2026. gada 28. aprīlī Rīgas Valsts 2. ģimnāzijas teātra kolektīvs ''In statu nascendi'' vēlreiz spēlēja izrādi ''Kaimiņu būšana''.
Kā atzina skatītāji pēc izrādes: ''Lieliski pavadīts vakars, esam sajūsmā par izrādi. Izsmējāmies kārtīgi! Paldies visiem par ieguldīto enerģiju! Smējos gandrīz pusi izrādes.''
Lomās: Kaiva Banka, Anna Marija Zaķe, Kristaps Vempers, Andris Seļāvo, Sebastians Kučeruks, Madara Kauliņa, Evita Zalpētere, Andris Ruttass, Daniela Šņucina, Lauma Cirša, Rita Seļāvo, Alma Apkalna, Antoņina Bobrova, Madara Dobele, Evelīna Valtere, Stella Viļuma. Izrādes režisore: Iveta Skrastiņa.
Uz tikšanos jau citos iestudējumos rudenī! Gaišus un saulainus visiem svētkus!
23. aprīlī Juglas vidusskolā notika Rīgas pilsētas florbola finālsacensības.
Mūsu skolas 10.–12. klašu zēnu komanda, kas Ziemeļu rajona sacensībās izcīnīja 1. vietu un ieguva iespēju startēt finālā, Rīgas mērogā izcīnīja augsto 3. vietu. Sveicam mūsu sportistus!
Paldies jauniešiem par cīņassparu laukumā, kā arī sporta skolotājiem par atbalstu!
"Liniņa volejbola kauss" – ģimnāzijā dzimusi jauna tradīcija!
20. aprīlī mūsu ģimnāzijā pirmo reizi norisinājās aizraujošs zibensturnīrs 10.–12. klašu skolēniem – "Liniņa volejbola kauss"!
Spraigās un emocijām bagātās spēlēs tika noskaidrotas spēcīgākās komandas:
1. vieta – 11.c klase
2. vieta – 12.d klase
3. vieta – 10.a klase
Plānots, ka šis turnīrs kļūs par ikgadēju skolas tradīciju, kas vienos un iedvesmos arī turpmāk!
Paldies visiem dalībniekiem par azartu un enerģiju! Īpašs paldies arī sporta metodiskajai komisijai un Aivaram Liniņam par ieguldījumu šī turnīra tapšanā!
Aizvadītajā nedēļā, no 13. līdz 15. aprīlim, piecas Rīgas vidusskolēnu komandas devās uz Londonu, lai Eiropas Rekonstrukcijas un attīstības bankas (EBRD) galvenajā mītnē piedalītos īpašā mentoringa aktivitātē konkursa "Jaunu aplikāciju izstrāde, izmantojot MI un "Vibe coding" iespējas" ietvaros.
Starp dalībniekiem bija arī Rīgas Valsts 2. ģimnāzijas komanda "ProjectMatch", kurā startēja Ernests Eglītis (11.e), Tomass Banga (11.e) un Denīze Janevica (11.b). Ar skolēniem kopā devās matemātikas un programmēšanas skolotāja Tatjana Strigaļova.
Šis brauciens skolēniem bija iespēja ne tikai attīstīt savas idejas, bet arī strādāt reālā hakatona vidē kopā ar nozares profesionāļiem. Programmas laikā jaunieši apguva mākslīgā intelekta praktisko pielietojumu, pilnveidoja savus projektus un saņēma individuālas konsultācijas no EBRD Tehnoloģiju departamenta ekspertiem. Dienas noslēgumā komandas prezentēja savas idejas bankas ekspertu panelim, iegūstot vērtīgu un iedvesmojošu atgriezenisko saiti.
Vizītes laikā skolēni apmeklēja arī Latvijas Republikas vēstniecību Apvienotajā Karalistē, paplašinot savu izpratni par starptautisko sadarbību un Latvijas pārstāvniecību ārvalstīs.
Skolēnu atsauksmes:
"Mentoringa daļa man palika visvairāk atmiņā – strādājām pie projektiem un saņēmām tiešu atgriezenisko saiti no augsta līmeņa profesionāļiem ar pieredzi MI un inovāciju jomās. Prezentāciju sesija un saņemtie ieteikumi deva daudz skaidrāku virzienu, kā ideju attīstīt tālāk," atzīst skolēns Tomass Banga.
