Skolotāju profesionālās pilnveides kursi Eiropas Kosmosa aģentūrā

No 15. līdz 17. maijam Eiropas Kosmosa aģentūra (EKA) rīkoja skolotāju tehnoloģiju un robotikas darbnīcas Beļģijā, Transinne e-tehnoloģiju laboratorijā. Mācību semināri un darbnīcas pulcēja 29 skolotājus no Spānijas, Grieķijas, Itālijas, Čehijas, Rumānijas, Kanādas, Polijas, Beļģijas un Latvijas. Latviju kursos pārstāvēja skolotāji no Valmieras tehnikuma, Kuldīgas Centra vidusskolas un arī mūsu pašu skolotāja Tatjana Strigaļova no Rīgas Valsts 2. ģimnāzijas.

Skolotāju profesionālās pilnveides semināri tika izstrādāti, balstoties uz pašreizējām EKA misijām un pētniecības aktivitātēm, aptverot tehnoloģijas, robotiku, Zemes novērošanu un kosmosa izpēti. Nodarbībās dalībniekiem tika sniegta iespēja gūt ieskatu EKA aktualitātēs, apgūt dažādu mācību rīku un platformu izmantošanu, kā arī pēc mācībām ar Kosmosa izziņas centra palīdzību sagatavosies jauniegūtās pieredzes pārnešanai izglītības standartā noteikto sasniedzamo rezultātu realizācijai mācību stundu ietvaros. Kosmosa tematika, sevī ietverot visaptverošu prasmju un kompetenču klāstu (kritisko domāšanu, problēmu risināšanu, digitālo pratību, jaunradi, uzņēmējspēju u.c.), protams, saistīta arī ar strauji augošo kosmosa industriju, kas jauniešiem nākotnē nodrošinās plašas darba iespējas.

Tatjana Strigaļova, kas piedalījās tieši vidusskolas skolotāju tehnoloģijas un robotikas darbnīcas semināros, pilnveides kursos dalījās arī ar savu pieredzi, uzstājoties ar prezentāciju "Unlocking the Power of InknoeClasspoint for Teachers".

Tatjana atzīst: "Tā bija lieliska iespēja gan uzzināt kaut ko jaunu, gan praktiski darboties, gan iegūt noderīgus mācību materiālus par Lego robotiem, par Arduiono un Raspberry Pi izmantošanu STEM priekšmetos. Apmācību laikā izveidojās arī plašs kolēģu kontaktu loks turpmākajiem projektiem. Noteikti sekošu līdzi EKA jaunumiem un piedalīšos arī tuvākajā tiešsaistes konferencē!"

Plašāks video materiāls pieejams šeit: https://www.facebook.com/reel/422681137209103

Šaha turnīrs
Padziļinātās ģeogrāfijas brīvdabas mācību nodarbīb...