,Ļoti piesaistīja ekspozīcijas koncepts, kur, runājot par radošumu, netiek atstāts novārtā pats prokrastinācijas subjekts. Aplūkot un izjust dzejnieku dzīves esences bija aizraujoši. Ekspozīcija bija līdz sīkākajai detaļai pārdomāta. "

A. Vilks: ,,Muzeja modernais izkārtojums un jaunā ekspozīcija man likās inovatīva un kopumā interesanta. Es izbaudīju gan skaņas, gan smaržas ambienci, kā arī interaktīvo ekspozīcijas daļu."



Teksts un foto: Lazdāne Ilva

Muzejs apmeklēts kultūrizglītības programmas "Latvijas skolas soma" ietvaros. 


Skolēni apgūst pirmās medicīniskās palīdzības pamatus


14. janvārī Rīgas Valsts 2. ģimnāzijas aktu zālē norisinājās pirmās medicīniskās palīdzības īsais kurss, kura laikā skolēniem bija iespēja apgūt gan teorētiskas, gan praktiskas zināšanas par rīcību ārkārtas situācijās.

Šo 90 minūšu nodarbību skolēniem vadīja biedrības "Latvijas Sarkanais Krusts" pārstāve Evita Semule, kura interesantā un interaktīvā veidā iepazīstināja skolēnus ar rīcības soļiem smagas asiņošanas, bezsamaņas un sirds masāžas nepieciešamības gadījumos. Pēc teorijas apguves skolēniem bija iespēja arī praktiski izmantot iegūtās zināšanas, izmēģinot cilvēka noguldīšanu stabilajā sānu pozā, veicot sirds masāžas kompresijas uz mācību manekena "Anniņa" un apstādinot asiņošanu ar pareiza pārsēja uzlikšanu.

Nodarbības galvenais mērķis bija ne tikai veidot drošāku vidi skolā, bet arī veicināt skolēnu interesi par pirmo medicīnisko palīdzību un pirmās medicīniskās palīdzības sacensībām.

Atsauksmes pēc nodarbības bija ļoti pozitīvas, un daudzi dalībnieki izrādīja vēlmi apgūt pirmo palīdzību padziļinātāk. Kāds skolēns atzina: "Vienīgais trūkums, ko apmācībām varu iedomāties, bija laika ierobežojums. Ļoti forši, ka mācību kurss bija 90 min. ilgs, bet, protams, gribētu vēl garākas apmācības."

Izsakām sirsnīgu pateicību Evitai Semulei par tik noderīgo, interaktīvo un iedvesmojošo nodarbību, kā arī aicinām ikvienu skolēnu iepazīties ar pirmās medicīniskās palīdzības sacensību nolikumu, lai izmēģinātu savas spējas: https://www.redcross.lv/darbibas-jomas/pirma-palidziba/pirmas-palidzibas-sacensibas-skoleniem/



Pasākumu CAS projekta ietvaros organizēja 11.SB klases skolēni: Rebeka Elza Morozova, Marija Balode, Marks Garančs.


Ziemassvētku noskaņās – skolas koru un ansambļu koncerts


18. decembra vakarā skolu piepildīja skanīgas dziesmas, sirsnība un patiesa svētku gaidīšanas noskaņa, jo kopā tika aizvadīts ikgadējais skolas koru un ansambļu Ziemassvētku koncerts.

Šis koncerts ir skaista un iemīļota tradīcija, kas ik gadu atgādina par kopā būšanas prieku, savstarpējo siltumu un mūzikas spēku vienot un iedvesmot.

Sirsnīgs paldies mūsu skolas koriem, ansambļiem, diriģentiem – Edgaram Vītolam un Laumai Eglītei -, kā arī koncertmeistarei Inesei Vaļiniecei par ieguldīto darbu un šīs skaistās tradīcijas kopšanu, saglabāšanu!

Foto galerijā apskatāmi spilgtākie koncerta mirkļi. Priecīgus, gaišus un sirds siltus Ziemassvētkus arī Jūsu mājās!

