Latvijas 46. atklātā ģeogrāfijas olimpiāde

Sestdien, 13. novembrī, notika Latvijas Universitātes Jauno ģeogrāfu skolas organizētā Latvijas 46. atklātā ģeogrāfijas olimpiāde.

Tajā dažādas grūtības pakāpes uzdevumus risināja 355 skolēni no visas Latvijas, viņu vidū arī 87 mūsu skolas jaunie ģeogrāfi.

Priecājamies un lepojamies, ka pirmās vietas uzvaras laurus izcīnījām visās vidusskolas klašu grupās. Tas pārliecinoši izdevās Rasai Droiskai (10.e klase), Tomam Andrim Putniņam (11.c klase) un Kristam Dāvidam Saulītim (12.sb klase).

Uzvarētāju vidū arī Braiens Martinsons (9.a klase), Madara Bērziņa (10.c klase), Linards Lūsis (10.d klase), Dāvids Ēberliņš (10.e klase) un Kārlis Knospiņš (11.a klase).

Rasa Droiska (10.e klase) pēc olimpiādes raksta: «Man olimpiāde patika. Sevišķi interesantas bija tematiskās kārtas, piemēram, kārta par sumo sporta veidu un Kurzemes reģionu. Ģeogrāfi kā tādi ir interesanta cilvēku grupa, jo, kā izrādās, tik apjomīgas zināšanas par mūsu pasaules kārtību neliedz visu paskaidrot vai saprast ar humora un ironijas devu.»

Dāvids Ēberliņš (10.e klase) piebilst: «Olimpiādes uzdevumi, kā vienmēr, nelika vilties. Darbs ar kartēm izdevās lieliski, bet mazliet «sapinos» ar akmeņiem, bākām un dažādiem objektiem. Olimpiāde iznāca garāka un smagāka nekā plānots, bet nogurumu izkliedēja pēdējais uzdevums ar pārgalvīgu asprātību.»

Paldies visiem mūsu skolas jaunajiem ģeogrāfiem par skolas slavas kaldināšanu Latvijā, veiksmīgi piedaloties šajā olimpiādē!

Andris Ģērmanis, ģeogrāfijas skolotājs

Tuvojas Rīgas pilsētas 5. atklātā ģeogrāfijas olim...
Atvērto ģeotelpisko datu hakatons skolēniem 2021