Lindai Reimanei bronzas medaļa starptautiskajā Eiropas ģeogrāfijas olimpiādē

29. un 30. augustā notika Eiropas ģeogrāfijas olimpiāde, kurā Latviju pārstāvēja seši skolēni, starp tiem arī mūsu skolas 9.sb klases skolniece Linda Reimane, kura olimpiādē izcīnīja bronzas medaļu. Pie bronzas medaļām tika arī pārējie Latvijas izlases dalībnieki.

Eiropas ģeogrāfijas olimpiāde šogad bija plānota Serbijā, bet COVID-19 dēļ tā notika tiešsaistē. Olimpiāde norisinājās angļu valodā.

Pavisam olimpiādē piedalījās 14 Eiropas un Āzijas valstu (Latvija, Lietuva, Igaunija, Baltkrievija, Krievija, Čehija, Beļģija, Slovēnija, Bulgārija, Serbija, Bosnija un Hercegovina, Azerbaidžāna, Turcija un Kazahstāna) 77 skolēni.

Ģeogrāfijas olimpiādē skolēni risināja uzdevumus par dažādām tēmām – klimatu, resursiem, kultūras ģeogrāfiju, tūrismu, ainavām, pilsētām, ekonomisko ģeogrāfiju un citām. Savukārt uzdevumi tika veidoti trīs grupās – tests, rakstiskā daļa un praktiskais darbs.

Lindu Eiropas ģeogrāfijas olimpiādei sagatavoja ģeogrāfijas skolotājs Andris Ģērmanis. Rīgas Valsts 2. ģimnāzijas saime apsveic Lindu Reimani ar ļoti augsto sasniegumu Eiropas ģeogrāfijas olimpiādē un pateicas par skolas slavas kaldināšanu starptautiskā mērogā!

Andris Ģērmanis

Pie zilās Donavas