Foto: Pauls Reinis Balandiņš


Rīgas Valsts 2. ģimnāzijas skolēni triumfē inovāciju konkursā “Solve for Tomorrow”


Inovāciju konkurss "Solve for Tomorrow" ik gadu pulcē jauniešus no visām Baltijas valstīm, aicinot tos risināt sabiedrībai nozīmīgus izaicinājumus ar tehnoloģiju palīdzību. Šī gada konkursa tēma – sports un tehnoloģijas – mudināja jauniešu radīt drosmīgas idejas, kas iedvesmo kustēties un veicina pozitīvas pārmaiņas ikdienā.


Baltijas fināls Rīgā

Šī gada 11. decembrī Rīgā norisinājās konkursa Baltijas fināls, kurā sacentās 15 labākās komandas – pa piecām komandām no katras Baltijas valsts. Kopumā šogad konkursā pieteicās 213 komandas, kas apliecina jauniešu lielo interesi par inovācijām un tehnoloģijām.

Finālā komandas prezentēja dažādus risinājumus, kā ar mākslīgā intelekta (MI) un tehnoloģiju palīdzību veicināt jauniešu fizisko aktivitāti - tika piedāvātas mobilās aplikācijas, interaktīvas spēles, moderni treniņu rīki un pat AR (paplašinātās realitātes) brilles.

Īpašs prieks, ka Latviju šogad finālā pārstāvēja divas Rīgas Valsts 2. ģimnāzijas skolēnu komandas - "Kineto" un "Rupuči".


Uzvaru konkursā gūst komanda "Kineto"

Par konkursa uzvarētājiem kļuva komanda "Kineto", izcīnot 1. vietu Baltijas finālā un fināla galveno balvu – 5000 € naudas balvu un 5000 € Samsung ierīču iegādei. Komandas sastāvā: Roberts Noviks (12.c), Reinis Rolands Auce (12.c) un Emīls Gustavs Sangovičs (12. klase, Inženierzinātņu vidusskola).

Komanda kā risinājumu piedāvāja mobilo lietotni "Kineto", kuras mērķis ir analizēt jauniešu kalendārus un automātiski atrast brīvos brīžus kustībai, piedāvājot piemērotas aktivitātes vai spontānas spēles tuvumā.

Komanda savu ideju veidoja, balstoties uz reāliem datiem, proti – tika veikta vienaudžu aptauja, analizētas vajadzības un izmantots MI idejas izvērtēšanai.

"Mēs centāmies ideju validēt ārpus draugu loka, jo bieži tieši draugi mēdz teikt tikai labas lietas. Strādājām ar MI, analizējām tirgu, konsultējāmies ar mentoriem un ļoti cītīgi gatavojāmies," atzīst komandas dalībnieks Roberts Noviks.

Liels izaicinājums bija arī fināla prezentācija – komandai savas idejas izklāstam tika atvelētas vien 3 minūtes. "Katrs teikums bija svarīgs. Mēs ļoti rūpīgi domājām, ko un kā pateikt, lai žūrija saprastu mūsu idejas būtību," skaidro Roberts Noviks.


Vērtīga pieredze un optimistisks skats uz nākotni

Konkursa žūrijā darbojās pieredzējuši uzņēmējdarbības, tehnoloģiju firmu, jaunuzņēmumu (start up) un kiberdrošības eksperti, kuri vienbalsīgi atzina "Kineto" ideju par labāko.

Komanda atzīst, ka konkurss devis ne tikai finansiālu atbalstu, bet arī atpazīstamību un pārliecību, ka ideju iespējas attīstīt tālāk. Roberts Noviks uzsver: " Šī uzvara ir tikai viens no attīstības posmiem. Tagad skatāmies uz priekšu – kā šo ideju nest tālāk pasaulē."


Foto: Samsung publicitātes materiāli


Godināti pamatskolas skolēni ar augstiem mācību sasniegumiem


19. decembra rītā pamatskolas skolēni un skolotāji pulcējās skolas zālē, lai atskatītos uz šajā semestrī paveikto.

Aktu zālē tika godināti visi 7.-9. klašu skolēni, kuriem liecībā vērtējumi ir no 8 līdz 10 ballēm. Šajā mācību semestrī 46 skolēni saņēma skolas atzinību par ļoti labiem, teicamiem un izciliem sasniegumiem. Lepojamies!

Priecājamies arī par skolēnu kopīgi paveikto – visu klašu vidējais mācību rezultātu sniegums vērtējams ar 8,08 ballēm!