Ernests Eglītis uzsvēra starptautiskās pieredzes nozīmi: "Bija ļoti interesanti redzēt, kā notiek darbs šādā vidē un kā eksperti analizē mūsu idejas. Tas ļāva paskatīties uz projektu no citas perspektīvas un saprast līdz šim pieļautās kļūdas vai vietas uzlabojumiem."
Savukārt Denīze Janevica norāda, ka viņasprāt vērtīgākā bija tieši iespēja tikties ar cilvēkiem no dažādām nozarēm: "Katrs redzēja mūsu projektu citādāk, kas lika saprast, ka ne vienmēr idejas gūs vienādu atbalstu. Arī tas ļāva iegūt atsauksmes no dažādiem skatpunktiem un sfērām."
Saskaņā ar konkursa nolikumu, nākamajā posmā - no 2026. gada 23. marta līdz 18. maijam - komandas turpinās darbu pie minimāli dzīvotspējīga produkta (MVP) izstrādes, turpinot saņemt mentoru atbalstu.
Lepojamies ar mūsu jauniešiem un viņu idejām starptautiskā vidē!
"Liniņa volejbola kauss" – ģimnāzijā dzimusi jauna tradīcija!
20. aprīlī mūsu ģimnāzijā pirmo reizi norisinājās aizraujošs zibensturnīrs 10.–12. klašu skolēniem – "Liniņa volejbola kauss"! Spraigās un emocijām bagātās spēlēs tika noskaidrotas spēcīgākās komandas:
1. vieta – 11.c klase
2. vieta – 12.d klase
3. vieta – 10.a klase
Plānots, ka šis turnīrs kļūs par ikgadēju skolas tradīciju, kas vienos un iedvesmos arī turpmāk!
Paldies visiem dalībniekiem par azartu un enerģiju! Īpašs paldies arī sporta metodiskajai komisijai un Aivaram Liniņam par ieguldījumu šī turnīra tapšanā!
Sveicam vēstures valsts 32. olimpiādes laureātus!
Liels lepnums par mūsu skolēnu izcilajiem sasniegumiem vēstures olimpiādes valsts posmā, kur jaunieši apliecināja ne tikai savas zināšanas par vēsturiski nozīmīgiem notikumiem un posmiem, bet arī savu analītisko domāšanu, argumentācijas prasmes un spēju diskutēt par sarežģītiem vēstures jautājumiem.
Pamatskolas grupā:
Šī gada olimpiādes tēma – "Viduslaiku (no 13. gs. sākuma līdz 16. gs. beigām) mantojums mūsdienu Latvijā: Viduslaiku vēsturiskā mantojuma jautājums pašvaldībā".
Sveicam Katrīnu Viļumu (10.C) ar izcīnīto atzinību franču valodas olimpiādē!
Franču valodas valsts 56. olimpiādes pēdējais posms notika Rīgas Franču licejā. Piecu astronomisko stundu laikā žūrijas pārstāvji – franču valodas kā dzimtās valodas nesēji un franču valodas kā svešvalodas pratēji – pārbaudīja skolēnu sarunvalodas prasmes.
Skolēni darbojās tematiskajās stacijās, runājot par dažādām tēmām, tostarp sabiedrību un vērtībām, izglītību un nākotni, tehnoloģijām un sociālajiem medijiem, kā arī kultūru un brīvo laiku. Žūrija vērtēja skolēnu komunikācijas interaktivitāti, vārdu krājumu, valodas pareizību, plūdumu un izrunu.
Lepojamies ar Katrīnas sasniegumiem!
Izsakām pateicību franču valodas skolotājam Aleksandram Popovam par ieguldīto darbu skolēnu sagatavošanā!
Sveicam Juri Daumki (10.D) ar izcīnīto III pakāpi vācu valodas olimpiādē!
Marta nogalē norisinājās vācu valodas 56. olimpiādes valsts posms, kurā šoreiz īpaša uzmanība tika pievērsta skolēnu sarunvalodas prasmēm.
