Starptautiski biznesa ideju konkursi ekonomikā

Rīgas Valsts 2. ģimnāzija, sadarbībā ar Rīgas ekonomikas augstskolu (SSE Riga), no 2013. gada organizē biznesa ideju konkursus ekonomikā Latvijas Valsts ģimnāziju 10. – 12. klašu skolēnu komandām. No 2015. gada konkurss kļuvis starptautisks, jo konkursa finālā Latvijas Valsts ģimnāziju komandām pievienojas ārvalstu komandas.

Konkursa tēmas saistītas ar dažādām aktualitātēm ekonomikā: ilgtspējīgas biznesa idejas, ilgtspējīgs iepakojums, vietējā ražotāja preces konkurētspēja, sociāli atbildīga uzņēmējdarbība, koplietošanas ekonomika, cirkulārā jeb aprites ekonomika.

Konkurss noris divās kārtās. Pirmajā kārtā skolēniem ir iespēja piedalīties Rīgas Ekonomikas augstskolas pasniedzēju divās Skype lekcijās, kur tiek apskatīta konkursa tēmas un izstāstīta informācija par veicamajiem uzdevumiem un vērtēšanas kritērijiem. Tad konkursa dalībnieki iesūta savus darbus, kuri tiek izvērtēti un labākajiem dota iespēja piedalīties finālā. Finālā konkursa komandu dalībnieki kopā ar mentoriem - Rīgas Ekonomikas augstskolas studentiem izveido savu darbu prezentācijas. Skolēni savu paveikto prezentā Rīgas Ekonomikas augstskolas ekspertu komisijai, kura izvērtē skolēnu sniegumu.

Konkurss veicina sadarbību starp skolu, augstskolu un darba vidi.

Par "Dvēseļu puteni"
8. a kl. apmeklēja Kara muzejā lekciju