Font Size

Fonta Izmērs

Notikumu apskats

Uzdevumā «Attēlu tests» bija jātiek galā ar dažādām ģeogrāfijas aktualitātēm un pamatjautājumiem – ģeogrāfiskajām koordinātām, dienas, nakts un gadalaiku maiņu, tūrisma objektiem, Latvijas karti, nacionālajiem tērpiem un ēdieniem, Maķedonijas jauno nosaukumu un daudziem citiem jautājumiem. Vislabākos rezultātus uzdevumā 8. klašu grupā uzrādīja Roberts Titovs (Rīgas 84. vidusskola), un Roberts Grandāns (Rīgas Igauņu pamatskola) bet 9. klašu grupā – Andris Mārtiņš Ramāns (Rīgas Imantas vidusskola), Raitis Riters (Iļģuciema vidusskola) un Aleksandrs Jazdanovs (Rīgas 13. vidusskola).

Nākamais uzdevums «Apgalvojumi» lika šķetināt dažādas ģeogrāfijas problēmas. Uzdevumā augstāko punktu skaitu 8. klašu grupā izcīnīja Roberts Grandāns (Rīgas Igauņu pamatskola), Armands Jozapovičs (Rīgas 66. speciālā vidusskola) un Aleksis Paeglis (Rīgas 25. vidusskola), bet 9. klašu grupā – Ričards Liškovskis (Rīgas 49. vidusskola), Jānis Iļjenko (Rīgas Centra humanitārā vidusskola), Sofija Frančeska Putniņa (Rīgas Centra daiļamatniecības pamatskola), Iļja Ostrovskis (J. G. Herdera Rīgas Grīziņkalna vidusskola), Akims Deņgubs (Rīgas Purvciema vidusskola) un Artūrs Erdmanis (Rīgas 64. vidusskola).

Trešajā uzdevumā «Praktiskais darbs» bija jārisina dažādi praktiski uzdevumi. Skolēni aprēķināja attālumu, ūdens sāļumu, gaisa temperatūras amplitūdu, noteica meža augšanas apstākļu tipus un veidoja kokaudzes formulu, veidoja grafiskus attēlus. Vislabākās zināšanas 8. klašu grupā uzrādīja Nauris Prikšāns (Rīgas Valsts 1. ģimnāzija), bet 9. klašu grupā –Mārtiņš Prokuratovs (Rīgas Valsts 2. ģimnāzija).

Ceturtajā uzdevumā «Tests» bija jāsarindo valstis pēc to iedzīvotāju skaita, jāzina valstu galvaspilsētas, jāstrādā ar kontinentu ģeogrāfiju un Latvijas novadiem, jāatpazīst 10 Latvijā augošu koku sugas un jāveic vēl citi uzdevumi. 8. klašu grupā šajā kārtā labāko rezultātu sasniedza Roberts Kukšinovs (Rīgas 84. vidusskola), bet 9. klašu grupā labāko rezultātu uzrādīja Roberts Zebris (Rīgas Valsts 2. ģimnāzija).

Piektajā uzdevumā «Mīkla» bija jāmin krustvārdu mīkla. 8. klašu skolēni minēja mīklu par mežiem, bet 9. klašu skolēni – par dabas ģeogrāfijas jēdzieniem. 8. klašu grupā visvairāk punktu ieguva Nauris Prikšāns (Rīgas Valsts 1. ģimnāzija) un Alberts Roze (Rīgas Valsts 1. ģimnāzija), bet 9. klašu grupā – Mārtiņš Prokuratovs (Rīgas Valsts 2. ģimnāzija) un Kristaps Guntis Drunka (Rīgas 49. vidusskola).

Pēdējais uzdevums «Teksts» bija veidots kā darbs ar tekstu. 8. klašu skolēni strādāja ar tekstu par Latvijas Valsts Mežu dabas parku Tērvetē, bet 9. klašu skolēni – par veciem un dabiskiem boreālajiem mežiem – Gada dzīvotni 2019. Šajā uzdevumā 15 8. klašu skolēni ieguva maksimālo punktu skaitu (20 punktus): Nauris Prikšāns (Rīgas Valsts 1. ģimnāzija), Edvards Sprindžuks-Golubcovs (Rīgas Valsts 1. ģimnāzija), Alberts Roze (Rīgas Valsts 1. ģimnāzija), Roberts Lejnieks (Rīgas Kultūru vidusskola), Viviāna Kalniņa (Mežciema pamatskola), Ģertrūde Strance (Rīgas Juglas vidusskola), Mareks Kondratjuks (I. Kozakēvičas Poļu vidusskola), Aryna Golovach (Rīgas 13. vidusskola), Estere Saliņa (Mežciema pamatskola), Andrejs Kulago (Rīgas Purvciema vidusskola), Ralfs Liepiņlauskis (Rīgas 41. vidusskola), Ando Paļeļunas (Rīgas Lietuviešu vidusskola), Roberts Joņins (Ziemeļvalstu ģimnāzija), Andrejs Bovsunovskis (Rīgas Purvciea viduskkola) un Sofija Brazovska (Rīgas 40. vidusskola), savukārt starp 9. klašu skolēniem kārtā labākos rezultātus uzrādīja Leons Podbrezskis (Rīgas 54. vidusskola).

