Projekts "Jaunās tendences ekonomikā un uzņēmējdarbībā" saņēmis Nordplus Junior Aurora 2023.gada balvu

2023. gada Aurora balvu ieguvis projekts, kurā no 2019.- 2022. gadam piedalījās Rīgas Valsts 2. ģimnāzija.

Rakstu veidojusi Zviedrijas augstākās izglītības padome

Sadarbība starp Zviedriju, Islandi, Latviju un Igauniju, ko koordinē Kalmāres Starptautiskā skola Zviedrijā, vainagojusies ar Nordplus Junior Aurora Award 2023 balvu. Projekts uzvarēja atklātajā fināla balsojumā, sacenšoties ar citiem projektiem, saņemot nedaudz vairāk kā 60 procentus balsu. Projekta koordinators Patrik Gahm ir ļoti priecīgs: "Uzvarēt ir fantastiski! Pierādījums, ka izdarījām kaut ko patiešām labu un vienlaikus arī jautru!"

Neticami lepns

Projekta koordinators Patrik Gahm, Kalmāres pilsētā: "Aurora balva nozīmē, ka visa projekta komanda ir motivēta darboties vēl labāk un turpināt ieguldīt skolēnos un skolotājos iesaistītajās projekta skolās. Esmu neticami lepns par sadarbību ar saviem Ziemeļvalstu un Baltijas valstu kolēģiem un to, ka man ir iespēja būt projekta koordinatoram."

Kādi ir jūsu projekta veiksmes faktori?
 Mēs esam brīnišķīga komanda, kas kopā gan ļoti labi sadarbojas, gan labi pavada laiku. Strādājam arī ar interesantām un aktuālām tēmām ekonomikā un biznesā, kas uzrunā gan skolotājus, gan skolēnus un rada vēlmi uzzināt vairāk.
Kādus rezultātus redzat?
 Pirmkārt, daudzi no aptuveni 100 skolēniem, kas piedalījās apmaiņā, joprojām uztur kontaktus savā starpā. Skolas, kuras piedalījās, ir saņēmušas jaunākās zināšanas Sociālajā uzņēmējdarbībā, Aprites ekonomikā un Koplietošanas ekonomikā. Tekstuālie materiāli un semināri, ko izstrādājām projekta laikā, tiek izmantoti mācību stundās četrās valstīs.
 Kas ir labākais, piedaloties Nordplus jauniešu projektā?
 Tā ir lieliska iespēja attīstīties daudzos līmeņos. Izveidots kontakts starp 4 skolām Zviedrijā, Islandē, Igaunijā un Latvijā, katra var attīstīt savu pieeju darbam projektos. Personāls iegūst iespēju iegūt jaunas zināšanas, jaunas idejas, iedvesmu darbam, kā arī skolēni iegūst iespēju strādāt starptautiski. Ikviens no dalībniekiem var iegūt draugus uz mūžu no visām Ziemeļvalstīm un Baltijas valstīm.
Nordplus Junior Aurora balva
Nordplus Junior Aurora balva tika dibināta 2022. gadā ar mērķi atrast un popularizēt veiksmīgus Nordplus Junior projektus un cildināt skolēnu, skolotāju, pirmsskolas iestāžu, skolu un citu organizāciju panākumus. Balvu katru gadu piešķir kādam projektam, kas gada laikā uzspīdējis īpaši spilgti.
2023. gadā katra Ziemeļvalsts izvirzīja vienu labāko projektu, kopā deviņus nesen pabeigtus projektus, kas ir labi integrēti organizācijā, attiecīgās valsts mācību programmās, atbilst attīstības vajadzībām. Šie ir ļoti labi projektu piemēri. Nordplus galvenais koordinators ar žūrijas pārstāvjiem no Ziemeļu Ministru padomes, Zviedrijas Augstākās izglītības padomes, Izglītības apmaiņas atbalsta fonda un Lietuvas pēc tam izvēlējās trīs finālistus atklātam tiešsaistes balsojumam. Mūsu projekts tika izvēlēts un uzvarēja.

Uzvarētāju projekta komandas sastāvs:

Kalmāres Starptautiskā skola, Kalmāre, Zviedrija Koordinators Patrik Gahm.

Hugo Treffnera ģimnāzija, Tartu, Igaunija. Koordinators Aare Ristikavi.

Rīgas Valsts 2.ģimnāzija, Rīga, Latvija Koordinatore Inga Treimane.

Menntaskólinn við Hamrahlíð, Reikjavīka, Islande. Koordinatore Petra Bragodottir.

No Indonēzijas atved sudraba medaļu ģeogrāfijā
Rīgas Valsts 2. ģimnāzijas jauktais koris XXVII Vi...