Olimpiādes dalībniekiem bija jādarbojas vairākās stacijās, kur tika vērtētas komunikācijas prasmes, vārdu krājums, valodas pareizība, runas plūdums un izruna dažādās tēmās: Europa, Deutschland, Politik; Medienwelt; Wohnen, Welt, Umwelt; Bildung, Zukunftspläne; Zeit und Freizeit.
Ļoti priecājamies par Jura sasniegumiem!
Izsakām sirsnīgu pateicību vācu valodas skolotājai Žannai Knokai par ieguldīto darbu skolēnu sagatavošanā!
Erasmus+ projekta ietvaros no 23. līdz 27. martam Rīgā viesojās skolēnu delegācijas no Beļģijas un Itālijas. Nedēļas garumā jaunieši kopā ar mūsu skolas skolēniem piedalījās daudzveidīgās aktivitātēs, padziļinot izpratni par veselīgu dzīvesveidu un veicinot starptautisko sadarbību un draudzību.
23. marts bija svinīgās iepazīšanās diena. Skolēni prezentēja savas valstis un skolas, kā arī piedalījās "ledus laušanas" aktivitātēs. Dienas otrajā pusē visi devās ekskursijā pa Vecrīgu, iepazīstot Latvijas kultūrvēsturisko mantojumu.
24. martā galvenā uzmanība tika veltīta mentālajai veselībai. Bijušā Latvijas hokeja izlases aizsarga Jēkaba Rēdliha vadībā jaunieši apguva teorētiskas un praktiskas iemaņas par to, kā ar kustību palīdzību samazināt stresa hormona līmeni, tā uzlabojot mācību sasniegumus. Pēcpusdienā dalībnieki radoši strādāja grupās pie plakātu izveides un devās orientēties Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā, bet vakars noslēdzās latviskās noskaņās, apgūstot tautu dejas.
25. martā aktivitātes turpinājās sporta zālē, kur skolotāja Ervīna Lūša vadībā skolēni trenēja fizisko izturību. Dienas otrajā pusē jaunieši strādāja pie radošiem priekšnesumiem par fizisko un mentālo veselību.
26. martā dalībnieki devās izbraukumā ārpus Rīgas. Jaunieši baudīja Latvijas dabu pārgājienā gar Amatas upi un apskatīja Zvārtes iezi, kā arī apmeklēja vēsturiski unikālo padomju slepeno bunkuru Līgatnē. Dienas noslēgumā tika iepazīta Siguldas pilsētas vide.
27. martā projekta noslēgumā tika apkopoti rezultāti un saņemti sertifikāti par dalību. Nedēļas kulminācija bija azartiska lāzertaga spēle, kas vēl vairāk saliedēja visus pirms došanās mājup.
Skolēni atzīst, ka šī nedēļa Rīgā bijusi neaizmirstama.
Jauniešu komentāri:
"Bija aizraujoši redzēt, cik dažāda un skaista ir Latvijas daba." "Tautas dejas nekad iepriekš nebijām mēģinājuši, bet tas bija jautri un saliedējoši." "Lai gan skumji atvadīties, mēs ieguvām neaizmirstamas atmiņas un jaunus draugus."
Šis Erasmus+ projekts ne tikai sniedza praktiskas zināšanas par mentālo un fizisko veselību, bet arī nostiprināja pārliecību par Eiropas jauniešu vienotību un kopīgajām vērtībām.
Teksta autors: 10. un 11.klašu skolēni
Aktivitāte realizēta ERASMUS+ Projekta Nr. 2024-1-LV01-KA122-SCH-000220123 "Nākošais izaugsmes līmenis: digitālā klase, STEM jomas attīstība un aktīva pilsoniskā līdzdalībai" (PROJEKTS APS 1808) ietvaros.
Finansē Eiropas Savienība. Tomēr paustie uzskati un viedokļi ir tikai autora(-u) uzskati un viedokļi un ne vienmēr atspoguļo Eiropas Savienības vai Valsts izglītības attīstības aģentūras uzskatus un viedokļus. Ne Eiropas Savienību, ne piešķīrēju iestādi nevar saukt pie atbildības par tiem.