Apsveicam Rīgas pilsētas 2. atklātās ģeogrāfijas olimpiādes laureātus!

8. klašu grupā 1. vietuieguva Nauris Prikšāns (Rīgas Valsts 1. ģimnāzija), Roberts Kukšinovs (Rīgas 84. vidusskola), Edvards Sprindžuks-Golubcovs (Rīgas Valsts 1. ģimnāzija), un Alberts Roze (Rīgas Valsts 1. ģimnāzija).

9. klašu grupā 1. vietuieguva Mārtiņš Prokuratovs (Rīgas Valsts 2. ģimnāzija), Andris Mārtiņš Ramāns (Rīgas Imantas vidusskola), Emīlija Hermane (Rīgas Centra daiļamatniecības pamatskola), Kristaps Guntis Drunka (Rīgas 49. vidusskola), Marija Sazoņenko (Rīgas Anniņmuižas vidusskola) un Ričards Liškovskis (Rīgas 49. vidusskola).

2., 3. vietu un atzinību ieguvēji pievienoti olimpiādes laureātu sarakstā. Apsveicam!

Pēc olimpiādes uzdevumu risināšanas skolēniem un skolotājiem bija lieliska iespēja noklausīties un noskatīties Latvijas Universitātes Ģeogrāfijas un Zemes zinātņu fakultātes pētnieka, ģeoloģijas doktora Kristapa Lamstera lekciju «Antarktīdas ģeogrāfija un polārpētnieku ekspedīcija Antarktīdā».

Galvenais ieguvums ir ne tikai uzkrāto zināšanu un prasmju pārbaude un cīņa par uzvaru, bet arī jaunu zināšanu gūšana. Daudziem olimpiādes dalībniekiem bija iespējams uzzināt puteņu veidus (sniegvilksnis, zemais putenis, pilnputenis) un daudzus citus retāk dzirdētus ģeogrāfijas terminus, kā arī krietni papildināt zināšanas par planētas aukstāko kontinentu, kura izpētē latviešu zinātniekiem ir uzkrāta nozīmīga pieredze.

Olimpiādes organizators – Rīgas Valsts 2. ģimnāzija – pateicas visiem olimpiādes dalībniekiem, balvu sponsoriem, lektoram – polārpētniekam, Rīgas pilsētas skolu ģeogrāfijas skolotājiem, kuri raiti laboja skolēnu olimpiādes darbus, kā arī vadīja olimpiādes darbus telpās. Pateicamies arī olimpiādes organizatoriskajā darbā iesaistītajiem mūsu skolas 9.SB, 10.d un 10.SB klases skolēniem.

Sirsnīgi pateicamies mūsu sadarbības partneriem, balvu sponsoriem – AS «Latvijas Valsts Meži» (personīgi – Līgai Abizārei), SIA «Rīgas Meži» (personīgi – Inesei Slokenbergai) un SIA «Karšu izdevniecība Jāņa sēta» (personīgi – Danai Spullei)! Pateicoties mūsu sadarbības partneriem un balvu sponsoriem, olimpiādes 1. vietu ieguvēji varēja saņemt vērtīgas balvas – grāmatas, ceļvežus un kartes.

Pateicamies arī par saņemtajām pozitīvajām atsauksmēm olimpiādes organizācijā. Tās ļauj mums domāt, ka šādu olimpiādi ir nepieciešams organizēt arī nākamajā gadā. Ceram pēc gada Rīgas Valsts 2. ģimnāzijā tikties Rīgas pilsētas 3. atklātajā ģeogrāfijas olimpiādē 8. un 9. klašu skolēniem!

Sākums Notikumu apskats Pasākumi 2016./2017. mācību gadā Rīgas pilsētas 2. atklātā ģeogrāfijas olimpiāde 8. un 9. kl. skolēniem