Pasākumu papildināja skaisti priekšnesumi – skanīga klaviermūzika un jestri tautas deju kolektīva gabali. Lai šie panākumi mūs turpina motivēt arī nākamajā semestrī!

Teātra kolektīvs vāra ziepes un kopā gaida Ziemassvētkus


Ziemassvētku gaidīšanas laikā Rīgas Valsts 2. ģimnāzijas teātra kolektīvs "In statu nascendi" ne tikai gatavojas vadīt svētku svinīgos pasākumus un intensīvi mēģina plānotās izrādes, bet arī rod laiku kopā būšanai un komandas gara saliedēšanai.

Šogad kolektīva vadītāja Iveta Skrastiņa organizēja kopīgu ziepju liešanas meistardarbnīcu jauniešiem. Kad radošais process noslēdzās un kad dāvanas tuviniekiem tika sarūpētas, paši aktieri ar smaidu atzina, ka nu gan "ziepes vārīt" viņi prot.

Protams, neizpalika arī Ziemassvētku dziesmu izdziedāšana, kas sasildīja kā sirdi, tā dvēseli!

Teksts un foto: Iveta Skrastiņa


SMU Ziemassvētku tirdziņš 2025

Galda spēles, dižbrūkleņu sukādes, riekstu maisījumus, apģērba aizsargus no traipiem, 3D printētus svečturus, rotaslietu uzglabāšanas sistēmas, ķermeņa sviestu, kaklasaites ar dizaina elementiem, funkcionālus suņu aksesuārus – to visu un vēl vairāk 18. decembrī bija iespējams iegādāties skolēnu mācību uzņēmumu (SMU) Ziemassvētku tirdziņā.

Foto mirkļos – jauniešu radošums, uzņēmība un tirgus rosība!

Aicinām uz koru Ziemassvētku koncertu!

Ar prieku aicinām uz Rīgas Valsts 2. ģimnāzijas koru un ansambļu Ziemassvētku koncertu 16. decembrī plkst. 19.00 skolas Lielajā aktu zālē.

Skatītājus iepriecinās pamatskolas un vidusskolas koris un ansambļi, diriģentu – Laumas Eglītes un Edgara vītola – pavadībā. Koncertmeistare - Inese Valiņiece.

Kopā gūsim Ziemassvētku noskaņu!

KSIM 2026


10. decembrī skolā tika aizvadīts KSIM (Komandu Sacensības Informātikā un Matemātikā) pusfināls vidusskolēniem.

Šogad mūsu skolu sacensībās pārstāvēja 4 komandas (katrā pa 3 dalībniekiem), kurām 5 astronomisko stundu laikā bija jāatrisina 10 uzdevumi.

Labākās 10 komandas no visas Latvijas tiks izvirzītas uz KSIM finālu Cēsīs 2026.gada pavasarī.

Sacensību mērķis – padziļināt skolēnu interesi par matemātiku un informātiku, attīstīt prasmes strādāt komandā, kā arī sagatavot skolēnus valsts matemātikas un informātikas sacensībām.

Izsakām pateicību Tatjanai Strigaļovai par pasākuma koordinēšanu skolā un skolotājiem - Aldim Bomim, Dainai Briņķei un Diānai Ruļukai-Pašai - par ieguldīto darbu skolēnu sagatavošanā!

Vairāk informācijas: https://ksim.cvg.edu.lv/Informacija/


Foto: Tatjana Strigaļova

Cits Bazārs ziemā 2025


6. decembrī TC "Domina" norisinājās ikgadējais Junior Achievement Latvia organizētais skolēnu mācību uzņēmumu (SMU) tirdziņš – "Cits Bazārs ziemā".

Pasākumā šogad piedalījās 270 skolēnu mācību uzņēmumi no visas Latvijas, kuri piedāvāja savus radītos produktus un pakalpojumus.
Mūsu skolu tirdziņā šoreiz pārstāvēja astoņi SMU, kuri piedāvāja suņu aksesuārus, tamborējumus, smaržu spilventiņus, spēles, ķermeņa kopšanas produktus, apģērba aizsargu no kosmētikas un 3D svečturus.

