Rīgas Valsts 2. ģimnāzijas skolēni, ģeogrāfijas skolotāja aicināti, atsaucās GEO RĪGA (Rīgas valstspilsētas pašvaldības izveidota centralizēta pašvaldības struktūrvienībās uzturēto ģeotelpisko datu publicēšanas platforma) un Rīgas valstspilsētas pašvaldības aicinājumam piedalīties aptaujā par iecienītākajiem atpūtas maršrutiem galvaspilsētā, iezīmējot šos maršrutus kartē un atbildot uz dažādiem jautājumiem. Piemēram, aptaujas organizatori vēlējās uzzināt, kur cilvēki dodas pastaigāties pēc darba, mācībām vai brīvdienās, vai pārvietošanos veic ar velosipēdu, kājām vai kādu citu transportlīdzekli? Kas padara šo maršrutu un vietas, ko apmeklē, īpašas? Vai ir kāda konkrēta vieta, ko iedzīvotāji īpaši vēlas izcelt šajā maršrutā? Pašvaldībai ir svarīgi saprast, kā varētu uzlabot ikdienas dzīvi Rīgas valstspilsētas apkaimēs.
SKOLĒNU KOMENTĀRI:
"Atzīmēt maršrutu bija ērti. Man patika tas, ka anketā tika iekļauti saistoši jautājumi, kas ļāva atsaukties uz pašreizējām aktualitātēm un problēmām, ar kurām saskaros ikdienā, piemēram, nepiemērots ceļa segums gājējiem un nepietiekami izgaismotas ielas. Esmu pateicīga par to, ka tiek domāts par pilsētvides uzlabošanu tās iedzīvotājiem."
- Renāte (10.b)
"Šo maršrutu man patīk veikt vakaros pēc garas mācību dienas, lai atvilktu elpu, padomātu par dažādām lietām un aktīvi izkustētos. Mana vismīļākā šī maršruta daļa ir Tērbatas iela, jo tā ir ļoti skaisti izrotāta ar dekoratīvajām lampiņām. Mājupceļā es pastaigājos pa Krišjāņa Barona ielu, uz kuras es esmu pamanījusi vairākas kafejnīcas un ēstuves, kurās es mēdzu ieiet. Šīs ielas, manuprāt, ir pietiekami attīstītas brīvā laika pavadīšanai vienatnē vai kādā draugu kompānijā."
- Kristiāna (10.b)
"Ziemā šajā maršrutā parasti sanāk doties dienas tumšajā laikā (no agra rīta un vakarā), kad, braucot sabiedriskajā transportā, ir iespējams novērot dažādas ēkas, vides objektus un arī kokus, kas tiek izgaismoti dažnedažādākajos veidos. Kā piemēru iespējams minēt VEF Kultūras pili, kā arī brīnišķīgās lielizmēra dekorācijas Rīgas centra parkos (t.sk. Vērmanes dārzs, Bastejkalns). Manuprāt, šāda veida aptauja ir ne tikai lietderīga Rīgas pašvaldībai, izzinot Rīgas iedzīvotāju un pilsētas viesu ikdienas paradumus, bet arī izcils veids, kā veicināt cilvēku iesaisti un līdzdalību viedokļu izteikšanā. Aptauju papildina interaktīvs rīks – karte –, kas aptaujas aizpildīšanu padara ne tikvien interesantāku, bet arī lietderīgāku – pašvaldībai papildus ierastajiem ieteikumiem un viedokļiem ir iespējams uzreiz redzēt, kurās zonās tie visvairāk būtu nepieciešami."
- Daniels (10.a)
"Gājiens uz skolu ar kājām sākas līdz ar izkāpšanu no vilciena un gājienu caur Origo tuneli līdz Raiņa bulvārim. Ejot pa šo ielu taisni līdz skolai, pa ceļam var redzēt daudz skaistu ēku, piemēram, Latvijas Universitāti, Francijas institūtu, kā arī Brīvības pieminekli. Gājēju ceļš ir ļoti labi piemērots rīta un pēcpusdienu maršrutiem, jo ir pietiekami plats, lai cilvēki, kam jāsteidzas, varētu netraucēti apdzīt lēnākos gājējus."
- Nora (11.e)
"Maršruts gar Māras dīķi līdz Āgenskalna tirgum ir viegli pielāgojams un skaists. Ja es jūtos labi, tad aizstaigāju līdz "Molbertam" tirgū, mierīgākās dienās varu palikt sildīties parka saulītē un lasīt grāmatu. Radošas dabas cilvēkiem patiks izstaigāt Ojāra Vācieša takas, jo maršrutam blakus ir gan viņa, gan Jāņa Akuratera muzejs. Pārmaiņas pēc var arī ieiet Arkādija parkā. Dīķī ir novērots gulbju pāris un meža pīles. Ja izvēlas iet uz parku gar Torņkalna staciju, nevis gar jaunuzbūvēto daudzdzīvokļu māju, tad ir iespēja izbaudīt veclaicīgo mājiņu skaistumu kombinācijā ar salīdzinoši šauriem celiņiem."
- Elza (10.c)
Vairāk informācijas un visi iezīmētie maršruti šeit:
- https://georiga.eu/iesaisties/iecinitakais-marsruts/
Teksts: Andris Ģērmanis