Tiesnese Veronika Krūmiņa vada tiesību zinību stundu savā pirmajā skolā

Interesanta un izzinoša pēdējā oktobra diena bija Rīgas Valsts 2.ģimnāzijas 12.klašu skolēniem. Pie viņiem viesojās un tiesību zinību stundu vadīja Augstākās tiesas Administratīvo lietu departamenta priekšsēdētāja Veronika Krūmiņa. Skolā, kuru vienpadsmit gadu savulaik tiesnese saukusi par savu.
Veronika Krūmiņa skolēnus iepazīstināja ar Latvijas tiesu sistēmu, kas dod iespēju cilvēkiem savu taisnību skaidrot trīs tiesu instancēs, dažādām lietu kategorijām un lietu izskatīšanu tiesā. Tiesnese savu stāstījumu veidoja, lai atbildētu uz skolēniem aktuāliem un interesējošajiem jautājumiem. Viņa sniedza gan konkrētas atbildes uz konkrētiem jautājumiem, gan izteica savas pārdomas par jautājumiem, kas skar ikviena tiesības. Ar piemēriem par dažādās tiesu lietās esošām situācijām tiesnese mudināja skolēnus būt uzmanīgiem, steigā parakstot kādus dokumentus vai piesakoties izlīdzēt draugam, galvojot viņa studiju vai kādu citu kredīta līgumu. Kā atzina tiesnese, dzīvē situācijas ir dažādas, un tiesa neko nevar palīdzēt, ja cilvēks neapdomīgi ir uzņēmies kādas saistības vai ieķīlājis dzimtas māju.
Atbildot uz skolēnu jautājumiem, Veronika Krūmiņa pastāstīja kāds ir bijis viņas ceļš līdz tiesneša amatam. Pēc Latvijas Universitātes Juridiskās fakultātes beigšanas un vairāku gadu strādāšanas valsts pārvaldē, Veronika Krūmiņa saskatīja nepieciešamību būt neatkarīgākai lēmumu pieņemšanā, kas dažkārt, strādājot valsts pārvaldē, nav īstenojams. Šis laiks sakrita ar administratīvo tiesu veidošanu, kas deva iespēju izmantot iepriekš darbā gūto pieredzi, lai veidotu sistēmu, kas nodrošinātu cilvēkiem iespēju aizstāvēt savas tiesības saskarsmē ar valsts un pašvaldību iestādēm.
Noslēgumā Veronika Krūmiņa vēlēja jauniešiem atrast savu vietu dzīvē un nekļūdīties profesijas izvēlē, novēlot strādāt darbu, kas dod gandarījumu.
7.novembrī tiesnese Veronika Krūmiņa dosies arī uz skolu, kuru ir beigusi viņas mamma – Aknīstes vidusskolu, kur arī vadīs tiesību zinību stundu un aicinās jauniešus uz sarunu.
Augstākā tiesa šogad – Latvijas simtgades gādā – aicināja tiesnešus doties uz savām skolām, lai runātu ar bērniem un jauniešiem par valsti, tās uzbūvi, tiesas vietu un tiesneša lomu valsts dzīvē. Interesi piedalīties savu vai vecāku skolu vai dzimtās puses apciemošanā izteicis arī Civillietu departamenta priekšsēdētājs Aigars Strupišs, kā arī Tieslietu padomes sekretariāta vadītāja Solvita Harbaceviča un Eiropas Savienības Tiesas tiesnesis Egils Levits.

Valsts svētku koncerts 16. novembrī
Pedagogu profesionālās pilnveides kursi «Izglītoja...