Teātra kolektīvs ''In statu nascendi''

       

    Kolektīva "In statu nescendi" nosaukumam latīņu valodā ir nozīme – “tapšanas stadijā”... Vairākus gadus to vada skolotāja Iveta Skrastiņa, kuras iestudēto izrāžu kontā jau ir vairāk nekā trīsdesmit lugu.

 Viņa atzīst, ka vislielākais gandarījums ir savus bijušos aktierus redzēt gan televīzijas ekrānos, gan jauno aktieru un režisoru rindās, proti, joprojām pietuvinātus skatuvei vai kā skolotājus. Paradoksālākais ir tas, ka ģimnāzisti, kuri vidusskolas posmā izvēlas mācīties citās mācību iestādēs, tomēr ar aizrautību turpina piedalīties Rīgas Valsts 2. ģimnāzijas teātra kolektīva darbā.

          Teātra kolektīva mērķis ir iestudēt vismaz vienu vai divas jaunas izrādes mācību gada laikā. 2018./2019. mācību gadā ļoti veiksmīgi iestudēts M. Zālītes un J. Lūsēna mūzikls ''Kaupēn, mans mīļais''. 2019./2020. mācību gadā pamatskolas grupa strādās pie Tijas Bangas lugas "Septiņas vecmeitas” iestudējuma , savukārt vidusskolas grupa - Laura Gundara lugas ''Advents Silmačos''. Vadītājai un jaunajiem aktieriem tuva ir  Rūdolfa Blaumaņa dramaturģija, tāpēc viņa lugas iestudētas ne vienu reizi vien.

  1. /2020. mācību gadā kolektīvam pievienojies atkal daudz jauno aktieru, kuri, kā režisore smejas, visi ambiciozi kandidē uz galvenajām lomām.

          Pamatskolas grupā darbojas16, bet vidusskolas - 22 skolēni. Viņi ir tie, kuri visbiežāk ģimnāzijā vada liela mēroga sarīkojumus.

          Īsumā raksturojot teātra kolektīvu, ģimnāzisti parasti min šādus atslēgas vārdus : smiekli, smaids, mīlestība, sirsnība un spēja saprasties, jēgpilni pavadīts brīvais laiks, izaicinājums apgūt liela apjoma tekstus, vienots, radošs, draudzīgs kolektīvs, gandarījums par paveikto.

                   Teātra kolektīva dalībniekiem ir iespēja bagātināt savu dzimto valodu, attīstīt radošo domāšanu un iztēli, kopt improvizācijas prasmes. Skolotāja Iveta Skrastiņa saviem aktieriem, ar kuriem allaž lepojas, saka : ''Novēlu radoši domāt un būt bezbailīgiem! Katra diena ir kā  brīnums. Pieņemiet svētību, strādājiet un radiet savus mazos mākslas darbus jau šodien !''