Arī šogad pavasaris atnācis ar Valsts izglītības attīstības aģentūras organizēto Skatuves runas konkursu, kurš Rīgas valstspilsētas pašvaldībā notika 2026. gada 2. aprīlī.
Konkurss ir brīnišķīga iespēja attīstīt un pilnveidot skatuves runas kultūru.
Šogad pēc Skatuves runas konkursa "Rīgas zvirbulis" vērtēšanas komisijas lēmuma uz Valsts izglītības attīstības aģentūras konkursu tika izvirzīti 15 dalībnieki no Rīgas valstspilsētas pašvaldības. Konkursā dalībnieku pulkam pievienojās arī 5 dalībnieki no Salaspils novada.
No Rīgas Valsts 2. ģimnāzijas fināla kārtā piedalījās 9.b klases skolniece Rita Seļāvo, iegūstot I pakāpi! Lepojamies ar mūsu ģimnāzisti!
Paldies skolotājai Ivetai Skrastiņai par dalībnieces sagatavošanu konkursam!
Kad un kāpēc cilvēki salido kopā? Lai izbaudītu atkalsatikšanās prieku. Lai ieskatītos viens otram acīs, pasmietos, reizēm arī aizkustinājumā dalītu kādu klusuma brīdi. Lai pateiktos. Lai vienkārši būtu kopā.
Tā 11. aprīlī kopā salidoja arī Rīgas Valsts 2. ģimnāzijas absolventi un pedagogi – kā atgriežoties savās otrajās mājās, lai dalītos atmiņās par skolas gadiem un tajos piedzīvoto. Tas bija vakars, kurā satikās pagātne un tagadne – dziesmās, dejās, sajūtās, stāstos un patiesās, cilvēcīgās sarunās. Vakars, kurā vēlreiz sajutām, cik daudz mums nozīmē šī skola un cilvēki, ko tā mums dāvājusi.
Draudzība, mīlestība, piederība un lepnums – tās ir vērtības, ko nesam līdzi arī šodien. Un tieši tās mūs atkal un atkal saved kopā.
No sirds izsakām pateicību koncerta vadītājiem un radošajai komandai, dziedātājiem un dejotājiem, skolotājiem, skolēniem, skolas vadībai, ģimnāzijas atbalsta biedrībai un, protams, arī pašiem absolventiem par ieguldīto darbu, siltumu un klātbūtni!
Paldies ikvienam, kurš bija kopā ar mums šajā īpašajā vakarā – par emocijām, smaidiem un kopā piedzīvoto!
Šis vakars tapa, pateicoties ļoti daudzu cilvēku ieguldījumam, sirdsdarbam un ticībai kopīgajai idejai. No sirds sakām paldies ikvienam, kurš bija daļa no šī notikuma.
Īpaša pateicība koncerta vadītājiem – absolventiem Norai Monai Šēnerei un Ģirtam Liuzinikam – par patiesumu, sirsnību un spēju radīt tik dzīvu un emocionāli piepildītu vakara stāstu.
No sirds pateicamies koncerta radošajai komandai – Edgaram Vītolam, Laumai Eglītei, Sanitai Misikai, Viesturam Jurim Lammasam un Gunāram Gaumigam – par ideju, rūpību un darbu, kas pārtapa šajā skaistajā koncertā.
Paldies māksliniekiem un kolektīviem, kas piepildīja vakaru ar emocijām, enerģiju un skaisto skanējumu – absolventu grupai "Carnival Youth", koncertmeistarei Inesei Vaļiniecei, ģimnāzijas tautas deju kolektīvam, absolventu deju kolektīvam, vidusskolas jauktajam korim, pamatskolas meiteņu korim un absolventu korim.
Īpašu pateicību izsakām pasākuma organizatoriem – skolas direktoram Guntim Vasiļevskim, direktora vietniekiem Modrim Svaļbam, Žannai Knokai un Vitai Krieviņai, skolas biedrības valdes priekšsēdētājam un absolventam Rolandam Blekam, dalībnieku koordinatorei un absolventei Sabīnei Apinei-Tauriņai, pasākuma vizuālās identitātes veidotājai un absolventei Annai Grigorjevai, absolventēm un organizatoriskajām plānotājām Ilzei Bondarei un Viktorijai Treimanei. Paldies arī organizatoriskajam atbalstam, ko visas dienas garumā nodrošināja Uģis Raimonds Sproģis, Zane Mētra, 10. sb klases skolēni, Skolēnu Pašpārvaldes pārstāvji, skolas tehnisko darbinieku komanda.
