Font Size

Fonta Izmērs

Foto galerija

12. februāris -Skolas dibināšanas diena 

23. janvārī Rīgas pilsētas 1. atklātā ģeogrāfijas olimpiāde 8. un 9. klašu skolēniem

23. janvārī Rīgas Valsts 2. ģimnāzijā norisinājās Rīgas pilsētas 1. atklātā ģeogrāfijas olimpiāde 8. un 9. klašu skolēniem. Tajā sešos uzdevumos spēkiem mērojās 167 skolēni no 55 Rīgas skolām. Jaunie ģeogrāfi risināja dažādas grūtības pakāpes uzdevumus un cīnījās par uzvaru šajā olimpiādē. Rīgas pilsētas 1. atklātā ģeogrāfijas olimpiāde

Apsveicam Rīgas pilsētas 1. atklātās ģeogrāfijas olimpiādes laureātus!
8. klašu grupā 1. vietu ieguva Jānis Niklāvs Iļjenko (Rīgas Centra humanitārā vidusskola), Mārtiņš Prokuratovs (Rīgas Valsts 2. ģimnāzija), Kristaps Guntis Drunka (Rīgas 49. vidusskola), Ričards Liškovskis (Rīgas 49. vidusskola). 9. klašu grupā 1. vietu ieguva Leons Seļezņovs (Rīgas I. Kozakēvičas Poļu vidusskola), Kristiāna Purgale (Rīgas 84. vidusskola), Kristaps Brics (Rīgas Valsts 2. ģimnāzija), Aleksandrs Lipins (Rīgas Klasiskā ģimnāzija).

22. decembrī 7. - 9. klašu skolnieki pulcējās zālē uz I semestra noslēguma pasākumu, kurā pārlūkoja paveikto, lai prieks par labi izdarītu darbu spārnotu jauniem panākumiem. Klašu vidējās atzīmes I semestrī ir no 7,4 līdz 7,9, bet visā klašu grupā kopā 7,62. Skolēni, kuriem liecībās nav zemāku vērtējumu par 7 ballēm saņēma ģimnāzijas direktora atzinības rakstusFoto: I.Krastiņa 

21. decembrī pamatskolas Ziemassvētku koncerts Foto: I.Krastiņa  

18. decembrī  Ikgadējais Ziemassvētku koncerts  Foto: I.Krastiņa   

9. decembrī TC DOMINA SHOPPING Rīgas Valsts 2. ģimnāzijas seši Skolēnu mācību uzņāmumi no 9.sb un 11.b klases piedalījās Junior Achievement Latvija organizētajā Skolēnu mācību uzņēmumu Latvijas mēroga pasākumā "CITS BAZĀRS"

Valsts svētku koncerts 17. novembrī  Foto: I.Krastiņa

10-to klašu iepazīšanās pasākums    Foto: I.Krastiņa 

Sveicam mūsu sportistus! Mūsu skolas zēnu un meiteņu strītbola komandas piedalījās Olimpiskās dienas strītbola sacensībās Rīgas pilsētā(22.09.2017.), kurās meitenes izcīnīja 1. vietu, bet zēni 3. vietu, tādejādi nodrošinot dalību Latvijas skolu strītbola čempionātā, kurš notika Ķekavā. Valsts mēroga sacensībās mūsu meitenes izcīnīja 3. vietu, bet zēni 7. vietu. 

Komandās spēlēja: Elizabete Anna Zumenta, Liliāna Sece, Signa Draule, Ance Laila Zeidaka,Edvards Lucis, Dmitrijs Ivanovs, Miķelis Alsbergs, Niklāvs Nemme

17. oktobrī notika Rīgas pilsētas skolu sacensības galda tenisā, kurā mūsu skolas zēnu komanda izcīnīja 1. vietu. 
Komandā spēlēja: Ginters Fricis Strāķis, Uģis Raimonds Sproģis, Kristers Nagainis

Vēl notikušas ZR volejbola un futbola sacensības, kurās vidusskolas zēnu un meiteņu komandas izcīnīja 1. vietu, bet zēnu pamatskolas komanda 2. vietu.
   

7. oktobris Pasākums 7 klasēm. Foto: I.Krastiņa

5. oktobrī Starptautiskā bakalaurāta Vidējā vecumposma (Middle Years Programme) Sertifikātu izsniegšana 10.sb klasei. Foto I. Krastiņa

9. oktobrī Rīgas Melngalvju namā sveicam Rīgas domes"Zelta pildspalvas"ieguvēju vēstures skolotāju Ilgu Freimani!

No 18. līdz 22. septembrim skolā Matemātikas, ekonomikas un datorzinību metodiskās komisijas nedēļas ietvaros norisinājās dažādi matemātikas konkursi.

