Apsveicam Linardu Lūsi ar iegūto sudraba medaļu Baltijas ģeogrāfijas olimpiādē!

No 26. līdz 30. jūnijam 34 skolēni no Latvijas, Igaunijas, Lietuvas un Polijas sacentās vairāk nekā 200 jautājumu maratonā - ikgadējā Baltijas ģeogrāfijas olimpiādē, kuru šogad pirmo reizi uzņēma divas pilsētas, turklāt divās valstīs – olimpiāde sākās Valkā, Latvijā, bet medaļu pasniegšana norisinājās Tartu, Igaunijā.

Mūsu skolas skolēns Linards Lūsis Baltijas ģeogrāfijas olimpiādē izcīnīja sudraba medaļu, pirms tam Latvijas ģeogrāfijas olimpiādē izcīnot zelta medaļu. Linardam tas ir atkārtots sasniegums, jo tāds pats medaļu birums bija arī pagājušajā gadā. Nākamais notikums - starptautiskā ģeogrāfijas olimpiāde, kas augusta mēnesī norisināsies Indonēzijā, Bandunā.

Baltijas ģeogrāfijas olimpiāde ir konkurss vidusskolēniem, kas ik gadu ietver teorētisko zināšanu pārbaudi testa un uzdevumu veidā, kā arī praktisko darbu veikšanu, kas šogad norisinājās Sedas pilsētā un Valkas novadā - Zīles dabas taku parkveida pļavās, «LVM Zemes Dzīles» apsaimniekotajās smilts-grants atradnēs un citur.

Praktiskajā olimpiādes daļā tika kartēta Valkas-Valgas robeža, pētītas smiltis un grants, kartēta pilsētvide Sedā, mērīts, cik stāvas vai lēzenas ir kāpas. Olimpiādes starplaikos tika izspēlētas karšu cīņas. Papildus oficiālajai programmai dalībniekiem tika piedāvātas arī dažāda veida atpūtas iespējas, ekskursijas un citas aktivitātes.

Apsveicam Linardu Lūsi ar augsto panākumu ģeogrāfijā un pateicamies par skolas slavas kaldināšanu ārpus valsts robežām!

Plašāk šeit: https://www.visc.gov.lv/lv/jaunums/latvijas-izlase-gust-pilnu-medalu-komplektu-baltijas-geografijas-9-olimpiade


Rīgas Valsts 2. ģimnāzijas koris Dziesmu svētku ka...
02.06.2023. Ministru prezidents Krišjānis Kariņš a...