Sirsnīgi pateicamies skolas absolventiem jeb absolventu darba grupai, kas aktīvi iesaistījās diskusijās un salidojuma koncepta, pasākuma plānošanā. Īpašs paldies absolventēm - Kristīnei Ermansonei un Indrai Šteinai - par skolas absolventu vēsturisko foto ievākšanu, izstādes izveidi. Īpašs paldies arī Rūdolfam Vanagam par ieguldīto darbu fantastisku vizualizāciju sagatavošanā!
Bez pateicības neiztikt arī Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra administratīvajai komandai, īpašs paldies Kristapam Kārkliņam par neizmērojamo atbalstu un atsaucību pasākuma īstenošanā!
Paldies ikvienam, kurš bija kopā ar mums – šis bija vakars, ko radījām kopā.
Ar prieku paziņojam, ka Rīgas Valsts 2. ģimnāzijas salidojums notiks 2026. gada 11. aprīlī. Aicinām absolventus, bijušos un esošos pedagogus, darbiniekus un skolas draugus atzīmēt šo datumu savā kalendārā.
Salidojums plānots divās daļās. Pasākums tiks atklāts ar svinīgu koncertu plkst. 17.30 Rīgas Kongresu namā, kurā skatītājus priecēs skolas dziedātāji, dejotāji un citi mākslinieki. Pēc koncerta absolventi, bijušie un šī brīža skolotāji aicināti turpināt vakaru Rīgas Valsts 2. ģimnāzijas telpās, kur neformālā gaisotnē būs iespēja satikt bijušos klasesbiedrus un skolotājus, dalīties atmiņās un vienkārši izbaudīt atkalsatikšanās prieku.
Ieeja koncertā un skolas telpās - uzrādot biļeti vai ielūgumu. Biļete un ielūgums tiks iemainīts pret aproci.
Absolventu sadalījums pa telpām
Kongresu nama koncerta programma
Salidojuma norises skolā programma
1) NORISES KĀRTĪBA
Salidojums skolas telpās plkst. 20.00–02.00.
Pie ieejas - biļešu skenēšana, aproču pārbaude.
Virsdrēbes lūgums atstāt garderobē – pagrabā.
Absolventu pulcēšanās klašu telpās notiek pēc absolvēšanas gadu sadalījuma (apskatāms sadaļā "Absolventu sadalījums pa telpām").
Ierašanās ar groziņu (ēdiens, dzēriens pēc izvēles).
2) NOTEIKUMI
Pasākuma laikā skolas telpās kārtību nodrošinās apsardze.
Apmeklētājiem obligāti jāizturas saudzīgi pret skolas telpām un inventāru, nodrošinot to saglabāšanu kārtībā turpmākajam mācību procesam.
Skolas telpās smēķēt ir stingri aizliegts. Smēķēt atļauts tikai norādītajā smēķēšanas zonā - skolas stāvlaukumā.
Skolas stāvlaukumā mašīnas novietot ļauts tikai Rīgas Valsts 2. ģimnāzijas personālam.