Visas dienas garumā skolēnu veikumu vērtēja žūrija, izvirzot uzvarētājus deviņās dažādās nominācijās: Sociāli atbildīgs SMU, Tehnoloģiskās inovācijas prece vai pakalpojums, Labākā SMU pārdošanas komanda, Uz zināšanām balstīta SMU prece vai pakalpojums, Sociālo mediju komunikācijas balva, Ilgtspējīga SMU prece vai pakalpojums, SMU biznesa potenciāls, Labākais tirdzniecības stends un Labākais SMU produkta zīmols. Balvas nomināciju uzvarētājiem nodrošina nomināciju partneri.

Šogad žūrijas sastāvā bija arī Rīgas Valsts 2. ģimnāzijas pagājušā gada absolvente, šobrīd Rīgas Ekonomikas augstskolas (SSE Riga) studente - Amanda Graudiņa.


Paldies skolotājai Rutai Pelcei par skolēnu sagatavošanu un motivēšanu!​



Amanda Graudiņa - SMU žūrijas pārstāve, Rīgas Valsts 2. ģimnāzijas absolvente

Teksts: Ruta Pelce
Foto: LIAA publicitātes materiāli


Aizvadīts Rīgas Valsts 2. ģimnāzijas šaha turnīrs

Decembra sākumā Rīgas Valsts 2. ģimnāzijā tika aizvadīts jau trešais šaha turnīrs, pulcējot 67 skolēnus no dažādām Rīgas skolām.

Sveicam šī gada uzvarētājus!

Meitenes bez sporta klases:

  • Milana Žukova
  • Elīna Batare
  • Elza Kopeika

Zēni bez sporta klases:

  • Oskars Piķelis
  • Pēteris Arnicāns
  • Ernests Kalniņš

Meitenes ar sporta klasi:

  • Alise Laimiņa
  • Nora Grāvele
  • Emīlija Vanadziņa

Zēni ar sporta klasi:

  • Reinis Paikens
  • Edmunds Sūrums
  • Alberts Priedeslaipa

Rīgas Valsts 2. ģimnāzijas labākie spēlētāji:

  • Līva Zommere Un Ostins Pavlovs

Vislabākā spēlētāja no skolotāju grupas:

  • Inga Treimane

​Turnīra rezultāti: https://s3.chess-results.com/tnr1301582.aspx?lan=1&art=4&SNode=S0

​"Mērķis popularizēt šahu jauniešu vidū un sniegt iespēju sporta klases spēlētājiem pilnveidot savu meistarību tika veiksmīgi sasniegts," norāda turnīra organizētāja Evelīna Bumbure.

Liels paldies visiem interesentiem, kas atsaucās dalībai! Liels paldies arī Cēsu un Siguldas šaha biedrību pārstāvjiem Matīsam Miteniekam un Visvaldim Gercānam par teicami novadītu turnīru!

Īpašs paldies arī pasākuma sponsoriem Cloetta un Eco Honey Latvia par gardām sagādātajām balvām!


Pasākumu plānoja un organizēja 11. sb klases skolnieces Evita Zalpētere un Evelīna Bumbure. 


Tikšanās ar mūsdienu Krišjāni Baronu

Krišjāņa Barona 190. dzimšanas dienas mēnesī mūsu skolas 10.–12. klašu skolēniem bija iespēja ģimnāzijas lasītavā vairakkārt tikties ar mūsdienu Krišjāni Baronu – mūsu skolas ģeogrāfijas skolotāju Andri Ģērmani, kuram šo nomināciju 2020. gadā piešķīra Imanta Ziedoņa muzejs.

Tikšanās laikā skolotājs stāstīja par to, kā Krišjānis Barons 1859. gadā kājām veica ceļu no Tartu līdz Dundagai, kāda nozīme arī mūsdienās pēc šī noietā ceļa uzrakstītajai pirmajai skolu ģeogrāfijas mācību grāmatai un to, kā pirms 5 gadiem šis ceļš tika noiets atkārtoti.

