Font Size

Fonta Izmērs

Foto galerija

10-to klašu iepazīšanās pasākums    Foto: I.Krastiņa 

Sveicam mūsu sportistus! Mūsu skolas zēnu un meiteņu strītbola komandas piedalījās Olimpiskās dienas strītbola sacensībās Rīgas pilsētā(22.09.2017.), kurās meitenes izcīnīja 1. vietu, bet zēni 3. vietu, tādejādi nodrošinot dalību Latvijas skolu strītbola čempionātā, kurš notika Ķekavā. Valsts mēroga sacensībās mūsu meitenes izcīnīja 3. vietu, bet zēni 7. vietu. 

Komandās spēlēja: Elizabete Anna Zumenta, Liliāna Sece, Signa Draule, Ance Laila Zeidaka,Edvards Lucis, Dmitrijs Ivanovs, Miķelis Alsbergs, Niklāvs Nemme

17. oktobrī notika Rīgas pilsētas skolu sacensības galda tenisā, kurā mūsu skolas zēnu komanda izcīnīja 1. vietu. 
Komandā spēlēja: Ginters Fricis Strāķis, Uģis Raimonds Sproģis, Kristers Nagainis

Vēl notikušas ZR volejbola un futbola sacensības, kurās vidusskolas zēnu un meiteņu komandas izcīnīja 1. vietu, bet zēnu pamatskolas komanda 2. vietu.
   

7. oktobris Pasākums 7 klasēm. Foto: I.Krastiņa

5. oktobrī Starptautiskā bakalaurāta Vidējā vecumposma (Middle Years Programme) Sertifikātu izsniegšana 10.sb klasei. Foto I. Krastiņa

9. oktobrī Rīgas Melngalvju namā sveicam Rīgas domes"Zelta pildspalvas"ieguvēju vēstures skolotāju Ilgu Freimani!

No 18. līdz 22. septembrim skolā Matemātikas, ekonomikas un datorzinību metodiskās komisijas nedēļas ietvaros norisinājās dažādi matemātikas konkursi.

Vairāk lasītMatemātikas mk nedēļa 2017

Pasaules lielākā mācību stunda – ģeogrāfija 8.b klasei 21. septembrī Rīgas Valsts 2. ģimnāzija jau otro gadu pēc kārtas piedalījās UNESCO starptautiskā izglītības akcijā “Pasaules lielākā mācību stunda”.
Šogad Pasaules lielākās mācību stundas vadmotīvs ir ilgtspējīgs pārtikas patēriņš un veselīgs dzīvesveids.
Mūsu skolā Pasaules lielāko mācību stundu 8.b klasei vadīja ģeogrāfijas skolotājs Andris Ģērmanis. Stundas temats – Ēšanas tradīciju ģeogrāfija pasaulē. Mācību stundā skolēni iepazinās ar daudzveidīgajām ēšanas tradīcijām pasaulē (produkti un vide, ēdiens svētkos, ēdiena uzņemšanas (transporta) veidi un citi), veidoja ēšanas tradīciju karti un izspēlēja dažādas etīdes par ēšanas tradīcijām ASV, Japānā, Indijā, Ķīnā, Francijā, Afganistānā, Krievijā, Etiopijā, Korejā un Itālijā. Stundā skolēni ar interesi veidoja attieksmes pret ilgtspējīgu pārtikas patēriņu un toleranci pret daudzveidīgajām ēšanas kultūras izpausmēm pasaulē.
Pasaules lielākā mācību stunda ir starptautiska izglītības akcija, kas vienlaikus norisinās gandrīz simts pasaules valstīs. Tās mērķis ir iepazīstināt gan bērnus un jauniešus, gan pieaugušos ar 17 Ilgtspējīgas attīstības mērķiem, ko ANO valstis ir kopīgi apņēmušās sasniegt līdz 2030. gadam, un iesaistīt ikvienu to sasniegšanā.
Pasaules lielāko mācību stundu Latvijā organizē UNESCO Latvijas Nacionālā komisija (LNK), to atbalsta Latvijas Republikas Izglītības un zinātnes ministrija, kā arī nevalstiskās organizācijas, tostarp LAPAS – Latvijas platforma attīstības sadarbībai, LAPSA – Latvijas Augstskolu pedagogu sadarbības asociācija, Vides izglītības fonda Ekoskolu programma u.c.

