Orientēšanās spēle "saSkati Eiropu"

9. maijā – Eiropas dienā – Rīgas Valsts 2. ģimnāzijas Eiropas Parlamenta vēstnieku komandas pārstāvji sadarbībā ar Rīgas Valsts 1. un 3. ģimnāziju, kā arī Eiropas Savienības māju un Latvijas Republikas Saeimu organizēja orientēšanās spēli "saSkati Eiropu". Spēles ievaros rīdzinieki, īpaši – skolēni, tika aicināti pārbaudīt un aktualizēt savas zināšanas par dažādiem tematiem, kas saistīti ar Eiropas Parlamentu.

Spītējot laikapstākļiem, aktivitātē dalībnieku bija ļoti daudz, un, kā atzīst paši dalībnieki, uzdevumu izpilde nesagādāja grūtības – tā vairāk raisīja dalībniekos prieku un vēlmi apmeklēt arī citus kontrolpunktus.
Kontrolpunktā pie Rīgas Valsts 2. ģimnāzijas dalībnieki tika aicināti domāt par Eiropas vērtībām. Dalībniekiem bija iespējams gan pārbaudīt zināšanas, atbildot uz vēstnieku uzdotajiem erudīcijas jautājumiem, gan izvēlēties savu vērtību, kura katram šķiet vissvarīgākā. Īpaši lielu atsaucību izpelnījās Latvijas un Eiropas dziesmu minēšanas uzdevums. Interesenti aktivitātē varēja ne vien atminēt dziesmu nosaukumu un izpildītāju, bet arī dziedāt un pat dejot līdzi!

Šādu pasākumu rīkošana ir lielisks veids un iespēja, kā gan jauniešus, gan pieaugušos aicināt uzzināt vairāk par Eiropas vērtībām un kultūru caur dažādām atraktīvām un izglītojošām aktivitātēm.

Paldies visiem orientēšanās spēles "saSkati Eiropu" dalībniekiem un ikvienam, kas izrādīja interesi, un piedalījās pasākumā, apmeklējot Rīgas Valsts 2. ģimnāzijas telti!

Teksts: Jānis Arājs

Latviešu valodas un literatūras valsts 50. olimpiā...
"KSIM Cēsis 2024" fināls