Vairāk lasītMatemātikas mk nedēļa 2017

Pasaules lielākā mācību stunda – ģeogrāfija 8.b klasei 21. septembrī Rīgas Valsts 2. ģimnāzija jau otro gadu pēc kārtas piedalījās UNESCO starptautiskā izglītības akcijā “Pasaules lielākā mācību stunda”.
Šogad Pasaules lielākās mācību stundas vadmotīvs ir ilgtspējīgs pārtikas patēriņš un veselīgs dzīvesveids.
Mūsu skolā Pasaules lielāko mācību stundu 8.b klasei vadīja ģeogrāfijas skolotājs Andris Ģērmanis. Stundas temats – Ēšanas tradīciju ģeogrāfija pasaulē. Mācību stundā skolēni iepazinās ar daudzveidīgajām ēšanas tradīcijām pasaulē (produkti un vide, ēdiens svētkos, ēdiena uzņemšanas (transporta) veidi un citi), veidoja ēšanas tradīciju karti un izspēlēja dažādas etīdes par ēšanas tradīcijām ASV, Japānā, Indijā, Ķīnā, Francijā, Afganistānā, Krievijā, Etiopijā, Korejā un Itālijā. Stundā skolēni ar interesi veidoja attieksmes pret ilgtspējīgu pārtikas patēriņu un toleranci pret daudzveidīgajām ēšanas kultūras izpausmēm pasaulē.
Pasaules lielākā mācību stunda ir starptautiska izglītības akcija, kas vienlaikus norisinās gandrīz simts pasaules valstīs. Tās mērķis ir iepazīstināt gan bērnus un jauniešus, gan pieaugušos ar 17 Ilgtspējīgas attīstības mērķiem, ko ANO valstis ir kopīgi apņēmušās sasniegt līdz 2030. gadam, un iesaistīt ikvienu to sasniegšanā.
Pasaules lielāko mācību stundu Latvijā organizē UNESCO Latvijas Nacionālā komisija (LNK), to atbalsta Latvijas Republikas Izglītības un zinātnes ministrija, kā arī nevalstiskās organizācijas, tostarp LAPAS – Latvijas platforma attīstības sadarbībai, LAPSA – Latvijas Augstskolu pedagogu sadarbības asociācija, Vides izglītības fonda Ekoskolu programma u.c.

ģeogrāfijas skolotājs Andris Ģērmanis

9. septembrī Republikas pirmās palīdzības sniegšanas sacensības skolu jauniešim.  Mūsu skolēnu komanda piedalījās sacensībās. Dalībnieki: Paula Pole, Lauma Nagle /12.c, Indra Bērziņa/ 12.e, Maija Teivāne/10.b, Jēkabs Grīnbergs/10.e, Auce Sekace/10.sb
Foto: Edgars Fesčenko/12.c

Jaunais 2017./2018. mācību gads ir sācies!

Meiteņu koris Prāgā - Prague Summer Choral Meeting 

 

16. maijā Rīgas Doma baznīcā koncerts. Uzstājās 11 labākie Rīgas kori un starp tiem arī mūsu skolas koris, kuru vada Ilona Plūme.

9. maijā Rīgas pilsētas jauniešu sacensības "Pirmās palīdzības sniegšana".   9.B klases komanda ieguva I vietu un apvienotā komanda no 11.C un 11.E klasēm ieguva III vietu.

 2017. gada 10. – 13. aprīlis skolā iezīmējās kā Dabaszinātņu dienas 7. klašu skolēni ar 9. klašu skolēnu un vidusskolēnu atraktivitāti caur „Demonstrējumiem – eksperimentiem fizikā un ķīmijā” tika ievadīti aizrautīgajā un saistošajā kā arī neudaudz mistiskijā dabaszinātņu pasaulē.

Ķīmijas demonstrējumu eksperimentos skolēni varēja vērot kā bezkrāsains ūdens maina krāsu un atkal iegūst savu sākotnējo krāsu, ar kādu pastu zobus „mazgā” ziloņi, kas notiek, ja sērskābe satiekas ar sērskābi, kā arī, ar cik lielu blīkšķi gāze var atbrīvot savu enerģiju.
Fizikas eksperimentos vidusskolēni demonstrēja un skaidroja, kā elektriskais lauks spēj paveikt mehāniksu darbu un arī radīt zibeni, kāpēc magnēts negrib izkrist caur cauruli, kā elektrībā „sirds sadeg neparasti”, ko dara balons, kad tam apkārt samazina spiedienu.


 

11. aprīlī skolā norisinajās elektronikas konkurss “Elektrons”, kur uz erudīcijas un lodēšanas iemaņu sacensību satikās dažādu skolu komandas no visas Latvijas. Rezultātā tapa īsti mākslas un elektronikas šedevri, bet godalgotas vietas ieguva Siguldas novada Jauniešu centrs, RTU IZV un Aizgraukles Novada ģimnāzija.

