Font Size

Fonta Izmērs

Uncategorised

 

Sveicam Rīgas domes balvas "Zelta pildspalva 2019" ieguvēju latviešu valodas un literatūras skolotāju Lauru Meijeri un "Zelta stipendijas" laureāti 12.e klases absolventi Martu Dambi!

2019. gada 25. maijā notika konkursa “Vēsture ap mums” dalībnieku apbalvošana
 Tajā piedalījās arī 5 mūsu skolas 8. klašu audzēkņi – Gustavs Stinka, Sabīne Strautmane, Katrīna
Kaže, Marta Bogustova un Anna Rebeka Roziņa. Skolēni savos pētījumos rakstīja par mūsu skolas vēsturi, savas dzimtas vēsturi un atmodas laika sākuma atspoguļojumu tā laika presē. Konkursu organizē Vēstures skolotāju
biedrība, bet tā patrons ir Valsts prezidents Raimonds
Vējonis. Skolēniem palīdzēja sagatavoties konkursam vēstures skolotāja Ilga Freimane.
Ekselences balva 2019

Rīgas Valsts 2.ģimnāzijas matemātikas skolotāja Diāna Ruļuka - Paša
22. februarī piedalījās LU Starpnozaru izglītības inovāciju centra sadarbībā ar Valsts izglītības satura centru organizētās "Ekselences balvas" finālā un saņēma Izglītības un zinātnes ministrijas pateicības rakstu par izcilu darbu inovatīva mācību procesa īstenošanā.

 

 

 

Mana kā Valsts prezidenta uzruna Latvijas simtajā dzimšanas dienā

8. novembrī Valsts prezidents Raimonds Vējonis Rīgas pilī apbalvoja skolēnu radošo darbu konkursa “Mana kā Valsts prezidenta uzruna Latvijas simtajā dzimšanas dienā” laureātus. Par labākā darba autoru 10.-12.klašu grupā šogad atzīts mūsu skolas 11.a klases skolnieks Žanis Jarinovskis.
Konkursa uzvarētāji saņēma ielūgumus uz Latvijas simtgadei veltīto svētku koncertu Latvijas Nacionālajā teātrī 18. novembrī, kura programmā tiks iekļauti arī fragmenti no viņu runām.

 

Ata Kronvalda balva

Ata Kronvalda balva ir nodibināta 1988. gadā. Balvu piešķir katru gadu skolotājiem, zinātniekiem, speciālistiem, pedagogiem un studentiem par ievērojamu ieguldījumu talantīgāko skolēnu apzināšanā un izglītošanā, skolēnu zinātniski pētnieciskās darbības organizēšanā un vadīšanā.
Ata Kronvalda balvu saņēma Rīgas Valsts 2. ģimnāzijas vēstures skolotājs Jānis Arājs
Ata Kronvalda Fonda Goda rakstu saņēma Rīgas Valsts 2. ģimnāzijas latviešu valodas un literatūras skolotāja Daina Štokmane 

 

Ekselences balva 2018

„Ekselences balvu” organizē LU Starpnozaru izglītības inovāciju centrs sadarbībā ar Valsts izglītības satura centru un LU
Fondu. Konkursam skolotājus rekomendēja skolēni, vecāki, skolu vadība un kolēģi.
Rīgas Valsts 2.ģimnāziju „Ekselences balvas” finālā pārstāvēja un Izglītības un zinātnes ministrijas pateicības rakstu
saņēma bioloģijas skolotāja Ginta Petrone un ekonomikas skolotāja Ruta Pelce.
Sveicam skolotājas un pateicamies par izcilu darbu inovatīva mācību procesa īstenošanā!

 

Draudzīgā Aicinājuma medaļa un Goda diploms nominācijā "Skolotājs"

Sveicam skolotāju ANDRI ĢĒRMANI, saņemot Draudzīgā Aicinājuma medaļu un Goda diplomu nominācijā "Skolotājs" par radošu un inovatīvu ģeogrāfijas mācīšanu un skolēnu iesaistīšanu starptautiskos konkursos un akcijās.

 

 

 

 

 

 

 

R. Blaumaņa literārās prēmijas 13. konkurss

 Ērgļos 2. decembrī notika Ērgļu novada pašvaldības „Braku” muzeja organizētais R. Blaumaņa literārās prēmijas 13. konkursa noslēguma sarīkojums, uz kuru bija uzaicināti 73 labākie domrakstu autori kopā ar skolotājiem un vecākiem. Pavisam konkursā piedalījās 144 skolēni no 64 skolām. Čaklākie rakstītāji bija no Rīgas Valsts 2. ģimnāzijas (31 darbs).

