Robertas Metsolas vizīte Latvijā

Eiropas Parlamenta prezidente Roberta Metsola 12. janvārī, uzsākot savu tūri pa ES dalībvalstīm, viesojās oficiālā vizītē Latvijā, apmeklējot Latvijas Nacionālo mākslas muzeju, kur notika tikšanās ar jauniešiem un NVO pārstāvjiem.

Šajā pasākumā R. Metsola atspoguļoja savu divus gadus ilgo priekšsēdētājas pilnvaras lomā pavadīto periodu, īpaši akcentējot vairākas būtiskas jomas. Viens no galvenajiem uzmanības punktiem bija Eiropas drošība, kurai R. Metsola piešķīra īpašu nozīmi. Viņa pauda apņemšanos stiprināt Eiropas Savienības sadarbību un efektivitāti, it īpaši ņemot vērā pašreizējās ģeopolitiskās situācijas spriedzi un izaicinājumus. Prezidente atkārtoja būtisko atbalstu Ukrainai, uzsverot tās neatkarību un noraidot agresijas formu pret šo valsti. Savā uzrunā R. Metsola veltīja laiku arī Eiropas Savienības saliedētībai. Viņa uzsvēra, ka šobrīd ES ir saskārusies ar daudziem izaicinājumiem, tāpēc ir būtiski, lai dalībvalstis strādātu kopā un risinātu problēmas, kas ietekmē visas ES dalībvalstis.

Tiekoties ar jauniešiem, prezidente dalījās ar savu redzējumu par to, cik svarīgi ir uzturēt vienotību un solidaritāti Eiropas kontinentā. Jaunieši izrādīja interesi arī par to, kā Eiropas Parlaments var palīdzēt jaunatnes organizācijām veicināt pilsonisko aktīvismu un līdzdalību. R. Metsola uzsvēra, ka EP var kalpot kā platforma, kas atbalsta jauniešu iniciatīvas un veicina viņu ieguldījumu sabiedrībā. Šī vizīte atstāja lielisku iespaidu par R. Metsolas lomu un Eiropas Parlamenta darbu, apliecinot viņas apņemšanos veicināt vienotību, drošību un ES vērtību ievērošanu.

Teksts: Jānis Arājs

Foto: Juris Ross

Sofija Jansone gūst atzinību konkursā “Laikmetīgā ...
Ikdienas un brīvā laika aktivitāšu maršruti