Notikumu apskats

23. janvārī Rīgas Valsts 2. ģimnāzijā norisinājās Rīgas pilsētas 1. atklātā ģeogrāfijas olimpiāde 8. un 9. klašu skolēniem. Tajā sešos uzdevumos spēkiem mērojās 167 skolēni no 55 Rīgas skolām. Jaunie ģeogrāfi risināja dažādas grūtības pakāpes uzdevumus un cīnījās par uzvaru šajā olimpiādē.
Uzdevumā “Attēlu tests” bija jātiek galā ar ģeogrāfijas pamatjautājumiem – ģeogrāfiskajām koordinātām, dienas, nakts un gadalaiku maiņu, tūrisma objektiem, Latvijas karti un daudziem citiem jautājumiem. Vislabākos rezultātus uzdevumā 8. klašu grupā uzrādīja Mārtiņš Prokuratovs (Rīgas Valsts 2. ģimnāzija), bet 9. klašu grupā – Lauris Emīls Frēlihs (Rīgas Valsts 2. ģimnāzija) un Leons Seļezņovs (Rīgas I. Kozakēvičas Poļu vidusskola).

Nākamais uzdevums “Cietais rieksts” patiešām izrādījās grūti “pārkožams”. 9. klašu skolēniem šis uzdevums bija veidots par ošu mežiem. Skolēni tajā veidoja kokaudzes formulu, risināja sukcesijas gaitu pēc meža nociršanas, atbildēja uz sarežģītiem jautājumiem gan par ošu bioloģiju, gan ģeogrāfiju. Savukārt 8. klašu jaunie ģeogrāfi šajā kārtā risināja uzdevumus par Austrālijas ģeogrāfiju – atminēja Austrālijas miljonpilsētas, aizpildīja konktūrkarti un atbildēja uz āķīgiem jautājumiem. Uzdevumā augstāko punktu skaitu 8. klašu grupā izcīnīja Renārs Lellis (Rīgas Valsts 2. ģimnāzija) un Aleksandrs Jazdanovs (Rīgas 13. vidusskola), bet 9. klašu grupā – Ieva Samsone (Rīgas Natālijas Draudziņas vidusskola).
Trešajā uzdevumā “Mīkla” bija jārisina krustvārdu mīkla. 8. klašu jaunie censoņi to risināja par Dienvidamerikas ģeogrāfiju, bet 9. klašu skolēni – par Baltijas jūru. Vislabākās zināšanas par Dienvidameriku šajā kārtā uzrādīja Emīlija Hermane (Rīgas Centra daiļamatniecības pamatskola), bet par Baltijas jūru nepārspēts palika Aleksandrs Lipins (Rīgas Klasiskā ģimnāzija).
Ceturtajā uzdevumā “Karte” bija doti 20 valstu apraksti, pēc kuriem bija jāatpazīst aprakstītā valsts un jāzina, kur tā atrodas kartē. 8. klašu skolēni strādāja ar Āzijas karti, bet 9. klašu skolēni – ar Eiropas karti. 8. klašu grupā visas valstis atpazina, politisko karti pilnīgi precīzi zināja un līdz ar to par nepārspētu līderi šajā kārtā kļuva Artūrs Aleksandrovs (Rīgas Juglas vidusskola), bet 9. klašu grupā labāko rezultātu uzrādīja Leons Seļezņovs (Rīgas I. Kozakēvičas Poļu vidusskola).

Piektajā uzdevumā “Rēķini” bija jātiek galā ar mērogiem, debespusēm, azimutu, attālumiem, ūdens sāļumu un orientēšanos. Vairāki skolēni šajā uzdevumā spēja iegūt maksimāli iespējamo punktu skaitu. 8. klašu grupā tāds bija Emīls Laucis (Rīgas 84. vidusskola), bet 9. klašu grupā – Kristiāna Purgale (Rīgas 84. vidusskola), Kristaps Brics (Rīgas Valsts 2. ģimnāzija), Krišjānis Pērkons (Rīgas 84. vidusskola) un Arsēnijs Kadiševs (Rīgas Anniņmuižas vidusskola).
Pēdējais uzdevums “Teksts” bija veidots kā darbs ar tekstu. 8. klašu skolēni strādāja ar klimata pārmaiņu jautājumiem, bet 9. klašu skolēni – par kartupeļiem Latvijā. Šajā uzdevumā labākos rezultātus 8. klašu grupā uzrādīja Renārs Lellis (Rīgas Valsts 2. ģimnāzija), Francis Keišs (Rīgas Valsts 1. ģimnāzija), Valērija Drača (Rīgas 40. vidusskola) un Ēvalds Marks Strautiņš (Rīgas 19. vidusskola), savukārt starp 9. klašu skolēniem, izcīnot maksimāli iespējamo punktu skaitu, nepārspēti palika Toms Gelpers (Rīgas Kultūru vidusskola) un Estere Manceviča (Rīgas 41. vidusskola).
Pateicamies olimpiādes balvu sponsoram SIA “Karšu izdevniecība Jāņa sēta”. Paldies par sarūpētajām kasāmkartēm olimpiādes laureātiem!

Apsveicam Rīgas pilsētas 1. atklātās ģeogrāfijas olimpiādes laureātus!
8. klašu grupā 1. vietu ieguva Jānis Niklāvs Iļjenko (Rīgas Centra humanitārā vidusskola), Mārtiņš Prokuratovs (Rīgas Valsts 2. ģimnāzija), Kristaps Guntis Drunka (Rīgas 49. vidusskola), Ričards Liškovskis (Rīgas 49. vidusskola).
9. klašu grupā 1. vietu ieguva Leons Seļezņovs (Rīgas I. Kozakēvičas Poļu vidusskola), Kristiāna Purgale (Rīgas 84. vidusskola), Kristaps Brics (Rīgas Valsts 2. ģimnāzija), Aleksandrs Lipins (Rīgas Klasiskā ģimnāzija).
2., 3. vietu un atzinību ieguvēji pievienoti olimpiādes laureātu sarakstā.

Olimpiādes organizators – Rīgas Valsts 2. ģimnāzija – pateicas visiem olimpiādes dalībniekiem, balvu sponsoram, Rīgas pilsētas skolu ģeogrāfijas skolotājiem, kuri precīzi un raiti laboja skolēnu olimpiādes darbus, kā arī vadīja olimpiādes darbus telpās. Pateicamies arī olimpiādes organizatoriskajā darbā iesaistītajiem skolēniem.
Pateicamies arī par daudzajām saņemtajām pozitīvajām atsauksmēm. Tās ļauj mums domāt, ka šādu olimpiādi ir nepieciešams organizēt arī nākamajā gadā. Uz tikšanos Rīgas Valsts 2. ģimnāzijā Rīgas pilsētas 2. atklātajā ģeogrāfijas olimpiādē 8. un 9. klašu skolēniem nākamgad!

Sākums Notikumu apskats Pasākumi 2016./2017. mācību gadā Rīgas pilsētas 1. atklātā ģeogrāfijas olimpiāde