ģeogrāfijas skolotājs Andris Ģērmanis

9. septembrī Republikas pirmās palīdzības sniegšanas sacensības skolu jauniešim.  Mūsu skolēnu komanda piedalījās sacensībās. Dalībnieki: Paula Pole, Lauma Nagle /12.c, Indra Bērziņa/ 12.e, Maija Teivāne/10.b, Jēkabs Grīnbergs/10.e, Auce Sekace/10.sb
Foto: Edgars Fesčenko/12.c

Jaunais 2017./2018. mācību gads ir sācies!

Meiteņu koris Prāgā - Prague Summer Choral Meeting 

 

16. maijā Rīgas Doma baznīcā koncerts. Uzstājās 11 labākie Rīgas kori un starp tiem arī mūsu skolas koris, kuru vada Ilona Plūme.

9. maijā Rīgas pilsētas jauniešu sacensības "Pirmās palīdzības sniegšana".   9.B klases komanda ieguva I vietu un apvienotā komanda no 11.C un 11.E klasēm ieguva III vietu.

 2017. gada 10. – 13. aprīlis skolā iezīmējās kā Dabaszinātņu dienas 7. klašu skolēni ar 9. klašu skolēnu un vidusskolēnu atraktivitāti caur „Demonstrējumiem – eksperimentiem fizikā un ķīmijā” tika ievadīti aizrautīgajā un saistošajā kā arī neudaudz mistiskijā dabaszinātņu pasaulē.

Ķīmijas demonstrējumu eksperimentos skolēni varēja vērot kā bezkrāsains ūdens maina krāsu un atkal iegūst savu sākotnējo krāsu, ar kādu pastu zobus „mazgā” ziloņi, kas notiek, ja sērskābe satiekas ar sērskābi, kā arī, ar cik lielu blīkšķi gāze var atbrīvot savu enerģiju.
Fizikas eksperimentos vidusskolēni demonstrēja un skaidroja, kā elektriskais lauks spēj paveikt mehāniksu darbu un arī radīt zibeni, kāpēc magnēts negrib izkrist caur cauruli, kā elektrībā „sirds sadeg neparasti”, ko dara balons, kad tam apkārt samazina spiedienu.


 

11. aprīlī skolā norisinajās elektronikas konkurss “Elektrons”, kur uz erudīcijas un lodēšanas iemaņu sacensību satikās dažādu skolu komandas no visas Latvijas. Rezultātā tapa īsti mākslas un elektronikas šedevri, bet godalgotas vietas ieguva Siguldas novada Jauniešu centrs, RTU IZV un Aizgraukles Novada ģimnāzija.

19. aprīlī notika pamatskolas teātra kolektīva izrāde "Dāmu drēbnieks"

Pārskats par „Lāses kauss 2017” sacensībām volejbolā 8. aprīlī jau sešpadsmito reizi tika organizētas sacensības volejbolā "Lāses Kauss", kuras ir vienas no populārākajām volejbola sacensībām skolu jauniešiem. Sacensībām ir divi posmi - atlases sacensības, kas notiek visā Latvijā, un finālsacensības, kur piedalās labākās komandas no Latvijas pilsētām un novadiem. Tiesības piedalīties šo sacensību finālposmā izcīnija arī Rīgas Valsts 2.ģimnāzijas 7-9.kl. meiteņu volejbola komanda. Šajā grupā sacentās 31. komanda, aizvadot spraigas spēles visas dienas garumā, skolas komanda izcīnija augsto 3. vietu.

Skolas komandu sporta skolotāja Ervīna Lūša vadībā pārstāvēja: Paula Lorberga(9sb), Kristīne Briede(9sb), Rūta Ozoliņa(9sb), Patrīcija Ozoliņa(7a), Helēna Mizgajeva(8sb), Inguna Skujiņa(8sb), Kitija Kalvāne(9b).
Lepojamies un izsakām lielu paldies par meiteņu komandas sasniegumu!

Sporta skolotājs Ervīns Lūsis

 

31. martā notika biznesa ideju konkurss "Koplietošanas ekonomika" fināls. Konkursu organizē Rīgas Valsts 2. ģimnāzija sadarbībā ar Rīgas Ekonomikas augstskolu (SSE Riga). Konkursa finālā piedalījās 5 Latvijas Valsts ģimnāziju komandas, Huro Treffnera ģimnāzijas komanda no Igaunijas un Kalmaras starptautiskās skolas komanda no Zviedrijas. Rīgas Valsts 2. ģimnāziju pārstāvēja 11.sb klases skolnieces Gerda Miezere un Madara Zariņa, kuras ieguva 3. vietu aiz Jēkabpils Valsts ģimnāzijas un zviedru skolēnu komandām.