19. aprīlī notika pamatskolas teātra kolektīva izrāde "Dāmu drēbnieks"

Pārskats par „Lāses kauss 2017” sacensībām volejbolā 8. aprīlī jau sešpadsmito reizi tika organizētas sacensības volejbolā "Lāses Kauss", kuras ir vienas no populārākajām volejbola sacensībām skolu jauniešiem. Sacensībām ir divi posmi - atlases sacensības, kas notiek visā Latvijā, un finālsacensības, kur piedalās labākās komandas no Latvijas pilsētām un novadiem. Tiesības piedalīties šo sacensību finālposmā izcīnija arī Rīgas Valsts 2.ģimnāzijas 7-9.kl. meiteņu volejbola komanda. Šajā grupā sacentās 31. komanda, aizvadot spraigas spēles visas dienas garumā, skolas komanda izcīnija augsto 3. vietu.

Skolas komandu sporta skolotāja Ervīna Lūša vadībā pārstāvēja: Paula Lorberga(9sb), Kristīne Briede(9sb), Rūta Ozoliņa(9sb), Patrīcija Ozoliņa(7a), Helēna Mizgajeva(8sb), Inguna Skujiņa(8sb), Kitija Kalvāne(9b).
Lepojamies un izsakām lielu paldies par meiteņu komandas sasniegumu!

Sporta skolotājs Ervīns Lūsis

 

31. martā notika biznesa ideju konkurss "Koplietošanas ekonomika" fināls. Konkursu organizē Rīgas Valsts 2. ģimnāzija sadarbībā ar Rīgas Ekonomikas augstskolu (SSE Riga). Konkursa finālā piedalījās 5 Latvijas Valsts ģimnāziju komandas, Huro Treffnera ģimnāzijas komanda no Igaunijas un Kalmaras starptautiskās skolas komanda no Zviedrijas. Rīgas Valsts 2. ģimnāziju pārstāvēja 11.sb klases skolnieces Gerda Miezere un Madara Zariņa, kuras ieguva 3. vietu aiz Jēkabpils Valsts ģimnāzijas un zviedru skolēnu komandām.

2017. gada 1. martā mansarda izrāde : ''Tā bija skaista vasara'', režisore Iveta SkrastiņaLomās : Eduards Brūns 10. e klase un Alise Zeidaka 10.a klase. Foto no ģenerālmēģinājuma.

7. martā /sporta metodiskās komisijas nedēļas pasākumi/ notika "21. gadsimta spēle volejbolā", kurā piedalījas skolēnu izlases komanda pret skolotāju izlases komandu. Uzvarēja draudzība ar rezultātu 3:1.

10. martā TC Domina notika Junio Achievement Latvija organizētie Rīgas Skolēnu mācību uzņēmumu (SMU), bet 11.martā Latvijas Skolēnu mācību uzņēmumu (SMU) Pavasara gadatirgi, kuros piedalījās 11 Rīgas Valsts 2. ģimnāzijas Skolēnu mācību uzņēmumi. Veiksmīgākā dalība SMU "Abb", kuri saņēma Nasdaq simpātiju balvu kā pārliecinoša pārdošanas komanda. SMU ražo mitruma absorbētājus , lai automašīnām neaizsvīstu logi. Savukārt SMU "W&B" ieguva nomināciju "Uz zināšanām balstīts uzņēmums", kas ražo alternatīvās enerģijas ieguves ierīci elektroenerģijas uzlādei uz velosipēda.

Šī gada 28. februārī notika Ziemeļu rajona sacensības Vingrošanas 3-cīņā

Apsveicam ar izcīnīto 2. vietu Ziemeļu rajonā!
Komandu pārstāvēja: M.Isajeva, R.E.Miķelsone, K.Grigoroviča, K.Henke, U.Bezbaile, R. Ozols, K.Vasiļonoks, D.Šēniņš, R.Plukšis un K.V.Goldmanis

 

 

23. un 24. februārī Ģimnāzijas Žetonu saņēma  12. klašu skolēni  

Foto: I.Krastiņa

Sveicam komandu ar izcīnīto 1. vietu Rīgas Pilsētas fināla   sacensībās florbolā "A" grupā zēniemKomandu pārstāvēja:V.Abarovičs, J. Cīrulis R.Alksnis, R.Šadinovs, G.Kukulis, T.Freimanis, A.Baumanis, P.Rutkelis un T.Opelts

 

 

 

Skolas jubilejas koncerts / LU Lielajā aulā. Svētku pasākumā skola saņēma Latvijas Universitātes balvu “Skolas balva 2016” par vislielāko devumu studentu saimes papildināšanā.      Foto: Ineta Krastiņa