Konkursa laureāti vidusskolu grupā:

 

 1. vieta – Laura Ribkinska, 10.d  kl. un 3.vieta – Rovena Berga, 12. a. kl. Veicināšanas balvu: ieguva Alise Zita Zeidaka, 11.a kl. Atzinības saņēma: Laila Brasliņa, 7.a kl.- par pārlaikmetīguma saskatīšanu; Pēteris Leimanis, 7.a kl.- par veiksmīgu faktoloģisko materiālu izmantošanu; Paula Lūcija Lejiņa, 9.a kl.- par spilgtu iztēli; Katrīna Liepiņa, 7.b kl.- par emocionalitāti; Marks Ernests Podojniks, 7.sb kl.- par sava ceļa atklāsmi pie R. Blaumaņa; Sigita Ratniece, 7.a  kl.-par meklējumiem ceļā pie R. Blaumaņa; Lizete Annemarija Aizupiete, 10. kl.- par tēlu redzējumu krāsās; Kristiāna Jana Biksone, 10.kl.- par prasmīgu krāsu analīzi R. Blaumaņa dzejā
     

 

Kas ir Rube Goldberg Machine? To jūnijā uzzināja un paši iemācījās uzbūvēt pieci 7. a un 7.sb klases skolēni, piedaloties Erasmus+ projekta "Kā izaudzināt izgudrotāju?" apmācību braucienā uz Nīderlandes pilsētu Eindhovenu. Skolēni visu mācību gadu bija apmeklējuši tehnoloģiju pulciņu mūsu skolā skolotājas Elzas Līnas Liniņas vadībā un nopelnījuši šo braucienu. Konkursā noderēja iegūtās prasmes Lego un Micro: bit tehnoloģiju programmēšanā. Viena diena tka veltīta Amsterdamai: pilsētas kanāliem, dabas zinātņu muzejam "Nemo", mākslinieka Vinsenta Van Goga muzejam.
Piedalījās arī skolotāja Tatjana Straigaļova un Inga Treimane.
Te skolēnu atsauksmes par projekta braucienu
Miks Derums 7.sb klMan ļoti patika strādāt pie Rube Goldberg machine projekta. Vienmēr varēja kaut kas noiet greizi un tad nācās risināt šo problēmu. Izrādījās, ka ne vienmēr pieaugušie var izdarīt darbu visprecīzāk. Bija labi izzināt vairākus veidus, kā realizēt vienu ideju. Mūsu rezultāts bija visu idejas saliktas kopā. Mācījāmies sadarboties. Man ļoti patika arī Ninja sporta nodarbības un break-dance nodarbības. Linda Reimane 7.sb kl: Guvu daudz pieredzes konstruēšanā. Man ļoti patika Niderlande, sevišķi daudzie riteņi, tīras ielas, skaistas mājiņas un zaļā ainava. Elza Pilāne 7.a kl.Sapratu, cik daudzveidīgi var veikt vienu doto uzdevumu. Ļoti patika tur būt kopā ar draugiem. Biju ļoti laimīga par izvēlētajām aktvitātēm Amsterdamā un Eindhovenā. Everte Tobiase 7.a kl. Brauciens bija aizraujošs. Varēju iemācīties, kā sadarboties, nepadoties un censties, cik vien var, lai sasniegtu savu mērķi. Bija jauki, ka darbs tika apvienots ar izklaides aktivitātēm. Una Upeniece 7.a kl. Bija interesanti vērot, kā ar tādām pašām zināšanām par tehnoloģijām katra valsts (Latvija, Lietuva, Nīderlande) panāca ctādu rezultātu. Patika pastaigas pa Amsterdamu un Eindhovenu. 

 

Starptautisks biznesa ideju konkurss Rīgā
No 2019. gada 8. līdz 12. aprīlim mūsu skolā viesojās skolēni no Zviedrijas, Igaunijas un Islandes, lai piedalītos biznesa ideju konkursā. Šis konkurss bija daļa no 3 gadu Nordplus Junior programmas projekta “Jaunas tendences uzņēmējdarbībā un biznesā”, kurā piedalās arī mūsu skola. Šogad projekts piedāvā visaptverošu programmu par sociālo uzņēmējdarbību.

Starptautisks biznesa ideju konkurss Rīgā

 

 

”Potenciālie talanti dabaszinātnēs” Polijā, Krosno pilsētas skolā I Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Mikołaja Kopernika w Krośnie 

Rīgas Valsts 2. ģimnāzijas skolēni – Elizabete Skrebele, Kate Tīna Tomsone, Anastasija Kazakova, Toms Valdemārs Eiduks, Matīss Čudars, Klāvs Eimuss – 22. – 26.10.2018. piedalījās starptautiskā vidusskolēnu pasākumā “Potenciālie talanti dabaszinātnēs” Polijā. 