2017. gada 1. martā mansarda izrāde : ''Tā bija skaista vasara'', režisore Iveta SkrastiņaLomās : Eduards Brūns 10. e klase un Alise Zeidaka 10.a klase. Foto no ģenerālmēģinājuma.

7. martā /sporta metodiskās komisijas nedēļas pasākumi/ notika "21. gadsimta spēle volejbolā", kurā piedalījas skolēnu izlases komanda pret skolotāju izlases komandu. Uzvarēja draudzība ar rezultātu 3:1.

10. martā TC Domina notika Junio Achievement Latvija organizētie Rīgas Skolēnu mācību uzņēmumu (SMU), bet 11.martā Latvijas Skolēnu mācību uzņēmumu (SMU) Pavasara gadatirgi, kuros piedalījās 11 Rīgas Valsts 2. ģimnāzijas Skolēnu mācību uzņēmumi. Veiksmīgākā dalība SMU "Abb", kuri saņēma Nasdaq simpātiju balvu kā pārliecinoša pārdošanas komanda. SMU ražo mitruma absorbētājus , lai automašīnām neaizsvīstu logi. Savukārt SMU "W&B" ieguva nomināciju "Uz zināšanām balstīts uzņēmums", kas ražo alternatīvās enerģijas ieguves ierīci elektroenerģijas uzlādei uz velosipēda.

Šī gada 28. februārī notika Ziemeļu rajona sacensības Vingrošanas 3-cīņā

Apsveicam ar izcīnīto 2. vietu Ziemeļu rajonā!
Komandu pārstāvēja: M.Isajeva, R.E.Miķelsone, K.Grigoroviča, K.Henke, U.Bezbaile, R. Ozols, K.Vasiļonoks, D.Šēniņš, R.Plukšis un K.V.Goldmanis

 

 

23. un 24. februārī Ģimnāzijas Žetonu saņēma  12. klašu skolēni  

Foto: I.Krastiņa

Sveicam komandu ar izcīnīto 1. vietu Rīgas Pilsētas fināla   sacensībās florbolā "A" grupā zēniemKomandu pārstāvēja:V.Abarovičs, J. Cīrulis R.Alksnis, R.Šadinovs, G.Kukulis, T.Freimanis, A.Baumanis, P.Rutkelis un T.Opelts

 

 

 

Skolas jubilejas koncerts / LU Lielajā aulā. Svētku pasākumā skola saņēma Latvijas Universitātes balvu “Skolas balva 2016” par vislielāko devumu studentu saimes papildināšanā.      Foto: Ineta Krastiņa

Šī gada 8. februārī notika Ziemeļu rajona skolu sacensības florbolā "A" grupā zēniemApsveicam ar izcīnīto 1.vietu Ziemeļu rajonā un ar iekļūšanu Rīgas Pilsētas fināla sacensībās. Komandu pārstāvēja:V.Abarovičs, R.Vaivods, J.Cīrulis, R.Alksnis, R.Šadinovs, G.Kukulis, T.Freimanis, A.Baumanis un T.Opelts

 

 

 

 

 

Kustības "Draudzīgais aicinājums" ietvaros Rīgas Valsts 2. ģimnāzija saņēma grāmatu dāvinājumu no LMT prezidenta, ģimnāzijas absolventa Jura Bindes.

2017. gada 31. janvārī 12. klašu skolēnu grupa skolotāju Jāņa Arāja un Roberta Rasuma vadībā devās uz Tīreļpurvu. Lai izprastu Ziemassvētku kauju būtību un vismaz daļēji iepazītos ar kauju apstākļiem, jaunieši aplūkoja vācu bunkura atliekas, kuram uzbrūkot noasiņoja 5. Zemgales latviešu strēlnieku pulks un šķērsoja Tīreļpurvu 2. Latviešu strēlniekubrigādes pārrāvuma rajonā.

