Ģeogrāfijas valsts 41. olimpiādes rezultāti

Sveicam ģeogrāfijas valsts 41. olimpiādes laureātus! ​

2024. gada 11. un 12. aprīlī Latvijas Universitātes Ģeogrāfijas un Zemes zinātņu fakultātē norisinājās ģeogrāfijas valsts 41. olimpiādes pēdējais (3.) posms.

Olimpiādē skolēni sacentās kompleksu uzdevumu risināšanā par nodarbinātību, ilggadīgo sasalumu, ledus ķīļiem, procesiem pasaules politiskajā kartē, pilsētas siltumsalām un citām aktuālām tēmām, pildīja ļoti garu testu par visdažādākajiem ģeogrāfijas jautājumiem un lauka darba ietvaros veica kartogrāfisku darbu – kartēja Uzvaras parka teritoriju.

Lepojamies ar abiem laureātiem no mūsu skolas:
  • III pakāpe - Dāvids Ēberliņš (12.e)
  • atzinība - Kristaps Vilks (12.d)
Īpašs prieks un apsveikums 10.a klases skolniekam Ričardam Vimbam, kurš olimpiādē uzrādīja tik izcilu rezultātu, ka tika uzaicināts pārstāvēt Latviju Baltijas ģeogrāfijas olimpiādē, kas šogad laikā no 25. līdz 29. jūnijam notiks Polijā, Toruņā.

Pēc olimpiādes tās laureāts Kristaps Vilks stāstīja: «Pirmajā olimpiādes dienā bija jāskaidro, kāpēc pilsētās ir siltāk nekā laukos, kā ekonomika ietekmē demogrāfiju un demogrāfija ekonomiku, jārēķina uzdevumi par bezdarbu Latvijā un jāzīmē ledus ķīļu rašanās shēma tundrā un mūžīgajā sasalumā. Pēc tam sekoja arī saldais ēdiens - lauka darbs, kurā devāmies uz rekonstruēto Uzvaras parku, lai izveidotu parka karti ar objektiem, kas noderētu parka apmeklētājiem, un atbildētu uz dažādiem jautājumiem. Otrajā dienā bija jāatbild uz visdažādākajiem testa jautājumiem, kā arī bija klasika - uz pasaules kartes jāatliek aprakstītā vieta. Olimpiāde man ļoti patika, varēju daudz ko jaunu uzzināt un paveikt, kā arī sacensties ar zinošākajiem skolēniem no visas Latvijas un rezultātā izcīnīt atzinību.»

Savukārt otrs olimpiādes laureāts Dāvids Ēberliņš piebilda: «Olimpiādes teorētiskā daļa likās saistoša, jo tajā tika iekļauti aktuāli temati, nevis vispārīgs tēmu pārskats. Praktiskā daļa notika Uzvaras parkā, tajā svarīgs bija paša redzējums.»

Cildinām Dāvidu Ēberliņu, Kristapu Vilku un Ričardu Vimbu par augsto sasniegumu ģeogrāfijas valsts 41. olimpiādē! Turēsim īkšķus par Ričardu Vimbu, lai viņam šovasar veicas Baltijas ģeogrāfijas olimpiādē Polijā!

Paldies par dalību olimpiādē arī Līvai Ozoliņai (12.d), Lindai Reimanei (12.sb) un Kasparam Pekšam (12.sb)!

Izsakām pateicību skolotājam Andrim Ģērmanim par ieguldīto darbu talantīgo skolēnu sagatavošanā olimpiādei!

Foto: Betija Zemīte un Reinis Bērziņš, LU

NordPlus projekta "Designing services for a green...
Ķīmijas valsts 65. olimpiādes rezultāti