Pasākuma mērķi: Iegūt zināšanas un prasmes skolēnu zinātniski pētnieciskā darba sagatavošanā un prezentēšanā saviem vienaudžiem citās valstīs un izvērtēt tālākizglītības iespējas dabaszinātņu un inženieru jomā Latvijā, Polijā un Eiropas Savienībā.

Polija 2018

 

YOU – TOPIA ITĀLIJĀ 15. – 19.10.2018.
Projekta ietvaros trīs skolēni no Rīgas Valsts 2. ģimnāzijas, Kristers Naganis, Jekaterina Vinogradova un Elza Anna Budreika, kopā ar skolotāju Voldemāru Muižnieku devās uz Itālijas pilsētu Martano.
Projektā piedalījās skolēni no Polijas, Zviedrijas, Vācijas, Slovākijas, Īrijas, Itālijas un Latvijas. 

 Itālija 2018

 
Nordplus Junior konference par Sociālo uzņēmējdarbību Zviedrijā.
No 2018. gada 5. līdz 9. novembrim 5 skolēni no mūsu skolas 11. klases devās uz konferenci Kalmārā, Zviedrijā kopā ar skolotājām Ingu Treimani un Ingu Kulmani. Šī konference bija daļa no 3 gadu Nordplus Junior programmas projekta “Jaunas tendences uzņēmējdarbībā un biznesā”, kurā piedalās mūsu skola, kā arī skolas no Zviedrijas, Igaunijas un Islandes. Konference piedāvāja visaptverošu programmu par sociālo uzņēmējdarbību. Kalmāra 2018

 

 

 
 

Starptautisks biznesa ideju konkurss Rīgā

No 2019. gada 8. līdz 12. aprīlim mūsu skolā viesojās skolēni no Zviedrijas, Igaunijas un Islandes, lai piedalītos biznesa ideju konkursā. Šis konkurss bija daļa no 3 gadu Nordplus Junior programmas projekta “Jaunas tendences uzņēmējdarbībā un biznesā”, kurā piedalās arī mūsu skola. Šogad projekts piedāvā visaptverošu programmu par sociālo uzņēmējdarbību. Programmas laikā mēs apmeklējām Zero waste veikalu "Turza" un veikalu "Otra elpa". Mums bija arī divas lekcijas par sociālo uzņēmējdarbību, kuras pasniedza Andrejs Kozlovs no "RigaBrain" un Natālija Jermolajeva no "OWA". Programmas laikā iepazīstinājām skolēnus no citām valstīm ar Rīgu, noorganizējot orientēšanās aktivitāti, kā arī ieguvām daudz jaunu draugu strādājot starptautiskās darba grupās, organizējot saliedēšanās aktivitātes un spēlējot boulingu.

Mūsu skolu šajā projektā pārstāvēja skolēni no 10. un 11.klasēm: Laura Zviedre, Rūta Ozoliņa, Laura Vanaga, Justs Ceplis, Baiba Stroža, Kārlis Niķis, Elīna Poļanska, Viktorija Treimane, Estere Penke, Aleksandra Ivoņina.

Projektu koordinē skolotājas Inga Treimane un Ruta Pelce.

Skolēnu domas par projektu:

Baiba Stroža11.kl.: ‘’Pateicoties šai programmai ieguvu jaunus ārvalstu draugus, kā arī uzlaboju savas zināšanas par sociālo uzņēmējdarbību. Vienreizēja programma, kas spēj sevi pilnveidot, iegūstot jaunas zināšanas un komunikācijas prasmes. “

Aleksandra Ivoņina10.kl.: ,,Piedaloties "Nordplus" konkursā, guvu lielu pieredzi, kā arī pārkāpu pāri sev, uzstājoties publikas priekšā. Viss bija izcili organizēts, gan dalībnieki, gan organizētāji bija ļoti atsaucīgi, esmu ļoti pateicīga par šādu iespēju! “

Laura Vanaga11.kl.: ,,Es nezināju, ko varu sagaidīt, bet tagad esmu ļoti priecīga, ka piedalījos, jo ieguvu tik daudz. Satiku daudz jaunu interesantu cilvēku, iepazinos ar sociālo uzņēmējdarbību, praktizēju savas iemaņas biznesa plāna rakstīšanā un daudz ko citu. Starpkultūru pieredze ir ļoti noderīga. Esmu gatava veidot savu nākotni un pamanīt apkārt esošās sociālās problēmas, lai būtu starp tiem, kuri rīkojas un risina tās.”

