Rīgas pilsētas 3. atklātā ģeogrāfijas olimpiāde 8. un 9. klašu skolēniem

IMG_0633

22. janvārī Rīgas Valsts 2. ģimnāzija jau trešo gadu pēc kārtas organizēja ģeogrāfijas olimpiādi, tādēļ šajā datumā mūsu skolā pulcējās daudzi 8. un 9. klašu jaunie ģeogrāfi un viņu skolotāji no vismaz 40 Rīgas skolām, lai mērotos spēkiem ikgadējā ģeogrāfijas olimpiādē.

Skolēni pildīja dažādas grūtības pakāpes uzdevumus par aktualitātēm pasaulē, politisko ģeogrāfiju, saimniecības nozarēm un pasaules reģioniem. Pēc dotiem attēliem bija jāatpazīst pasaules valstis, bet aktuālā tekstā par gadalaikiem nācās meklēt atbildes uz jautājumu, kāds gadalaiks Latvijā ir šobrīd? Lielu interesi raisīja uzdevums par ASV prezidentu. Toties daudziem skolēniem grūtības sagādāja uzdevumi par mūsu Rīgas apkaimēm.

Olimpiādē uzvaras laurus 8. klašu grupā plūca Linda Reimane (Rīgas Valsts 2. ģimnāzija), Roberts Kārkliņš (Rīgas Valsts 1. ģimnāzija), Matīss Lotārs Nusbergs (Rīgas 6. vidusskola) un Bruno Garais (Rīgas Valsts 1. ģimnāzija). Savukārt 9. klašu grupā labākos rezultātus uzrādīja Eduards Sīlis (Āgenskalna Valsts ģimnāzija), Mārtiņš Baškēvics (Rīgas Centra humanitārā vidusskola), Roberts Lejnieks (Rīgas Kultūru vidusskola), Domeniks Janaitis (Rīgas 6. vidusskola) un Gustavs Strazdiņš (Āgenskalna Valsts ģimnāzija). Absolūtais līderis 8. klašu grupā ir Bruno Garais no Rīgas Valsts 1. ģimnāzijas, bet 9. klašu grupā – Gustavs Strazdiņš no Āgenskalna Valsts ģimnāzijas.

Paldies visiem ģeogrāfijas skolotājiem, kuri sagatavoja skolēnus šai olimpiādei. Bet īpašs paldies arī tiem 12 mūsu skolas skolēniem (Kristapam Bricam, Annai Elizabetei Strazdai, Jēkabam Jansonam, Mārtiņam Pūķim, Artūram Dzelmanim, Esterei Gailei, Lindai Sokoļskai, Lindai Melānijai Bergmanei, Matīsam Reinšmitam, Rūdolfam Dambiniekam, Dacei Annai Dillei un Ērikam Kārlim Bašēnam), kuri ļoti palīdzēja olimpiādes veiksmīgā norises nodrošināšanā.

Rīgas Valsts 2. ģimnāzija pateicas arī savam sadarbības partnerim AS «Latvijas valsts meži» (personīgi – Renātei Ribakai) par sarūpētajām balvām olimpiādes laureātiem.

Andris Ģērmanis

Draudzīgā aicinājuma medaļa
Robotikas artefaktu veidošana vidusskolēnu motivē...