12. a klases izrādes literatūras apguves procesā

7. februārī pavasara gaidās 12. a klases skolēni skolas zālē uzstājās ar I. Ziedoņa dzejas uzvedumu "Taureņu uzbrukums". Jau kopš 10. klases jaunieši mācījušies iestudēt literāros darbus, darboties grupās, rast kompromisus ideju vētrā un gala rezultātā piedāvāt skatītājiem savu vēstījumu. Arī šoreiz tapa 3 dažādas versijas par I. Ziedoņa brīnišķīgo dzejas krājumu.

Kā saka paši jaunieši, katra grupa spēja rasts savu oriģinālo skatījumu. Katrīna Liepniece apgalvo, ka „apbrīnoja pirmās grupas "Ar taureņiem" ieguldījumu scenogrāfijā", savukārt Anna Čudare norādīja, ka „īpaši jāizceļ grupas "Caur taureņiem" laikmetīgais piesitiens, jo parādīja ar svaigu elpu I. Ziedoņa dzejas valodu". Rēzija Ābeļkalne secina: „I. Ziedoņa "Taureņu uzbrukums" mūsu uztverē bija pasaule, kas katram jāatklāj, tā bija pildīta ar sevis un citu iekšējās pasaules iepazīšanu un atklāsmi. Mūs visus vienoja taurenis, dvēsele un sevis iepazīšana."

Teksts: Ilva Lazdāne

Franču valodas 54. olimpiādes 2. posma rezultāti