Laura Zviedre11.kl.: ,,Šis projekts deva lielisku iespēju izveidot kontaktus ar ārzemniekiem, iegūt jaunu pieredzi, kā arī labi pavadīt laiku.”

Kārlis Niķis 11.kl.: ,,Sociālās uzņēmējdarbības konkurss bija vislabākais veids, kā apgūt sociālo uzņēmējdarbību un aktīvi komunicēt ar jauniešiem no Islandes, Igaunijas un Zviedrijas.”

Rūta Ozoliņa11.kl.: ,,Nordplus projekts bija brīnišķīga iespēja papildināt un pārbaudīt savas biznesa zināšanas, iegūt neaizmirstamu pieredzi un iepazīties ar jauniem iedvesmojošiem cilvēkiem.”

Estere Penke10.kl.: ,,Konkurss bija ļoti laba pieredze, lai izkāptu no komforta zonas un runāt cilvēku priekšā angļu valodā. Bija interesanti un jautri sadraudzēties ar skolēniem no citām valstīm. “

Elīna Poļanska10.kl.: ,, Nordplus programma sniedz jauniešiem jaunu pieredzi svešvalodās, uzlabojot zināšanas un komunikācijas prasmes. Tā ir arī laba iespēja iepazīt jaunus draugus no dažādām valstīm un iegūt kontaktus.”

Viktorija Treimane11.kl.: ,, Nordplus projekts sniedza lielisku iespēju uzzināt vairāk tieši par sociālo uzņēmējdarbību, kā arī apmeklēt sociālās uzņēmējdarbības uzņēmumus Latvijā. Projekta ietvaros iepazinos ar jauniem, apņēmīgiem un aktīviem cilvēkiem gan no savas skolas, gan arī citām pasaules valstīm, ieguvu jaunus draugus un nodibināju kontaktus, kā arī, protams, labi pavadīju laiku. :)”

Justs Ceplis11.kl.: ,, Projekt gaitā bija ļoti interesanti apskates objekti un daudz uzzināju. Projektu vērtēšana mani neapmierināja, bet pati projekta gaita līdz beigām bija ļoti baudāma!”

Potenciālie talanti dabaszinātnēs
Rīgas Valsts 2. ģimnāzijas skolēni – Elizabete Skrebele, Kate Tīna Tomsone, Anastasija Kazakova, Toms Valdemārs Eiduks, Matīss Čudars, Klāvs Eimuss – 22. – 26.10.2018. piedalījās starptautiskā vidusskolēnu pasākumā “Potenciālie talanti dabaszinātnēs” Polijā, Krosno pilsētas skolā I Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Mikołaja Kopernika w Krośnie
Pasākuma mērķi: Iegūt zināšanas un prasmes skolēnu zinātniski pētnieciskā darba sagatavošanā un prezentēšanā saviem vienaudžiem citās valstīs un izvērtēt tālākizglītības iespējas dabaszinātņu un inženieru jomā Latvijā, Polijā un Eiropas Savienībā.
Izveidot skolotāju un skolēnu ilgtermiņa sadarbību ar šo skolu Polijā pieredzes apmaiņai un skolēnu mācību motivācijas nolūkos.
Krsono skolas rīkotajā pasākumā, prezentējot savus sagatavots darbus un klausoties pārējo pasākuma dalībnieku sniegumu. Pasākumā piedalījās 40 skolēni.
Pasākuma dalībnieki ar interesi uzklausīja Polijas zinātnieku un uzņēmēju lekciju par tendencēm darba tirgū un dabaszinātnēs, uzsvaru liekot uz inženierzinātnēm. Lektori uzsvēra ciešo sadarbību starp zinātni un ražošanu.
Vis
i dalībnieki piedalījās matemātikas un fizikas nestandarta uzdevumu risināšanas paņēmienu nodarbībās, kurās katras valsts skolēni varēja salīdzināt spriestspējas metodiku un problēmuzdevumu risinājuma gaitas izklāstu.
Pasākums pavēra skolēniem plašāku redzesloku zinātniski pētnieciskās darbības nozīmei dabaszinātņu mācību priekšmetos. Dažādās nodarbības pasākumā veicināja skolēniem izvērtēt izglītības un karjeras iespējas dabaszinātņu un inženieru jomā Latvijā, Polijā un Eiropas Savienībā. Visi skolēni pilnveidoja svešvalodu prasmes ikdienas komunikācijā un dabaszinātniskās valodas lietojumā, kā arī guva iespēju sadarboties ar citas tautas un valsts vienaudžiem, apzinoties dažādo kultūru izpratni. Abu valstu skolēnu grupas vienojās par kopīga zinātniski pētnieciskā darba izstrādi par Saules enerģijas ieguves efektivitāti Polijā un Latvijā.
“Nebiju iedomājies, ka tik aizraujoša, pilnvērtīga un piesātināta būs šī nedēļas, kas pavēra plašāku skatu uz dažādiem problēmjautājumue risinājumiem un papildināja svešvalodu zināšanas” – tā par pasākumu izteicās Klāvs un Elizabete. Savukārt Matīss un Kate piebilda, ka ir kļuvuši bagātāki ar poļu kultūras un virtuves izzināšanu.
Skolotāji pilnveidoja prasmes bilingvālās (angļu, latviešu) apmācības jomā, guva pieredzi CLIL metodikas izmantošanā, kā arī dalījās pieredzē mācību satura pilnveides un metodikas jomā un skolēnu praktisko darbu izvērtēšanā un prezentēšanā.
Pasākuma vērtību visi dalībnieki atzina par ļoti vērtīgu un izteica vēlmi sadarbībai nākotnē.
Elizabete Skrebele, Kate Tīna Tomsone, Anastasija Kazakova
Klāvs Eimuss, Matīss Čudars, Toms Valdemārs Eiduks
Voldemārs Muižnieks