Skolēni uzzināja, kādi piedzīvojumi aprakstīti Krišjāņa Barona atmiņās par 1859. gadā noieto ceļu, kāpēc ceļā nācies sastapties ar blakšu leģioniem, kā īpašā studenta cepure palīdzēja šķērsot Daugavu, kāpēc Krišjānis Barons sastaptajiem cilvēkiem par sevi stāstījis kā par dažādu izdomātu profesiju pārstāvi, kāpēc kāda cilvēku grupa viņu ieraudzījusi kailu un kāpēc pēc atgriešanās Tartu vajadzējis septiņas dienas pavadīt universitātes karcerī?

Skolēni iepazinās arī ar Krišjāņa Barona uzrakstīto grāmatu „Mūsu tēvzemes aprakstīšana un daži pielikumi īsumā saņemti", kas ir pati pirmā skolu auditorijai domātā ģeogrāfijas mācību grāmata par Latvijas teritoriju latviešu valodā – unikāls notikums, kas lielā mērā ietekmēja daudzu paaudžu ģeogrāfisko domu un ģeogrāfiskās literatūras uztveri. Pārsteidzoši, cik precīzi ir daudzi no grāmatā izmantotajiem faktiem – par upju garumu, iedzīvotāju skaitu u. c. Pēc grāmatas uzrakstīšanas Krišjānis Barons teicis: „Skolmeisteri lūdzami, lai par šām lietām gruntīgāki bērniem izstāsta un uzdod rēķinumus; caur to mudina cilvēkam prātu, voi grib, voi negrib."

Vislielāko interesi raisīja stāsts par to, kā pirms 5 gadiem izdevās šo kultūrģeogrāfisko ceļu noiet atkārtoti. Skolotājs Andris Ģērmanis ar skolēniem devās ceļa posmā no Staburaga līdz Secei. Pa ceļam tika atrasti un uzmērīti trīs dižkoki, uz laukakmens krāvumiem ceļmalā lasīta dzeja, Seces baznīcā tika pieminēts Fridrihs Mālberģis, bet Seces kultūras namā mūsdienu Krišjānis Barons nolasīja lekciju par Zemgales kultūrainavām un kultūrģeogrāfiju, kā arī iesaistījās diskusijā par vietējiem vietvārdiem.

Pēc savulaik Krišjāņa Barona noietā ceļa atkārtošanas tapa filma „Ceļā ar Baronu", tika atkārtoti izdota pirmā skolu ģeogrāfijas mācību grāmata (ar vērtīgiem papildinājumiem), tika atklāta izstāde „Tuvie" un izdota elektroniska grāmata „Tuvie. Mūsu tēvzeme šodienas latviešu skatījumā jeb 2020. gada Latvija mūsdienu Baronu ceļa piezīmēs, atkārtojot vēsturisko Krišjāņa Barona gājienu no Tartu līdz Dundagai", ko uzrakstīja visi 65 mūsdienu Krišjāņi Baroni.

Tikšanās ar mūsdienu Krišjāni Baronu ļāva skolēniem paskatīties uz it kā zināmajām lietām citādi. Kaut daudzi cilvēki viņu iedomājas kā sirmu vecīti, kurš staigājis no lauku mājas uz māju un vācis tautas dainas (Krišjānis Barons to nekad nav darījis), šajā reizē skolēniem bija iespēja redzēt Dainu tēvu kā 24 gadus jaunu vīrieti, kura 19. gadsimtā paveiktais joprojām ir interesants, vajadzīgs, aktuāls, mūsdienīgs un pat moderns. Lai visiem izdodas iecerētie nozīmīgie darbi un lai tiem labs ceļavējš!

Vairāk publikācijās:

* Ģērmanis, A. Barona ceļš ievijas Zemgalē. Zemgale, 15.09.2020., 7.–8. lpp.

* Ģērmanis, A. Zemgale mūsdienās. Tuvie. Mūsu tēvzeme šodienas latviešu skatījumā jeb 2020. gada Latvija mūsdienu Baronu ceļa piezīmēs, atkārtojot vēsturisko Krišjāņa Barona gājienu no Tartu līdz Dundagai, Rīga: Ziedoņa muzejs, 191.–196. lpp. [elektronisks izdevums: https://www.ziedonamuzejs.lv/lv/muzejs/projekti/cela-ar-baronu/musdienu_baronu_cels_-_digitala_gramata:_tuvie]

* Ģērmanis, A. Piedzīvot Krišjāņa Barona kultūrģeogrāfisko ceļu. Ģimnāzijas Raksti, Nr. 8., Liepāja: Liepājas Valsts 1. ģimnāzija, 34.–37. lpp.

