Ērgļos 1. decembrī notika Ērgļu novada pašvaldības „Braku" muzeja organizētais R. Blaumaņa literārās prēmijas 14. konkursa noslēguma sarīkojums, uz kuru bija uzaicināti 76 labākie domrakstu autori kopā ar skolotājiem un vecākiem. Pavisam konkursā piedalījās 158 skolēni, iesūtot 156 darbus. Kā ierasts, čaklākie rakstītāji bija no Rīgas Valsts 2. ģimnāzijas (iesūtīti 20 darbi).
Pasākuma dienā gan Ērgļi, gan „Braki" bija tīti baltā sniega rotā, vienīgi dzestrais vējš saldēja. Rīta agrumā bija iespēja paviesoties „Braku" muzejā, kur ciemiņus sagaidīja Diāna Kuzina. Viesu istabā klavieres spēlēja un kopīgi aicināja dziedāt Ieva Vilnīte. Saimes istabā katrs varēja iedzert siltu zāļu tēju vai kafiju un pacienāties ar smalkmaizītēm.
Blaumaņa kapos piemiņas mirkli vadīja Elita Ūdre, aizdedzot sveču liesmiņas un pastāstot par Blaumaņu dzimtas piederīgajiem, kas atdusas šajā kapsētā.

R. Blaumaņa literārās prēmijas 14. konkursa noslēguma pasākumu vadīja aktrise Zane Daudziņa. Konkursa laureāte un 1. vietas ieguvēja vidusskolu grupā ir 12. klases skolniece Alise Zita Zeidaka. Veicināšanas balvu ieguva 8. klases skolnieks Pēteris Leimanis.
Atzinības ieguva
Laima Brasliņa – par nozīmīgu vērtību saskatīšanu R. Blaumaņa darbos;
Elizabete Haduņkina – par interesantu ceļojumu tēlu pasaulē;
Sigita Ratniece – par bagātu fantāziju;
Jana Zvirbule – par prasmīgu situāciju analīzi;
Beāte Anna Klepere – par jaunradi;
Renāte Grudule – par radošiem meklējumiem;
Karīna Meldere – par veiksmīgu domu pamatojumu;
Agnese Dzenīte un Brunis Mārtiņš Ķibilds – par pētniecisku ievirzi;
Katrīna Bukava – par aktuālu problēmu redzējumu;
Rūdolfs Arvīds Truls – par analītiskām prasmēm.
Paldies latviešu valodas un literatūras skolotājām par iedvesmošanu un draudzīgu padomu domrakstu tapšanas laikā!
Komandu konkurss
“Euroscola”