 

YOU – TOPIA ITĀLIJĀ
15. – 19.10.2018.

Projekta ietvaros trīs skolēni no Rīgas Valsts 2. ģimnāzijas, Kristers Naganis, Jekaterina Vinogradova un Elza Anna Budreika, kopā ar skolotāju Voldemāru Muižnieku devās uz Itālijas pilsētu Martano. Projektā piedalījās skolēni no Polijas, Zviedrijas, Vācijas, Slovākijas, Īrijas, Itālijas un Latvijas. Skolēnu un skolotāju uzdevums šīs tikšanās laikā bija iepazīstināt
citu valstu pārstāvjus ar iemesliem, kas padara cilvēka ikdienu funkcionālu un videi draudzīgu, meklēt gudrus risinājumus problēmām, ar kurām saskaras iedzīvotāji, kā arī izstrādāt plānu, kas nākotnē palīdzēs veidot savu un apkārtējo līdzcilvēku ikdienu ilgtspējīgu.
Projekta partnerskolas Martano, Itālijā tikšanās tēma «Smart Life» (Viedā dzīve).
Projekta dalībnieki veidoja nākotnes pilsētas maketus; iestudēja īsu etīdi «Mobilais telefons un attiecības»; veidoja e-avīzi par visa projekta aktivitātēm, ko atspoguļot vietnē you- topia.eu.
Skolēni un skolotāji apmeklēja uzņēmumus «Naturalis» un «Aloe», kur vadītāji aicināja skolēnus būt uzņēmīgiem, nebaidīties uzsākt realizēt savas idejas un domāt ilgtspējā par vides saglabāšanu un maksimāli daudz ikdienā lietot dabiskās izejvielas un produktus.
Leče universitātes Bioloģijas fakultātes studenti iepazīstināja ar saviem pētījumiem, kas pakāpeniski ienāk industriālajā ražošanā, piemēram, ūdens piesārņojuma ātra noteikšana ar dažādiem indikatoriem, medikamentu efektīva iedarbība uz problēmzonu utm.
Naturālajā saimniecībā skolēni varēja vērot, kā vietējie jaunieši kopā ar bēgļu jauniešiem apgūst rokdarbus, pavārmākslas un viesmīļa prasmes. Šīs saimniecības mērķis ir katram dot iespēju izaugsmei un parādīt, kā efektīvāk ar mērķtiecīgu darbu to var pakāpeniski izdarīt.
Kristers – man ir vēl viens labs arguments manai pārliecībai, ka dzīvē katram ir jāuzņemas atbildība par savu nākotni.
Jekaterina – ir savādi, ka tik daudz jauniešiem rūp tādas pašas problēmas par vides saglabāšanu kā man un mēs ātri spējam vienoties un sadarboties, lai veiktu savu uzdevumu.
Elza – no šīs nedēļas es paņēmu sev ne tikai Itālijas sauli, bet arī smaidus, uzņēmību un gandarījuma sajūtu par lietderīgi pavadīto laiku un, protams, jaunus draugus.
Jekaterina Vinogradova, Elza Anna Budreika, Kristers Nagainis