Pasākumi decembrī

2016. gadā no 22. novembra līdz 5. decembrim Rīgas Valsts 2. ģimnāzijas rekreācijas telpā tika izvietota Rakstniecības un mūzikas muzeja ceļojošā izstāde “Sadzejotā valsts”. Īstenojot starpdisciplināru pieeju mācību procesam, vidusskolas humanitārā novirziena klašu skolēni latviešu valodas un vēstures skolotāju vadībā iepazinās ar ekspozīciju, lai vēlāk patstāvīgi vadītu interaktīvas nodarbības pamatskolas klasēm. Šāds mācību formāts ļāva ne tikai kvalitatīvi iepazīstināt visas pamatskolas klases ar ceļojošās izstādes saturu, bet arī lika humanitāro klašu audzēkņiem padziļināti izprast izstādes tematu un izkopt publiskas uzstāšanās prasmes.


20. decembrī notika Skolēnu mācību uzņēmumum Ziemassvētku tirdziņš


19. decembrī Ģimnāzijas jauktā kora Ziemassvētku koncerts

Foto: Ineta Krastiņa


16. decembrī mūsu skolēnu delegācija Euroscola sesijā 

2016. gada 16. decembrī 24 Rīgas Valsts 2. ģimnāzijas skolēni skolotāju Roberta Rasuma un Jāņa Arāja vadībā apmeklēja Euroscola sesiju Eiroparlamentā Strasbūrā. Sesijas laikā skolēniem bija iespēja iepazīties ar Eiroparlamenta darbības principiem un starptautiskās darba grupās diskutēt par aktuālām Eiropas Savienības problēmām. Skolēni pasākumam mērķtiecīgi gatavojās vairāk kā pusgadu un ieguldītā darba rezultātus varēja izbaudīt Euroscola sesijas laikā. Sesijā kopumā piedalījās vairāk kā 500 skolēni no 21 Eiropas Savienības dalībvalsts. Rīgas Valsts 2. ģimnāzijas skolēni sevi parādīja kā erudītus, inteliģentus un kompetentus diskusiju līderus ar teicamām angļu valodas zināšanām. Sesijas laikā darbojās 6 starptautiskas darba grupas; 4 no tām vadīja Rīgas Valsts 2. ģimnāzijas skolēni.


15. decembrī Pamatskolas teātra grupa ar Ziemassvētku uzvedumu 

Foto: Ineta Krastiņa


12. decembrī pamatskolas meiteņu koris koncertzālē "Koka Rīga"

Foto: Ineta Krastiņa


 

Pasākumi novembrī

17. novembris - Svētku koncerts Latvijas Republikas proklomēšanas gadadienai

Foto: Ineta Krastiņa


11. novembris - Sociālo zinību nedēļa

Sociālo zinību nedēļas pasākumi Rīgas Valsts 2. ģimnāzijā tradicionāli norisinājās Valsts svētku laikā. 11. novembrī 10.a klases skolēni audzinātāja un Sociālo zinību metodiskās komisijas vadītāja Jāņa Arāja vadībā apmeklēja svinīgo ziedu nolikšanas ceremoniju Brāļu kapos, NBS Rīgas garnizona vienību parādi pie Brīvības pieminekļa, kā arī Kara muzeju. 16. novembrī skolas zālē tika organizēts erudīcijas konkurss, kas šogad bija veltīts Latvijas okupācijas laika vēsturei, sabiedrībai, politikai un ģeogrāfijai. Erudīcijas konkursa uzdevumus sagatavoja skolotāji Iveta Skrastiņa, Ilga Freimane, Andris Ģērmanis, Roberts Rasums un Jānis Arājs. Konkursa vadīšanu pamatskolas grupā uzņēmās 12.a klases skolēni Regīna Jansone un Roberts Kits.


17. oktobris - UNESCO starptautiskā izglītības akcija "Pasaules lielākā mācību stunda"