* Ģērmanis, A. Izstaigāt Barona ceļu. Latvijas Avīzes Gadagrāmata 2022., Rīga: Latvijas Mediji, 94.–99. lpp.

* Ģērmanis, A. Latvijas Universitātes 79. starptautiskā zinātniskā konference – referāts "Mūsdienu Krišjāņa Barona kultūrģeogrāfiskais ceļš – no pirmās skolu ģeogrāfijas mācību grāmatas līdz izstādei un grāmatai "Tuvie"


Valsts prezidents sveic starptautisko mācību priekšmetu olimpiāžu laureātus un Ata Kronvalda balvas saņēmējus


24. novembrī Rīgas pilī norisinājās īpašs notikums, kurā vienkopus tika godināti gan starptautisko mācību priekšmetu olimpiāžu laureāti, gan Latvijas skolu reitinga uzvarētāji - Ata Kronvalda balvas saņēmēji.

Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs svinīgajā uzrunā atzina, ka ir priecīgs redzēt – daudzi olimpiāžu laureāti nāk tieši no skolām, kuras izceļas arī Ata Kronvalda reitingā, apliecinot spēcīgas skolas, pedagogu un atbalsta komandas sinerģiju talantu attīstībā. Rīgas Valsts 2. ģimnāzija ir viena no šīm skolām, Latvijas skolu reitingā gūstot augsto 2. vietu un ceļojošo balvu "Mazā pūce", kā arī lepojoties ar diviem ģimnāzijas skolēniem, kuri iekļuvuši starptautisko olimpiāžu laureātu vidū.


Starptautisko olimpiāžu laureātu sasniegumi

24. novembra pasākumā tika sveikti skolēni, kuri 2024./2025. m.g. guvuši izcilus rezultātus starptautiskajās mācību priekšmetu olimpiādēs.

Valsts prezidenta apbalvojumu par izcilo darbu un Latvijas vārda nešanu pasaulē saņēma Sofija Jansone, Starptautiskās filozofijas olimpiādes laureāte, kura 2024. gada maijā ieguva atzinību par veiksmīgi aizstāvētu eseju un filozofisko domāšanu, kā arī Linards Lūsis, bronzas medaļas ieguvējs Starptautiskajā ķīmijas olimpiādē, apliecinot izcilas zināšanas un spēju pārliecinoši risināt augstas sarežģītības pakāpes ķīmijas uzdevumus.


Latvijas skolu reitings un Ata Kronvalda balva

Nodibinājuma Ata Kronvalda fonda publicētajā Latvijas skolu reitingā Rīgas Valsts 2. ģimnāzija 2024./2025. m.g. guvusi augsto 2. vietu un vērtējumu – 87,67 balles, atgūstot pagājušā gadā zaudēto pozīciju un šogad piekāpjoties vienīgi Rīgas Valsts 1. ģimnāzijai. Rīgas Valsts 2. ģimnāzija saņēmusi arī ceļojošo balvu "Mazā Pūce", kas tiek piešķirta par ilgstošu un sistemātisku veikumu darbā ar talantīgajiem skolēniem.

Šogad valsts ģimnāziju grupā iekļuvušas 32 skolas, no kurām reitinga TOP 5 veido: Rīgas Valsts 1. ģimnāzija, Rīgas Valsts 2. ģimnāzija, Rīgas Valsts vācu ģimnāzija, Jelgavas Spīdolas Valsts ģimnāzija un Rīgas Āgenskalna Valsts ģimnāzija.

Latvijas skolu reitings jeb ceļojošo balvu - "Lielā Pūce" un "Mazā Pūce" - konkurss ir ikgadēja skolu tradīcija kopš 1988. gada. Latvijas skolas sacenšas savā starpā, lai gūtu šīs balvas, kuras tiek piešķirtas par sasniegumiem skolēnu zinātniski pētnieciskajā darbībā, mācību priekšmetu olimpiādēs un radošajās skatēs. Reitingu veido skolēnu sasniegumi valsts olimpiādēs, atklātajās olimpiādēs un skolēnu zinātniski pētniecisko darbu konkursā. Konkursa mērķis ir paaugstināt skolēnu mācību un zinātniski pētnieciskā darba prestižu, kā arī palielināt pedagogu ieinteresētību darbā ar talantīgiem skolēniem. Skolas tiek vērtētas trīs kategorijās: lielās skolas, mazās skolas, valsts ģimnāzijas. Katra kategorija veido savu reitingu, un labākās skolas saņem fonda ceļojošās balvas.

