Font Size

Fonta Izmērs

Kas ir Rube Goldberg Machine? To jūnijā uzzināja un paši iemācījās uzbūvēt pieci 7. a un 7.sb klases skolēni, piedaloties Erasmus+ projekta "Kā izaudzināt izgudrotāju?" apmācību braucienā uz Nīderlandes pilsētu Eindhovenu. Skolēni visu mācību gadu bija apmeklējuši tehnoloģiju pulciņu mūsu skolā skolotājas Elzas Līnas Liniņas vadībā un nopelnījuši šo braucienu. Konkursā noderēja iegūtās prasmes Lego un Micro: bit tehnoloģiju programmēšanā. Viena diena tka veltīta Amsterdamai: pilsētas kanāliem, dabas zinātņu muzejam "Nemo", mākslinieka Vinsenta Van Goga muzejam.
Piedalījās arī skolotāja Tatjana Straigaļova un Inga Treimane.
Te skolēnu atsauksmes par projekta braucienu
Miks Derums 7.sb klMan ļoti patika strādāt pie Rube Goldberg machine projekta. Vienmēr varēja kaut kas noiet greizi un tad nācās risināt šo problēmu. Izrādījās, ka ne vienmēr pieaugušie var izdarīt darbu visprecīzāk. Bija labi izzināt vairākus veidus, kā realizēt vienu ideju. Mūsu rezultāts bija visu idejas saliktas kopā. Mācījāmies sadarboties. Man ļoti patika arī Ninja sporta nodarbības un break-dance nodarbības. Linda Reimane 7.sb kl: Guvu daudz pieredzes konstruēšanā. Man ļoti patika Niderlande, sevišķi daudzie riteņi, tīras ielas, skaistas mājiņas un zaļā ainava. Elza Pilāne 7.a kl.Sapratu, cik daudzveidīgi var veikt vienu doto uzdevumu. Ļoti patika tur būt kopā ar draugiem. Biju ļoti laimīga par izvēlētajām aktvitātēm Amsterdamā un Eindhovenā. Everte Tobiase 7.a kl. Brauciens bija aizraujošs. Varēju iemācīties, kā sadarboties, nepadoties un censties, cik vien var, lai sasniegtu savu mērķi. Bija jauki, ka darbs tika apvienots ar izklaides aktivitātēm. Una Upeniece 7.a kl. Bija interesanti vērot, kā ar tādām pašām zināšanām par tehnoloģijām katra valsts (Latvija, Lietuva, Nīderlande) panāca ctādu rezultātu. Patika pastaigas pa Amsterdamu un Eindhovenu. 

 

Starptautisks biznesa ideju konkurss Rīgā
No 2019. gada 8. līdz 12. aprīlim mūsu skolā viesojās skolēni no Zviedrijas, Igaunijas un Islandes, lai piedalītos biznesa ideju konkursā. Šis konkurss bija daļa no 3 gadu Nordplus Junior programmas projekta “Jaunas tendences uzņēmējdarbībā un biznesā”, kurā piedalās arī mūsu skola. Šogad projekts piedāvā visaptverošu programmu par sociālo uzņēmējdarbību.

Starptautisks biznesa ideju konkurss Rīgā

 

 

”Potenciālie talanti dabaszinātnēs” Polijā, Krosno pilsētas skolā I Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Mikołaja Kopernika w Krośnie 

Rīgas Valsts 2. ģimnāzijas skolēni – Elizabete Skrebele, Kate Tīna Tomsone, Anastasija Kazakova, Toms Valdemārs Eiduks, Matīss Čudars, Klāvs Eimuss – 22. – 26.10.2018. piedalījās starptautiskā vidusskolēnu pasākumā “Potenciālie talanti dabaszinātnēs” Polijā. 

Pasākuma mērķi: Iegūt zināšanas un prasmes skolēnu zinātniski pētnieciskā darba sagatavošanā un prezentēšanā saviem vienaudžiem citās valstīs un izvērtēt tālākizglītības iespējas dabaszinātņu un inženieru jomā Latvijā, Polijā un Eiropas Savienībā.

Polija 2018

 

YOU – TOPIA ITĀLIJĀ 15. – 19.10.2018.
Projekta ietvaros trīs skolēni no Rīgas Valsts 2. ģimnāzijas, Kristers Naganis, Jekaterina Vinogradova un Elza Anna Budreika, kopā ar skolotāju Voldemāru Muižnieku devās uz Itālijas pilsētu Martano.
Projektā piedalījās skolēni no Polijas, Zviedrijas, Vācijas, Slovākijas, Īrijas, Itālijas un Latvijas. 

 Itālija 2018

 
Nordplus Junior konference par Sociālo uzņēmējdarbību Zviedrijā.
No 2018. gada 5. līdz 9. novembrim 5 skolēni no mūsu skolas 11. klases devās uz konferenci Kalmārā, Zviedrijā kopā ar skolotājām Ingu Treimani un Ingu Kulmani. Šī konference bija daļa no 3 gadu Nordplus Junior programmas projekta “Jaunas tendences uzņēmējdarbībā un biznesā”, kurā piedalās mūsu skola, kā arī skolas no Zviedrijas, Igaunijas un Islandes. Konference piedāvāja visaptverošu programmu par sociālo uzņēmējdarbību. Kalmāra 2018