Muzikālās trepes - zāles pret mazkustību

2023. gada 14. decembrī tika aizvadīts Samsung "Solve for tomorrow" jauniešu konkursa fināls, kurā piedalījās arī Rīgas Valsts 2. ģimnāzijas 11.b klases skolēnu komanda "Otrie - labākie". Komandas sastāvu veidoja Anzhelika Travkina, Amanda Graudiņa, Madara Krista Pakalne, Evelīna Lote Kalniņa un Laureta Emīlija Pole. Konkursā iesaistījās un atbalstu sniedza arī 11.b klases audzinātāja Sandra Nore.

Samsung "Solve for tomorrow" konkursa galvenais uzdevums bija izstrādāt radošas idejas konceptu, kas sekmētu jauniešu emocionālās un praktiskās vides uzlabošanu skolā. Komanda "Otrie - labākie" izvēlējās pievērsties vienam konkrētam jautājumam, proti - kā sekmēt kustību un fiziskās aktivitātes starpbrīžu laikā.

Kā norāda pati komandas pārstāve Laureta Emīlija Pole: "Mūsu ideja bija radīt muzikālās trepes, kas apvienotu mūziku un kustību. Šādā veidā skolēni varētu ne tikai fiziski kustēties, kāpjot augšā un lejā pa kāpnēm, bet arī imitēt klavieru muzikālās skaņas. Tās iekļautu arī interaktīvus elementus, piemēram, dažādus gaismas efektus, kas būtu atšķirīgi katram pakāpienam. Projekta ietvaros bija svarīgi radīt vidi, kurā skolēni spētu gan atbrīvoties no spriedzes, gan atpūsties. Muzikālās kāpnes tika radītas kā iespēja skolēniem atslābināties pēc stresa pilniem kontroldarbiem vai intensīvām mācību stundām, bet tanī pat brīdī negarlaikoties mobilajās ierīcēs."

Konkursu ievadīja pirmais posms, kur teju 140 komandas no visas Baltijas pildīja uzdevumus un iesniedza savas idejas. Pēc tam sekoja otrais posms jeb fināls, kurā TOP 15 komandas, tostarp arī "Otrie - labākie", tika aicinātas aizstāvēt savas idejas skatuves priekšā, sacenšoties par iespēju īstenot projektu savā skolā. Lai gan konkursa finālā tika gūta tikai atzinības balva, komandas pārstāves atzīst: "Cītīgi sekojām līdzi citu komandu veikumiem. Bija burvīgi redzēt, ka katrai komandai bija savs unikāls redzējums un problēmu īstenošanas plāns. Noteikti jāsaka arī sirsnīgs paldies mūsu klases audzinātājai Sandrai Norei par komandas atbalstīšanu!"

Foto: "Solve for Tomorrow" arhīvs

10. sb klases komanda iekļūst KSIM “Cēsis 2024” ko...
Informātikas 37. olimpiādes 2. posma rezultāti