Ata Kronvalda fonds ir neatkarīga sabiedriska organizācija, kuras uzdevums ir Latvijas talantīgāko skolēnu apzināšana un viņu izglītības sekmēšana. Ar savu darbību fonds vēlas palīdzēt valstij un sabiedrībai izaudzināt talantīgos skolēnus, kas nākotnē būs valsts intelektuālais balsts.

Filozofijas skolotājs Alvils Zauers, Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs, Sofija Jansone


Foto: Ilmārs Znotiņš, Valsts prezidenta kanceleja


Viktorīna "Jautā Jums"


Šoruden, 20. novembrī, 62 Rīgas Valsts 2. ģimnāzijas skolēni aktu zālē piedalījās viktorīnā "Jautā Jums", kas tika organizēta Starptautiskā Bakalaurāta CAS projekta ietvaros.

Pieteikties bija aicinātas vidusskolas skolēnu komandas, kurās varēja būt 2-4 cilvēki. Jautājumi bija sadalīti 7 kārtās un tēmās: vēsture un sociālās zinātnes, angļu valoda, dabaszinātnes, matemātika, latviešu valoda un literatūra, ģeogrāfija un mūzika, kultūra, sports.

Viktorīna bija īpaša ar to, ka jautājumi nebija padziļināti, tāpēc iespējas uzvarēt bija ikvienai komandai: gan jaunākajiem desmitās klases skolēniem, gan vispieredzējušākajiem divpadsmitās klases skolēniem. Lai tiktu uzturēt sacensību gars, daļu no jautājumiem sastādīja skolotāji, un, protams, skolotāji vēlējās ģimnāzistus mazliet arī izaicināt!

Veiksmīgākajām komandām tika pasniegtas vērtīgas balvas no sponsoriem: SIA "Kesla", Zandas Rageles keramikas darbnīca un SIA "Hansa Flex Hidraulika".

Atsauksmes par pasākumu:
Elīza Ābele (11.sb)​: "Ar humoru pilna, viegla un izglītojoša bija atmosfēra viktorīnā "Jautā jums", kur tika izaicinātas manas zināšanas daudzās dažādās jomās, tai skaitā matemātikā un dabaszinātnēs. Jautājumi bija interesanti un dažādās grūtības pakāpēs, kā arī skolotāju veidotie jautājumi deva ekskluzīvas otrģimnāzista pieredzes piesitienu. Viktorīna noritēja gludi un balvas radīja gandarījuma sajūtu, ko atcerēšos vēl ilgi." 

Mikus Solovejs​: "Viktorīna bija labi noorganizēta, tā nebija par garu. Tika uzdoti ļoti labi jautājumi!"

Paldies skolotājiem - Ievai Apīnei, Mikum Solovejam, Andrim Ģērmanim un Voldemāram Muižniekam - par palīdzību jautājumu sastādīšanā! Paldies skolotājam Abdullaham Sinanam Ciftleram par viktorīnas tapšanas pārraudzīšanu, koordinēšanu un atbalstu! Paldies sponsoriem par balvu sagādāšanu! Paldies Danielam Stramkaļam par pasākuma iemūžināšanu!

Viktorīnu organizēja, plakātu veidoja un rakstu sastādīja Paula Cepurīte (11.sb) un Sarma Gusare (11.sb).


O. Vācieša muzeja apmeklējums

20. novembrī Skolas somas piedāvājuma ietvaros 8. c klases jaunieši devās iepazīt O. Vācieša personību uz Pārdaugavu, kur līdzās Māras dīķim jeb, kā teicis pats dzejnieks, ezeram reiz dzīvojis literāts kopā ar savu ģimeni.

Gida stāstījums ļāva iejusties O. Vācieša laiktelpā, iepazīties ar dzejnieka interesēm, savdabīgajām kolekcijām un dzejas radīšanas procesu.

