Font Size

Fonta Izmērs

Starptautisks biznesa ideju konkurss Rīgā

No 2019. gada 8. līdz 12. aprīlim mūsu skolā viesojās skolēni no Zviedrijas, Igaunijas un Islandes, lai piedalītos biznesa ideju konkursā. Šis konkurss bija daļa no 3 gadu Nordplus Junior programmas projekta “Jaunas tendences uzņēmējdarbībā un biznesā”, kurā piedalās arī mūsu skola. Šogad projekts piedāvā visaptverošu programmu par sociālo uzņēmējdarbību. Programmas laikā mēs apmeklējām Zero waste veikalu "Turza" un veikalu "Otra elpa". Mums bija arī divas lekcijas par sociālo uzņēmējdarbību, kuras pasniedza Andrejs Kozlovs no "RigaBrain" un Natālija Jermolajeva no "OWA". Programmas laikā iepazīstinājām skolēnus no citām valstīm ar Rīgu, noorganizējot orientēšanās aktivitāti, kā arī ieguvām daudz jaunu draugu strādājot starptautiskās darba grupās, organizējot saliedēšanās aktivitātes un spēlējot boulingu.

Mūsu skolu šajā projektā pārstāvēja skolēni no 10. un 11.klasēm: Laura Zviedre, Rūta Ozoliņa, Laura Vanaga, Justs Ceplis, Baiba Stroža, Kārlis Niķis, Elīna Poļanska, Viktorija Treimane, Estere Penke, Aleksandra Ivoņina.

Projektu koordinē skolotājas Inga Treimane un Ruta Pelce.

Skolēnu domas par projektu:

Baiba Stroža11.kl.: ‘’Pateicoties šai programmai ieguvu jaunus ārvalstu draugus, kā arī uzlaboju savas zināšanas par sociālo uzņēmējdarbību. Vienreizēja programma, kas spēj sevi pilnveidot, iegūstot jaunas zināšanas un komunikācijas prasmes. “

Aleksandra Ivoņina10.kl.: ,,Piedaloties "Nordplus" konkursā, guvu lielu pieredzi, kā arī pārkāpu pāri sev, uzstājoties publikas priekšā. Viss bija izcili organizēts, gan dalībnieki, gan organizētāji bija ļoti atsaucīgi, esmu ļoti pateicīga par šādu iespēju! “

Laura Vanaga11.kl.: ,,Es nezināju, ko varu sagaidīt, bet tagad esmu ļoti priecīga, ka piedalījos, jo ieguvu tik daudz. Satiku daudz jaunu interesantu cilvēku, iepazinos ar sociālo uzņēmējdarbību, praktizēju savas iemaņas biznesa plāna rakstīšanā un daudz ko citu. Starpkultūru pieredze ir ļoti noderīga. Esmu gatava veidot savu nākotni un pamanīt apkārt esošās sociālās problēmas, lai būtu starp tiem, kuri rīkojas un risina tās.”

Laura Zviedre11.kl.: ,,Šis projekts deva lielisku iespēju izveidot kontaktus ar ārzemniekiem, iegūt jaunu pieredzi, kā arī labi pavadīt laiku.”

Kārlis Niķis 11.kl.: ,,Sociālās uzņēmējdarbības konkurss bija vislabākais veids, kā apgūt sociālo uzņēmējdarbību un aktīvi komunicēt ar jauniešiem no Islandes, Igaunijas un Zviedrijas.”

Rūta Ozoliņa11.kl.: ,,Nordplus projekts bija brīnišķīga iespēja papildināt un pārbaudīt savas biznesa zināšanas, iegūt neaizmirstamu pieredzi un iepazīties ar jauniem iedvesmojošiem cilvēkiem.”

Estere Penke10.kl.: ,,Konkurss bija ļoti laba pieredze, lai izkāptu no komforta zonas un runāt cilvēku priekšā angļu valodā. Bija interesanti un jautri sadraudzēties ar skolēniem no citām valstīm. “

Elīna Poļanska10.kl.: ,, Nordplus programma sniedz jauniešiem jaunu pieredzi svešvalodās, uzlabojot zināšanas un komunikācijas prasmes. Tā ir arī laba iespēja iepazīt jaunus draugus no dažādām valstīm un iegūt kontaktus.”

Viktorija Treimane11.kl.: ,, Nordplus projekts sniedza lielisku iespēju uzzināt vairāk tieši par sociālo uzņēmējdarbību, kā arī apmeklēt sociālās uzņēmējdarbības uzņēmumus Latvijā. Projekta ietvaros iepazinos ar jauniem, apņēmīgiem un aktīviem cilvēkiem gan no savas skolas, gan arī citām pasaules valstīm, ieguvu jaunus draugus un nodibināju kontaktus, kā arī, protams, labi pavadīju laiku. :)”

Justs Ceplis11.kl.: ,, Projekt gaitā bija ļoti interesanti apskates objekti un daudz uzzināju. Projektu vērtēšana mani neapmierināja, bet pati projekta gaita līdz beigām bija ļoti baudāma!”

Sākums Uncategorised Starptautisks biznesa ideju konkurss Rīgā