Skolotāji, kurus būs iespējams satikt salidojumā
Anna Grigorjeva (Stroža) Sabīne Apine-Tauriņa Indra Vasiļiva Dace Skutele Dzintra Porozova Ervīns Lūsis Marija Gavrase Ilze Bondare (agrāk Jēgere) Iveta Skrastiņa Māris Liepiņš Inga Treimane Kristīne Dziļuma Diāna Ruļuka-Paša Ineta Krastiņa Kārlis Grauds Voldemārs Muižnieks Ieva Apīne Inese Anstranga Maija Šadinova Ligija Reinfelde Viesturs Juris Lammass Ingūna Strautiņa (Kļava) Sandra Nore Gundega Kimbare Maija Stūrmane (agrāk Selecka) Agnese Nātre Ilze Znotiņa (agrāk Mežgaile) Zane Mētra Julija Stepanova Ilva Lazdāne Jānis Arājs Ginta Boldāne (agrāk Petrone) Jānis Dzērve Vija Valtere Rūta Gailīte Anna Roze Lilita Ābiķe Žanna Knoka Daina Štokmane Ilga Freimane Jeļena Bondareva Gints Žumburs Lilita Subatoviča Santa Kokina Janīna Brence Ingūna Strautiņa (Kļava) Anita Rubene Aleksandra Ivanova Dace Milenberga Tots Koķis Viktors Vostrikovs Kaiva Treija Jeļena Ramute Iveta Grosšteina Rūta Gailīte Vija Vilka Gunārs Cakuls Strods Benedikta Pīlāce Renāte Meldere Karlīna Šagiazdanova Kristiāna Rancāne Aleksandrs Popovs Daina Briņķe Tatjana Strigaļova Ligija Reinfelde Ruta Pelce Aivars Liniņš Aivars Liniņš Santa Rūja Andis Stałevskis Brigita Karavacka Kristīne Šāvēja Aija Logina Inese Lude Vita Krieviņa Zita Auziņa-Gora Gunta Bērziņa Vanda Uberte Laura Meijere Ilze Bondare Ineta Vīksna Sinan Ciftler Diāna Berga Elita Līdumniece Elīna Bērziņa Kaiva Desmitniece Inesa Šitale Markuss Daniels Šube Antra Dukāte Inese Vaļiniece Rūta Bērziņa
Sengrieķu mīta "Mēdeja" kaislīgi traģiskais stāsts šogad nonāca arī Rīgas Valsts 2. ģimnāzijas uzmanības lokā.
Katru gadu Rīgas Valsts 2. ģimnāzijas humanitārā virziena 10. klašu skolēniem ir uzdevums iestudēt uzvedumu par Antīko Grieķiju. Sākotnēji raižu pārņemto vēstures un literatūras skolotāju vidū valdīja šaubas, vai šī emocionāli smagā luga ir īstā izvēle. Par spīti tam, 10. a klases skolēni pierādīja, ka arī šāds izaicinājums jauniešiem ir pa spēkam.
Rezultātā tapa emocionāli bagāta, pārdomu raisoša un vizuāli iespaidīga izrāde par vienu no Eiripīda traģiskākajām lugām. Radošais skatījums, simbolikas izmantojums, daudzveidīgie rekvizīti un tērpi ļāva stāstam atdzīvoties jaunā kvalitātē. Uzmanības centrā – ar gardumiem un zaļumiem bagāts galds, ēnu spēles motīvi, kā arī ģimnāzijas skaistās koristu balsis melanholiskos dziedājumos.
6. marta pirmizrāde sagaidīja nervozus aktierus, noraizējušās režisores un satrenējušās gaismas tehniķes, lai skatītājiem parādītu ilgi veidoto, rūpīgi noslīpēto un pārdomāto iestudējumu. Organizēt 30 cilvēku lielu komandu ar sarežģītiem dialogiem un dinamisku darbību nav viegli, taču rezultāts pierādīja – ar aizrautību un neatlaidību iespējams sasniegt izcilību.
Paldies visiem, kuri piedalījās šī iestudējuma tapšanā! Tiekamies nākamajos projektos!
Marta nogalē Rīgas Valsts 2. ģimnāzijas Skolēnu pašpārvaldes pārstāves viesojās Madonas Valsts ģimnāzijā, lai piedalītos valsts ģimnāziju skolēnu pašpārvalžu pieredzes apmaiņas pasākumā "Neviens nav viens".
Pasākuma ietvaros skolēniem bija iespēja piedalīties vairākās radošajās darbnīcās, kurās varēja iepazīties, saliedēties ar citiem ambicioziem jauniešiem, attīstīt sadarbības prasmes, komandas garu un lomu sadali, kā arī klausīties motivējošas runas no Asnates Rancānes un Andreja Alena. Tika uzdoti jautājumi un notika vienkāršas, cilvēcīgas sarunas par vidi komandā, mērķiem, sasniegumiem, kā arī problēmām, kas rodas sastrādājoties, un to, kā ar tām tikt galā. Protams, skolēni ieguva arī jaunus kontaktus un labi pavadīja laiku ar līdzīgi domājošiem un aktīviem jauniešiem.