Skolēnu atsauksmes un pārdomas par redzēto:

H. G. Tomsons: "Man visspilgtāk palikusi atmiņā O. Vācieša lielā grāmatu kaudze. Tā bija ļoti augsta, plata, varētu būt ļoti smaga."

G. Šmita: "Man muzejs ļoti patika, varēju daudz ko uzzināt par O. Vācieša dzīvi. Visspilgtāk atmiņā paliks dzejnieka burtnīcas, viņa nesaprotamais rokraksts."

E. Lapsa: "Man patika tas, kā bija izplānota ekskursijas gaita, ļaujot, apskatot eksponātus, justies tā, it kā iepazītu pašu dzejnieku."

E. Mauriņš: "Man ļoti patika apskatīt O. Vācieša dzīvesvietu un izprast, kā veidojušies viņa dzejoļi."



Teksts: Lazdāne Ilva


“Jaunietis – nākotnes līderis”


8. novembrī Rīgas Valsts 2. ģimnāzijā norisinājās projekta "Jaunietis - nākotnes līderis" pasākums.

Visas dienas garumā skolā norisinājās dažādas aktivitātes, kuru mērķis bija sniegt skolēniem jaunas zināšanas un prasmes, lai tie varētu tapt par veiksmīgiem nākotnes līderiem.

Diena sākās ar aizraujošu un saturīgu Bruno Binovska vadītu lekciju "Veiksmīga publiskā uzstāšanās, runas strukturēšana un viedokļa formulēšana". Pēc lekcijas jauniešiem tika sniegta iespēja darboties praktiski, veidojot pamācošus video par dažādām tēmām, piedaloties grupu diskusijās un pārbaudot savas spējas viktorīnā. Dienas noslēgumā jaunieši apmeklēja paneļdiskusiju, kuru vadīja pasākuma moderators Ričards Vimba (12.a) kopā ar viesiem: Daniēlu Zeltiņu, Inesi Šubēvicu un Anniju Krūmiņu. Paneļdiskusijā tika apspriesta jauniešu loma sabiedrībā un kā tiem iesaistīties dažādos procesos, atrast domubiedrus un veidot pārmaiņas gan skolā, gan ārpus tās.

Paldies ikvienam Rīgas Valsts 2. ģimnāzijas skolēnam, kurš izrādīja interesi un piedalījās!


Teksts: Patriks H. Bukolovskis

Projekta autori: Rīgas Valsts 2. ģimnāzijas skolēni. Projekta koordinators: 12.a klases skolēns Daniels Mednis.

Pasākums norisinājās projekta "Jaunietis - nākotnes līderis" ietvaros, ko finansiāli atbalsta Rīgas valstspilsētas pašvaldības Izglītības, kultūras un sporta departaments.


Piedalies šaha turnīrā jau 1. decembrī!

Izaicinājums skolēniem un skolotājiem!

Ja zini, kā pārvietojas šaha kauliņi, nāc un pārbaudi savas prasmes, piedaloties šaha turnīrā!

Turnīrs notiks 1.decembrī Rīgas Valsts 2. ģimnāzijā plkst. 16:00-20:00.

Šoreiz dalībai aicināti gan skolēni, gan skolotāji! Mīļi gaidīti būs arī dalībnieki no citām skolām: Rīgas Valsts 1. ģimnāzijas, Rīgas Valsts 3. ģimnāzijas, Āgenskalna Valsts ģimnāzijas un Rīgas Valsts vācu ģimnāzijas.
Aicināti gan pieredzējuši spēlētāji, gan jaunie šaha entuziasti. Galvenais – vēlme spēlēt un baudīt procesu!

  • Sacensības notiek pēc Šveices sistēmas 7 spēļu kārtās.
  • Sacensības notiek pēc FIDE ātrā šaha noteikumiem.
  • Sacensības notiek bez FIDE ātrā šaha reitinga apskaites.
  • Laika kontrole: 8 minūtes partijai katram dalībniekam + 5 sekundes par katru izdarīto gājienu, sākot no pirmā.

Reģistrējies: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdTuj6FeUAWM8cynzABbbzvbnOPghaeTNA11ZxQ8Ypumf8ulg/viewform?usp=publish-editor

Vietu skaits ir ierobežots! Uz tikšanos!