Eleonora Brēde saņem balvu “Par mūža ieguldījumu izglītībā 2023”

17. novembrī Latvijas Nacionālajā bibliotēkā, Ziedoņa zālē, norisinājās balvas "Par mūža ieguldījumu izglītībā 2023" pasniegšanas ceremonija. Šī Draudzīgā aicinājuma fonda balva katru gadu tiek piešķirta 25-30 pedagogiem par ilglaicīgu un nozīmīgu profesionālo ieguldījumu izglītībā. Šogad balvu "Par mūža ieguldījumu izglītībā 2023" saņēmusi Rīgas Valsts 2. ģimnāzijas angļu valodas skolotāja Eleonora Brēde.

Eleonora Brēde angļu valodai un izglītībai veltījusi vairāk nekā 40 gadus. Smalki izkopjot savu mācību metodiku, nepārtraukti pilnveidojot savas prasmes un sekojot līdzi modernākajām mācīšanas tendencēm, Eleonora attīstījusi ne tikai savas skolotājas iemaņas, bet arī sniegusi saviem skolēniem iespēju kļūt par valsts angļu valodas olimpiāžu un konkursu laureātiem. Konkursā "Best in English", kurā katru gadu iesaistās vairāk nekā 34 valstis un tiek pārstāvētas vairāk nekā 700 skolas, Eleonoras skolēni vairākkārt guvuši 2., 3. vai 4. vietu pasaules kopvērtējumā un 1. vai 2. vietu starp Latvijas skolām.

Eleonora Brēde ir meklējusi arvien jaunas pieejas, lai attīstītu skolēnu interesi par angļu valodu. Tā, piemēram, skolotāja ir aktīvi iesaistījusies Latvijas Universitātes Filoloģijas fakultātes Jauno tulkotāju skolas pasākumos, paverot iespējas jauniešiem izmantot angļu valodas zināšanas praktiski. Ilgus gadus Eleonora Brēde ir bijusi Rīgas Valsts 2. ģimnāzijas Angļu valodas metodiskās komisijas vadītāja un pratusi koordinēt kolēģu darbu tā, ka skolēnu sniegums centralizētajā eksāmenā ir augstāks par angļu valodas virziena skolu skolēnu sniegumu. Viņa ir veicinājusi ģimnāzijas piedalīšanos visos Latvijā organizētajos konkursos un atklātajās olimpiādēs. Ar savām profesionālajām zināšanām skolotāja ir dalījusies ar jaunajiem pedagogiem, būdama viņu mentore. No 2007. gada E. Brēde ir Valsts izglītības satura centra eksperts centralizēto eksāmenu darbu vērtēšanā.

Sveicam skolotāju ar gūto balvu "Par mūža ieguldījumu izglītībā 2023"! Priecājamies un lepojamies, ka Eleonora Brēde strādā Rīgas Valsts 2. ģimnāzijā!

Alekss Ankurs – ģeogrāfijas olimpiādes absolūtais ...
Iesaistījāmies sabiedriskās zinātnes aktivitātēs