Skolēnu pašpārvaldes pārstāvju atziņas:
- "Es izjutu lielu motivācijas un ideju pieplūdumu, kas, manuprāt, ir vērtīgākais, ko var iegūt no šāda veida pasākumiem."
- "Darbnīcas mani ļoti ieprecināja, jo tās bija tiešs pierādījums pašas Madonas Valsts Ģimnāzijas skolēnu pašpārvaldes ieguldītajam darbam. Viņi bija ļoti cītīgi pastrādājuši, kas vienlaikus darbojās kā jauka laika pavadīšana un kā īsts piemērs, ka skolas ietvaros uzrīkot saliedēšanās pasākumu citām Latvijas skolām patiešām ir paveicams. No runātājiem mani īpaši iedvesmoja Asnates Rancānes stāstītais, jo viņas pieredze, darbojoties grupā, ietvēra gan augšupejas, gan grūtības. Kopumā man šādi pasākumi vienmēr patīk tieši tāpēc, ka aizbraucu prom pārdomu pilna un motivēta veidot līdzīgu pasākumu arī Rīgā. Mani ļoti iepriecināja Madonas Valsts ģimnāzijas pašpārvaldes organizētais saliedēšanās pasākums, un esmu ļoti pateicīga par iespēju, ka varēju piedalīties."
Divas mūsu skolas komandas veiksmīgi startējušas Swedbank Biznesa skiču konkursā un izcīnījušas augstas godalgas!
Pamatskolas grupā (138 komandu konkurencē)
3. vietu un CAFFEINE simpātiju balvu ieguva 8.b klases skolēni Kristaps Kalvišķis un Klāss Horens Straume. Viņi konkursā piedāvāja digitālu mācību platformu ar mākslīgā intelekta atbalstu.
Vidusskolas grupā (347 komandu konkurencē)
3. vietu un TVNET simpātiju balvu ieguva 11.c klases skolnieces Anna Kodola un Ulrika Atvare ar savu skolēnu mācību uzņēmumu "DeSet". Meitenes piedāvā 3D printētus krāsainus svečturus un kūku statīvus.
Sirsnīgs paldies ikvienam, kurš atbalstīja mūsu komandas ar savu balsojumu!
1. aprīlī – tieši Joku dienā – skolas teātra kolektīvs ''In statu nascendi'' aicināja uz komēdiju ''Kaimiņu būšana''.
Tika piedāvāts naivs farss bez pretenzijām uz augsto mākslu. Laime? Viens jau nevar būt laimīgs! Gadiem, matiem un svaram nav nozīmes! Attiecību veidošana gan prasa zināmu piepūli, bet, ja dzīvesdraugu var atrast kaimiņos, tad jau kaut kas var sanākt. Ja tik tās mātes reiz liktos mierā! Intrigai – viena zila acs, pāris sabuktēti spaiņi, izsisti elektrības korķi. Karstākajā brīdī, varbūt tiks pazaudēts kāds apģērba gabals. Beigās – trīs līgavas pušķi. Un tā viņi dzīvoja laimīgi līdz mūža galam.
Lomās : K. Vempers, K. Banka, A. M. Zaķe, A. Seļāvo, S. Kučeruks, M. Kauliņa, E. Zalpētere, A Ruttass, D Šņucina, L. Cirša, R. Seļāvo, A. Apkalna, A. Bobrova, M. Dobele, E. Valtere, S. Viļuma. Režisore Iveta Skrastiņa.
Foto: Pauls Reinis Balandiņš
Teksts: Iveta Skrastiņa Foto: Pauls Reinis Balandiņš
3. februārī norisinājās Rīgas valstspilsētas ģeogrāfijas olimpiāde. Uzdevumi, kā vienmēr, ģeogrāfijas olimpiādē bija daudzveidīgi – jāstrādā ar Latvijas un pasaules karti, jāatpazīst dažādi jēdzieni, jāanalizē pilsētas funkcionālais zonējums, jārisina ar tūrismu, ģeoloģiju un vidi saistītas problēmas, kā arī jāorientējas Latvijas un pasaules pilsētu ģerboņos.
