Dimantus un dinozauru pēdas meklējot

17. un 24. septembrī 12. klašu skolēni, kuri mācās padziļināto ģeogrāfijas kursu (Ģeogrāfija II), apmeklēja Latvijas Universitātes Muzeja Ģeoloģijas kolekciju, lai piedalītos tā piedāvātajās aktīvajās nodarbībās.

Pirmajā viesošanās reizē muzejā skolēni iepazinās ar ģeohronoloģiskajām ērām, šķetināja kristāliskā pamatklintāja noslēpumus, apskatīja Latvijā iegūto naftu, pārrunāja aktuālos jautājumus par to, vai mūsu valsts teritorijā agrāk dzīvojuši dinozauri, vai Latvijā iespējams atrast dimantus, uzzināja daudz informācijas par derīgajiem izrakteņiem un saldūdens kaļķiezi – vienu no jaunākajiem iežiem.

Savukārt otrajā nodarbībā darbojāmies praktiski, noteicām iežus, šķirojām tos pa iežu grupām (magmatiskie ieži, metamorfie ieži, nogulumieži), pielietojām Mosa skalu minerālu cietības noteikšanai, iepazinām minerālu pazīmes (krāsa, cietība, tekstūra, struktūra), aplūkojām minerālu kristālus iežos un uzzinājām daudz noderīgas informācijas, nostiprinot un padziļinot stundās apgūto.

Pateicamies Dr. geol. Vijai Hodirevai par ilggadējo sadarbību mūsu skolas skolēnu izglītošanā ģeoloģijas jautājumos!

Skolēnu atsauksmes:

Marta:
"Man ļoti patika muzeja apmeklējums, turklāt nebija nekur tālu jāiet vai jābrauc, jo muzejs atrodas netālu no skolas. Manuprāt, bija ļoti vērtīgi iegūt plašāku informāciju par jau stundā apgūto vielu un aplūkot arī vizuāli, kā katrs iezis izskatās."

Sintija:
"Ļoti patika šīs divas nodarbības muzejā, varēju izprast visu stundās mācīto labāk, jo visi ieži bija fiziski saskatāmi un pat sataustāmi, tādēļ tagad noteikti arī spēju tos vienu no otra atšķirt."

Marta Lola:
"Nodarbības bija saistošas, lielisks veids kā nostiprināt jau klasē iegūtās zināšanas, pašam pārbaudīt sevi, kā arī iemācīties ko jaunu. Otrā nodarbība šķita vēl interesantāka, jo bija iespēja praktiski izmēģināt klasē runāto (pārbaudīt iežu cietību, ķīmisko sastāvu, redzēt rūdas)."

Šārona Alīda:
"Man patiešām patika abas nodarbības muzejā, jo profesorei izdevās veidot aizraujošu stāstījumu, no kura svarīgākais paliks atmiņā. Bija interesanti redzēt tik lielu iežu daudzveidību vienuviet, kā arī iežus aptaustīt un izpētīt tuvāk."

Teksts un foto: Andris Ģērmanis

Uz izrādi "Cilvēki laivās"
Pasaules lielākajā mācību stundā izskan ilgtspējīb...