12.d klases atsauksmes par I. Ziedoņa klases apmeklējumu 2024. gada 22. aprīlī

Skolas somas ietvaros apmeklētā Imanta Ziedoņa klase bija jauks, interaktīvs un multimodāls mācību stundas piemērs, kas uzsvaru lika uz komunikāciju un komandas darbu.

- Valters

Pēc Ziedoņa klases apmeklēšanas varu secināt, ka tā bija laba atelpa no skolas ierastās rutīnas. Kaut arī "izlauzties" no istabas aizņēma nedaudz laika, tas tik un tā izdevās bez īpaši lielām problēmām. Uzskatu, ka arī 12. klases skolēni var paņemt "atpūtas" dienu un veikt šādus saliedēšanās pasākumus.
- Roberts L.

Mācību nodarbība I. Ziedoņa klasē ir lielisks interaktīvs un multimodāls veids, kā bērnus un jauniešus iepazīstināt ar Imanta Ziedoņa daiļradi un plašāku sabiedrisko darbību. Īpaši atmiņā palika interaktīvā viktorīna par Imanta Ziedoņa biogrāfiju. Tā bija iespēja uzzināt dažādus saistošus faktus.
- Cieņā Linards

Apmeklējot Ziedoņa klasi, es ļoti novērtēju pārdomāto scenāriju, ko sniedza nodarbības vadītāja. Līdztekus pašai izlaušanās spēlei, kas ir galvenā aktivitāte, tika sniegta arī iespēja dziļāk ielūkoties paša I. Ziedoņa daiļradē un biogrāfijā. Stāstījums bija interesants un ļoti papildināja pasākumu, paldies!
- Elza

Ziedoņa klasē viesojos pirmo reizi un droši varu apgalvot, ka labprāt tur atgrieztos. Gaišajās, mājīgajās muzeja telpās tikām sagaidīti un uzņemti ļoti silti un viesmīlīgi. Manuprāt, Ziedoņa klases programmas kuratoru lēmums veidot nodarbību divas daļās ir ļoti pārdomāts. Šīs ekskursijas laikā ne tikai atsvaidzināju un papildināju savas zināšanas par Imanta Ziedoņa biogrāfiju, bet arī, piedaloties izlaušanās spēlē, atsaucu atmiņā bērnībā lasīto pasaku "Kroko un Dils". Ziedoņa klasi noteikti ir vērts apmeklēt!
- Eva Elizabete

Nodarbība iesākās ar 10 testa jautājumiem par un ap Imantu Ziedoni. Atbildot uz jautājumiem, varēju pārbaudīt savas zināšanas ne tikai par I. Ziedoni, bet arī par dažiem citiem latviešu rakstniekiem. Šajā nodarbībā es uzzināju, ka I. Ziedonis ne tikai atbrīvoja dižkokus, bet arī mudināja izkopt senās keramikas tradīcijas, atverot skolu, organizēja folkloras pasākumus un pārgājienus apkārt Latvijai. Tas pierāda, cik sociāli aktīvs bijis Imants un cik ļoti viņam rūpēja latviskās tradīcijas un daba. Pārsteigumu sagādāja arī Imanta sarakstītās grāmatas. Izrādās, ka viņš ir autors bērnu grāmatai "Kas ir kolhozs?". Prieks bija arī uzzināt, ka Imants bija parasts cilvēks, kurš bijis atvērts, kurš labprāt piebiedrojās svešiniekiem svinībās un kurš vēlējās dzīvot tuvāk dabai, tuvāk mežam un nevēlējās, lai kāds vēlāk viņa mājā Murjāņos staigātu ar bahilām, bet gan varētu brīvi iet tajā un ņemt rokās to, ko grib.
Imanta Ziedoņa klase ir lielisks piemērs, kā mācīšanās procesu padarīt izklaidējošu. Šī bija ļoti laba pieredze uzzināt un nostiprināt zināšanas par Imantu Ziedoni. Izrādās, ka izlaušanās istabas var būt interesantas arī par pasakām, tāpēc es labprāt nākotnē apmeklētu pārējās divas istabas.
- Ar cieņu Kristaps

Ziedoņa izlaušanās spēles apmeklējums man atļāva iejusties vecvecāku stāstos. Istaba, no kuras varēja novērot ziemas ielaušanos pavasarī, lika man pārdomāt Latvijas senatnes cilvēku dzīves ikdienu. Kopumā pasākums bija pilns ar azartu un pārdomām.

- Renārs

1. Atklātā ekonomikas olimpiāde