• Sākums
  • Jaunumi
  • EPVS absolventi apmeklē "Euroscola" pasākumu Strasbūrā

EPVS absolventi apmeklē "Euroscola" pasākumu Strasbūrā


Šī gada 24. novembrī Rīgas Valsts 2. ģimnāzijas EPVS programmas absolventi devās uz Strasbūru, lai piedalītos EP rīkotajā pasākumā "Euroscola". No visas Eiropas EPVS izvēlētajiem pārstāvjiem bija iespēja iejusties parlamenta deputātu lomās, piedaloties plenārsēdes simulācijā. Kā katru gadu, arī šajā tika izvēlēta galvenā tēma, kura tika veltīta pēdējā laikā aktuālam tematam - "Drošs internets stiprākai Eiropai: ES apņemšanās nodrošināt kiberdrošību". Skolēniem bija iespēja no Eiropas vadošajiem ekspertiem uzzināt kiberuzbrukumu radītos draudus kā indivīdiem, tā valstij kopumā, kā arī uzdod interesējošus jautājumus EP viceprezidentei Ditai Charanzovai.

Dienas otrajā pusē jaunieši pauda savas izvēlētās pozīcijas viedokli un nostāju par attiecīgo tematu, uzrunājot pārējos 580 skolēnus deputātus. Galu galā tika veikta balsošana par noteiktu likumu pieņemšanu, kurus vēlāk izklāstīs arī EP deputātiem un viceprezidentiem. Šis pasākums bija lieliska iespēja, kur skolēniem praktiski iejusties un labāk izprast EP deputātu darbu, kā arī viņu pieņemto likumu ietekmi uz katru no ES dalībvalstīm. Darba grupas savukārt attīstīja jauniešu oratora prasmes un spēju paust savu personīgo viedokli un uzskatus. Pasākums kopumā lika saprast, ka ar pietiekamu gribasspēku un iniciatīvas izrādīšanu arī jaunieši var ietekmēt notiekošos politiskos procesus, tāpēc ir svarīgi paust savu nostāju, tai skaitā balsojot nākamā gada EP vēlēšanās.

Tā kā EP ēka atrodas senatnīgajā un skaistajā Strasbūrā, nākamās brauciena dienas tika pavadītas, iepazīstot vietējo franču kultūru, kā arī pilsētas kultūrvēsturiskos pieminekļus. Viens no ievērojamākajiem un nozīmīgākajiem pieminekļiem bija Strasbūras Dievmātes katedrāle, kas pārsteidza ar grandiozajiem ēkas izmēriem un arhitektūrā apvienotajiem romānikas un gotikas stila elementiem. Skolēni izmantoja arī iespēju uzkāpt katedrāles tornī, no kura pavērās ainavisks skats uz vecpilsētu. Tika apskatītas arī citas nozīmīgas vecpilsētas celtnes, kā Strasbūras Nacionālā bibliotēka. Viscaur pilsētā varēja novērot franču un vācu kultūras sajaukumu kā ēku celtniecības stilā, tā arī ielu nosaukumos. Lai tuvāk iepazītu un izbaudītu franču mākslu, tās vēsturi, tika apmeklēts Strasbūras pilsētas mākslas muzejs Rohanas pilī, Strasbūras katedrāles vēstures muzejs, kā arī Modernās un laikmetīgās mākslas muzejs, kas piedāvāja tādu klasiķu kā Pikaso, Monē mākslas darbu orģinālus.

Pilsētai īpašu šarmu piešķīra Ziemassvētku noskaņās veidoti vietējie tirdziņi, piedāvājot franču tradicionālos labumus. Kā zināms, Strasbūra tiek uzskatīta par Eiropas Ziemassvētku galvaspilsētu, tāpēc izteiksmīgie ielu izgreznojumi ļāva pilsētu iepazīt svinīgā veidolā. Viens no brauciena spilgtākajiem mirkļiem bija Elzasas reģiona vietējo ēdienu baudīšana, iepazīstot arī Strasbūras unikālo gastronomiju. Brauciena laikā skolēniem bija iespēja iegūt daudzveidīgus iespaidus, kā arī noderīgu un praktisku pieredzi starptautiskā vidē. Kā "Euroscola" pasākums, tā pati Strasbūras pilsēta ļāva iepazīt daudznacionālu kultūru, tādējādi paplašinot jauniešu redzesloku un iepazīstot ārvalstu vienaudžu viedokli un skatījumu par sabiedrībai aktuālām tēmām.

Teksts: Jānis Arājs

12.b klase apmeklē LNMM nodarbību "Personības darb...
Tatjana Strigaļova gūst IKT Skatītāju simpātiju ba...