YOU – TOPIA ITĀLIJĀ
15. – 19.10.2018.

Projekta ietvaros trīs skolēni no Rīgas Valsts 2. ģimnāzijas, Kristers Naganis, Jekaterina Vinogradova un Elza Anna Budreika, kopā ar skolotāju Voldemāru Muižnieku devās uz Itālijas pilsētu Martano. Projektā piedalījās skolēni no Polijas, Zviedrijas, Vācijas, Slovākijas, Īrijas, Itālijas un Latvijas. Skolēnu un skolotāju uzdevums šīs tikšanās laikā bija iepazīstināt
citu valstu pārstāvjus ar iemesliem, kas padara cilvēka ikdienu funkcionālu un videi draudzīgu, meklēt gudrus risinājumus problēmām, ar kurām saskaras iedzīvotāji, kā arī izstrādāt plānu, kas nākotnē palīdzēs veidot savu un apkārtējo līdzcilvēku ikdienu ilgtspējīgu.
Projekta partnerskolas Martano, Itālijā tikšanās tēma «Smart Life» (Viedā dzīve).
Projekta dalībnieki veidoja nākotnes pilsētas maketus; iestudēja īsu etīdi «Mobilais telefons un attiecības»; veidoja e-avīzi par visa projekta aktivitātēm, ko atspoguļot vietnē you- topia.eu.
Skolēni un skolotāji apmeklēja uzņēmumus «Naturalis» un «Aloe», kur vadītāji aicināja skolēnus būt uzņēmīgiem, nebaidīties uzsākt realizēt savas idejas un domāt ilgtspējā par vides saglabāšanu un maksimāli daudz ikdienā lietot dabiskās izejvielas un produktus.
Leče universitātes Bioloģijas fakultātes studenti iepazīstināja ar saviem pētījumiem, kas pakāpeniski ienāk industriālajā ražošanā, piemēram, ūdens piesārņojuma ātra noteikšana ar dažādiem indikatoriem, medikamentu efektīva iedarbība uz problēmzonu utm.
Naturālajā saimniecībā skolēni varēja vērot, kā vietējie jaunieši kopā ar bēgļu jauniešiem apgūst rokdarbus, pavārmākslas un viesmīļa prasmes. Šīs saimniecības mērķis ir katram dot iespēju izaugsmei un parādīt, kā efektīvāk ar mērķtiecīgu darbu to var pakāpeniski izdarīt.
Kristers – man ir vēl viens labs arguments manai pārliecībai, ka dzīvē katram ir jāuzņemas atbildība par savu nākotni.
Jekaterina – ir savādi, ka tik daudz jauniešiem rūp tādas pašas problēmas par vides saglabāšanu kā man un mēs ātri spējam vienoties un sadarboties, lai veiktu savu uzdevumu.
Elza – no šīs nedēļas es paņēmu sev ne tikai Itālijas sauli, bet arī smaidus, uzņēmību un gandarījuma sajūtu par lietderīgi pavadīto laiku un, protams, jaunus draugus.
Jekaterina Vinogradova, Elza Anna Budreika, Kristers Nagainis