“Pasaules lielāko mācību stundu” mūsu skolā 11.d klasei vadīja ģeogrāfijas skolotājs Andris Ģērmanis. Stundas temats – “Nabadzības apburtā loka pāršķelšanas izaicinājums – ceļš uz Nobela prēmiju ekonomikā!”
Skolotājs iepazīstināja ar nabadzības apburto loku un aicināja skolēnus būt radošiem un drosmīgiem, uzdrīkstēties rast idejas tā apturēšanai. Savukārt četras skolēnu komandas dalījās ar savām idejām un spriedumiem par katru no nabadzības loka posmiem. Izveidotajos plakātos skolēni radoši stāstīja par nabadzības novēršanas pasākumiem dažādās pasaules valstīs, sprieda par to efektivitāti un izteica interesantas un vērtīgas idejas, kā nabadzības loku varētu pāršķelt. Stundas nobeigumā skolotājs novēlēja katrai no skolēnu komandām iegūt Nobela prēmiju ekonomikā!
“Pasaules lielākā mācību stunda” ir starptautiska izglītības akcija, kas vienlaikus norisinās gandrīz simts pasaules valstīs. Tās mērķis ir iepazīstināt sabiedrību un veicināt katra bērna, jaunieša un pieaugušā izpratni par 17 Ilgtspējīgas attīstības mērķiem, ko ANO valstis ir apņēmušās sasniegt līdz 2030. gadam, un iesaistīt ikvienu šo mērķu sasniegšanā.
“Pasaules lielāko mācību stundu” Latvijā organizē UNESCO Latvijas Nacionālā komisija (LNK), un to atbalsta Latvijas Republikas Izglītības un zinātnes ministrija. Akcija ir daļa no sabiedrības un īpaši izglītības jomas pārstāvju izpratnes pilnveides kampaņas “Solis pasaulē”, kas tiek rīkota sadarbībā ar LAPAS – Latvijas platformu attīstības sadarbībai, LAPSA – Latvijas Augstskolu pedagogu sadarbības asociāciju, Vides izglītības fonda Ekoskolu programmu u.c. institūcijām un organizācijām.


 Projekts "Līderi Jauniešiem"

Projekta “Līderi Jauniešiem” rudens sesiju Rīgas Valsts 2.ģimnāzijā atklāja restorāna “36.līnija” līdzīpašnieks un talantīgais pavārs Lauris Aleksejevs.
Viņa viesošanās skolā ir likumsakarīga, jo Lauris atklāja, ka aizejot pensijā, būšot skolotājs un dalīšoties ar uzkrātajām zināšanām. To viņš ar aizrautību darīja arī šajā tikšanās reizē un tā noritēja vieglā un humora pilnā gaisotnē, runājot par svarīgām lietām, kas nepieciešamas gan vadot virtuvi, gan uzņēmumu.
Lauris ir pārliecināts, ka vadītājs nedrīkst būt ļauns , rupjš pret citiem un nekārtīgs. Viņam ir jābūt piemēram, un tad viss būs kārtībā arī pārējiem. Viņš minēja labu salīdzinājumu ar skaistu un garšīgu torti. Lai tādu izveidotu ir jābūt labākajam biskvītam, pildījumam un dekoram . Bet , lai tādu izveidotu, ir jāatrod cilvēks, kurš gatavo vislabāko biskvītu; kāds cits, kurš pildījumu un vēl cits, kuram ir vislabākās ogas. Un vienam, kurš visus sameklē un ir atbildīgs par gala rezultātu. Tas ir vadītājagalvenais uzdevums – atrast katra visspēcīgāko pusi un spēt to iekļaut kopējā kolektīvā darbā, jo māka sastrādāties ir vissvarīgākais. Tāpat, kā dalīšanās ar apgūtajām zināšanām.
Viņš ir pārliecinājies, ka darbojas divi vienkārši principi. Tu apmāci savu komandu, dalies tajā , ko zini, un viņi mēdz aiziet. Vai arī, tu neko nemāci un bankrotē. Komandas darbs ar savstarpēju uzticēšanos ir attīstības ceļš, kurā lieti noder oža, intuīcija un saprašana. Gan tiešā, gan pārnestā nozīmē, lai saprastu, ko var kurā brīdī sagaidīt gan no cilvēkiem, gan ēdieniem.
Viņš minēja labu salīdzinājumu ar konditoreju un kērlinga, boulinga spēli – ja vienā tu izdari metienu un ir divi palīgi, kuri arī var pielabot akmens gaitu, tad otrā visu nosaka izmetiena brīdis, un pēc tam jau vairs neko nevar pielabot. Tā arī konditorejā – visam ir jābūt perfekti jau no paša sākuma.
Lauris padalījās arī, kā strādā restorāna “virtuves mehānisms” un tagad, baudot ēdienu restorānā, jauniešiem būs priekšstats, cik cilvēku komandas darbs ir pasniegtajā maltītē.
Ne velti ģimnāzijas direktors Guntis Vasiļevskis nobeigumā minēja, ka – “bieži vien mēs nenojaušam, kas notiek zem ūdens, kad redzam tepat kanālā līgani peldam pīles”.
Bet Lauris šodien parādīja zemūdens procesus gan restorāna virtuvē, gan uzņēmuma vadīšanā, par ko viņam, paldies!”
Atziņas pierakstīja: Linda Upleja