"Spīdīši" gūst simpātiju balvu mobilitātes izaicinājumu hakatonā "SmartMove"


8. un 9. maijā tika aizvadīts mobilitātes izaicinājumu hakatons "SmartMove", kuru organizēja JAL (Junior Acievement Latvia) un TSI (Transporta un satiksmes institūts).

Hakatonā kopā piedalījās 12 komandas, kuras 24 stundu laikā risināja mikromobilitātes problēmas, spēļošanas risinājumus, kas veicinātu kopbraukšanas pakalpojumu izmantošanu, alternatīvo degvielu izmantošanas perspektīvas tālsatiksmes pārvadājumos Eiropā un 'crowdsource' sabiedriskā transporta pieejamības datu izaicinājumus.

Konkursā piedalījās arī Rīgas Valsts 2. ģimnāzijas komanda "Spīdīši". Komandu pārstāvēja: Žans Barinovs (11.c), Regnārs Kārkliņš (11.c), Gavrils Kņiga (11.c) un skolniece Uļjana Polovko (10.e). Komanda risināja mikromobilitātes pētījuma izaicinājumu, piedāvājot mobilo lietotni kopā ar mobilā telefona turētāju, kas veicina drošus braukšanas paradumus. Jauniešu ideja guva atzinību, izcīnot TSI simpātiju balvu. Sveicam komandu ar gūtajiem sasniegumiem!

Par dalību konkursā stāsta viens no komandas dalībniekiem:

"Mūsu komanda izvēlējās risināt drošības jautājumus, kas saistīti ar sabiedrisko skūteru izmantošanu. Mūsu risinājums ietver mobilās lietotnes un īpašu telefona turētāju skūteriem, kas aprīkots ar NFC čipu. Lai piekļūtu mūsu lietotnei, lietotājiem jāreģistrējas vai nu ar SmartID, vai ar bankas kontu un jāveic sejas skenēšana. Skūteru izmantošana ir tikpat vienkārša kā Turned lietotnes atvēršana un telefona novietošana turētājā. Lietotne automātiski pārslēdzas uz braukšanas režīmu, iedarbina divas kameras ierakstīšanu, parāda ātrumu, skūtera baterijas stāvokli un karti ar tuvumā esošajiem skūteru braucējiem. Izmantojot mākslīgo intelektu un gudrās algoritmus, lietotne analizē lietotāja uzvedību, piemēram, citu apdzīšanu, ātrāko braukšanu vai atpūšanos, radot reitingu, kas ietekmē izmaksas par kilometru. Elektriskie skūteri piedāvā videi draudzīgu un ērtu ceļošanas veidu, taču gan valdībai, gan sabiedrībai pastāv bažas par drošību. Lai novērstu potenciālus aizliegumus, līdzīgi kā tie ir Parīzē, mēs aicinām obligāti uzstādīt mūsu lietotni. Turklāt tādu skūteru nomas uzņēmumi kā Bolt un Tuul var gūt finansiālu labumu, samazinot izdevumus, kas saistīti ar bojātu skūteru nomainīšanu. Lietotāji ir atbildīgi par savu rīcību un pastāvīgi tiek uzraudzīti, izmantojot lietotni.

Hakatonā mūsu veiktie uzdevumi ietvēra:
1. Mobilās lietotnes maketu izveidošanu.
2. Visu komponentu un daļu iegūšanu fiziskajam produktam.
3. Pirmo piecu gadu aptuvenā finanšu plāna izstrādi.
4. Logotipa dizainu un sloganu jeb saukļa izstrādi.
5. Elevatora uzrunas un prezentāciju izstrādi.

Šajā konkursā mūsu komanda ieguva 11 200 eiro atlaidi uz jebkuru trīs gadu bakalaura programmu TSI Universitātē."


Teksts: Ruta Pelce
Foto: Junior Achievement Latvia

Aizvadītas 26. Rīgas skolēnu spēles
Pēdējais zvans