Rīgas Valsts 2. ģimnāzijas skolēniem olimpiādē veicās tik labi, ka, iespējams, apbalvoto skolēnu skaitā pat sasniegts kāds rekords, jo Rīgas valstspilsētas ģeogrāfijas olimpiādē šogad mūsu skolas skolēni ieguvuši 44 godalgas - septiņas 1. vietas, divpadsmit 2. vietas, piecpadsmit 3. vietas un desmit atzinības!
Par ģeogrāfijas zināšanu un prasmju uzturēšanu visaugstākajā līmenī, nemitīgas intereses raisīšanu par ģeogrāfijas zinātni un sniegto atbalstu skolēniem, gatavojoties Rīgas valstspilsētas ģeogrāfijas olimpiādei, pateicamies mūsu skolas ģeogrāfijas skolotājam Andrim Ģērmanim.
Teātra kolektīvs "In statu nascendi" ar prieku aicina uz jautru un dzīvespriecīgu komēdiju "Kaimiņu būšana" 1. aprīlī plkst. 18.00 skolas aktu zālē. Izrāde sola gan smieklus, gan atpazīstamas situācijas no ikdienas – par kaimiņiem, attiecībām un negaidītiem pavērsieniem.
Rīgas Valsts 2. ģimnāzija lepojas ar plašu laureātu klāstu. Šogad latviešu valodas un literatūras valsts 52. olimpiādes 2. posmā vidusskolas grupā varam lepoties ar 15 laureātiem un četrām 1. vietām, bet pamatskolas grupā – ar 14 laureātiem un divām izcīnītajām 1. vietām.
Patiess gandarījums un prieks par mūsu skolēnu izcilajiem sasniegumiem!
Kupls skaits jauniešu saņēmis uzaicinājumu arī uz olimpiādes nākamo kārtu.
11.-12. kl. grupā uz valsts olimpiādi dosies: Alise Ābolte, Paula Cepurīte, Kate Ķepīte, Luīze Rjabovska, Daniela Šņucina, Alise Vidzupe, Ričards Vimba.
8.-9. kl. grupā uz valsts olimpiādi dosies Ance Emīlija Gauja, Marija Kalniete, Mārcis Karstais, Kate Rugaine.
Vēlam veiksmi un skaidru prātu mūsu skolēniem olimpiādes valsts posmā!
Izsakām pateicību visām mūsu lieliskajām latviešu valodas un literatūras skolotājām par ieguldīto darbu skolēnu sagatavošanā!
Rīgas izglītības iestāžu vizuālās, vizuāli plastiskās mākslas, dizaina un tehnoloģiju programmu konkursa "Te sākas mana pasaule" 1. kārtas izstādē veiksmīgi piedalījās mūsu skolas 9.b klases skolniece Kate Rugaine, iegūstot 2. pakāpes diplomu un iespēju startēt konkursa 2. kārtā.
Konkursa 1. kārtai kopumā tikai iesniegti 527 darbi.
Apsveicam Kati un priecājamies par viņas panākumiem!
Rīgas Interešu izglītības metodiskā centra galvenā speciāliste Līga Baņķiere pēc apspriedes ar vērtēšanas komisiju secina: "Šogad darbi tiešām bija daudz un ļoti atšķirīgi. Bija tādi darbi, kuri piesaistīja uzmanību ar savu interesanto ideju, savdabīgu izpildījuma tehniku. Bija darbi, kurus skatoties, varēja apbrīnot bērnu un jauniešu pacietību to darināšanā.
Informējam, ka tīmekļa vietnē tiek izmantotas tehniskās sīkdatnes, lai identificētu tīmekļa vietnes lietotāju sesijas laikā. Lai uzzinātu vairāk informāciju par tīmekļa vietnē izmantotajām tehniskajām sīkdatnēm, lūdzam noklikšķināt uz linka
“Sīkdatnes”. Noklikšķinot uz pogas “Sapratu”, jūs aizvērsiet informatīvo brīdinājuma logu.